WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація технологічного процесу виробництва спирту. - Курсова робота

Автоматизація технологічного процесу виробництва спирту. - Курсова робота

целюлози полягає в автоматичній підтримці температури варильної рідини відповідно до програми варіння й автоматичному контролі за іншими параметрами варильного процесу. У цьому випадку людина не звільняється від важкої фізичної праці по переміщенню запірних пристроїв регулювальних органів на здувочних лініях, лініях відтягнення лугу, подачі кислоти й ін.
При комплексній автоматизації автоматичному керуванню піддаються всі установки автоматизованої ділянки, відділу або цеху як єдина взаємозалежна система, що забезпечує виконання необхідної послідовності технологічного процесу. Роль людини зводиться до спостереження за протіканням технологічного процесу за показниками приладів (внутрішня інформація), до зміни при необхідності завдання регуляторам, щоб поліпшити технологічний режим, до використання засобів дистанційного керування і т.п. Наприклад, при комплексній автоматизації сульфітного варіння целюлози в системі зв'язаного регулювання автоматично регулюється температура варильного лугу, тиск здувок, рівень рідини у варильному казані й інші параметри.
При повній автоматизації відділу, цеху або підприємства усі функції керування окремими виробничими агрегатами й узгодження їхньої роботи виконуються автоматично. Роль людини зводиться до контролю за роботою численних автоматичних систем керування технологічними процесами й автоматизованими системами керування підприємствами і за введенням у
керуючі обчислювальні машини зовнішньої інформації (номенклатури
замовлень, термінів постачання матеріалів, економічних показників попиту).
Рівень автоматизації процесу - це показник, характеризуючий степінь вивільнення працівника від безпосередньої участі у виконанні даного процесу.
Рівень обхвату працівників автоматизованою працею визначається співвідношенням числа працівників, виконуючи роботу автоматизованим способом, до загального числа працівників:
Са = Ра / Р . 100 (%) (2.3)
Рівень автоматизованої праці в загальних трудових затратах визначається співвідношенням часу автоматизованих процесів до часу всього процесу:
Уа т. = Та / Т .100 (%) (2.4)
Властивості, що характеризують роботу елемента в автоматичних пристроях, визначаюся співвідношенням значення його параметра на до значення параметра на виході. Наприклад, якщо на виході будь-якого елемента автоматики з"явиться величина y, в той час як на його вхід було подано дію х, властивості цього елементу визначаються функцією:
y = f (x) (2.5)
Автоматизація сприяє підвищенню продуктивності устаткування, зниженню собівартості продукції, зниженню витрати деревини, хімікатів, електричної і теплової енергії, зниженню виробничих утрат, поліпшенню якості продукції, що випускається, поліпшенню умов праці персоналу.
2.2 Розробка технологічної схеми виробництва спирту
На багатьох виробництвах спирти застосовуються як розчинники. У хімічній промисловості вони використовуються для різних синтезів. Метиловий спирт у великих кількостях йде на одержання формальдегіду, використовуваного у виробництві пластмас оцтової кислоти й інших органічних речовин. В даний час розробляється багато нових технологічних процесів на основі використання метилового спирту як вихідного продукту, тому значення його в промисловому виробництві потрібних народному господарству, речовин і матеріалів буде усе більш зростати.
Перспективним вважається використання метилового спирту як моторне паливо, тому що добавка його до бензину підвищує октанове число пальної
суміші і знижує утворення шкідливих речовин у вихлопних газах.
Етиловий спирт у великих кількостях йде на виробництво синтетичного каучуку. Окислюванням спирту одержують харчову оцтову кислоту. Шляхом його дігідрації готують діетиловий (медичний) ефір, із взаємодією з хлорводню одержують хлоретан, для місцевої анестозії. Спирт застосовується при виготовленні багатьох лік. У парфумерії він йде на виготовлення парфумів і одеколону.
2.3 Підбір стандартного обладнання
Напої, що містять етиловий спирт, називають алкогольні. До них відносяться спирт, горілка, лікеро-горілчані вироби, ром, скроні, коньяки, виноградні і плодово-ягідні вина.
Промисловість виробляє спирт-сирець, спирт-ректифікат, питний спирт і спирт денатурат (технічний).
Спирт для харчової промисловості і медицини виробляють із зерна, картоплі, патоки (технічний - з деревини, соломи, нафтопродуктів).
Технологія:
1) одержання солоду;
2) приготовлений і зброджування солодкого затору;
3) перегонка зрілої бражки;
4) ректифікація зрілого спирту.
У залежності від вихідної сировини і ступеня очищення спирт-ректифікат поділяють на люкс, екстра, вищого очищення і 1 сорту.
Питний спирт 95% - це суміш спирту-ректифікату вищого очищення, зм'якшеної води, профільтрована і витримана.
Спирт-ректифікат служить сировиною для виробництва горілок, вин, лікеро-горілчаних виробів.
Горілка - міцний алкогольний напій, що містить 40-56% спирту. Одержують зі спирту-ректифікату, зм'якшеної води, фільтрують через активоване вугілля. Додають: сахарин-пісок, питну соду, оцет, лимонну кислоту, мед, сіль.
Асортимент горілчаних виробів: 1) Столична 40% - спирт-ректифікат вищого очищення + цукор; 2) Російська 40% - спирт екстра, вода посиленого очищення; 3) Городня 40% - спирт-ректифікат, сахарин-пісок, лимонна кислота; 4) Старий замок 40% - спирт-ректифікат, цукор, хлористий калій; 5) Салют 40% -спирт люкс, аскорбінова кислота; 6) Білі роси 40% - спирт-ректифікат, цукровий сироп, лимонна киці-лота, сода гашена оцтом; 7) Кристал-100 - на кремнієвій воді; 8) Українська горілка 45% - спирт вищого очищення + мед.
Вимоги до якості: спирт і горілка повинні бути безбарвні, прозорі, без домішок, з характерним смаком і запахом без сторонніх.
Розливають у скляні полімерні пляшки, міцність ± 0,2%. Зберігають 1 рік.
Лікеро-горілчані вироби. Ці вироби містять барвні, ароматичні і смакові речовини, а багато з них і значна кількість цукру. По використовуваній сировині, змістові спирту і цукру їх підрозділяють на наступні види: настойки (гіркі і бальзами, гіркі зниженою міцністю, солодкі і напівсолодкою, напівсолодкі зниженою міцністю), наливки, пунші, аперитиви, напої десертні, лікери (міцні, десертні, креми).
Для готування лікеро-горілчаних виробів використовують етиловий спирт-ректифікат різного ступеня очищення, воду зм'якшену, свіжі і сушені плоди і ягоди, технічне сировина (ароматні трави, листи, бруньки, квіти, пряності й ін.), цукор, потокові, ефірні олії, есенції, харчові кислоти і барвники.
Виробництво лікеро-горілчаних виробів складається з наступних процесів: одержання напівфабрикатів, купажировання (змішування), відстоювання, фільтрації і розливу. Лікери витримують від 6 місяців до 2 років.
Напівфабрикати виробляють наступні: спиртовані морси, настої і соки,
сиропи й ароматні спирти.
Спиртовані морси і настої одержують дворазовим настоюванням водно-спиртової рідини міцністю 30-50% на свіжих або сушених плодах, ягодах, травах, коріннях і т. п.
Спиртовані соки виготовляють зі свіжих плодово-ягідних соків і спирту-ректифікату вищого очищення (25%).
Ароматні спирти одержують перегонкою спиртованих морсів

 
 

Цікаве

Загрузка...