WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації цеху розливу олії на чернівецькому олійно-жировому комбінаті - Дипломна робота

Проект автоматизації цеху розливу олії на чернівецькому олійно-жировому комбінаті - Дипломна робота

займання;
4. у разі необхідності, потрібно користуватися справною переносною електролампою із напругою 12 В із захисною сіткою;
5. у разі травмування на виробництві потрібно звертатись за допомогою в медпункт і повідомити про це адміністрацію цеху;
6. не захаращувати евакуаційні проходи, не використовувати запасні евакуаційні виходи для складування в них матеріалів та інших предметів;
7. працювати в спецодязі із застібнутими ґудзиками;
8. перевірити наявність і справність:
- засобів пожежегасіння та індивідуального захисту;
- захисних огороджень;
- заземлення електроустаткування;
Захисним заземленням називають з'єдння металевих частин електроустановок які нормально не перебувають, але можуть опинитися під напругою вразі пошкодження ізоляції із заземлюючим пристроєм. Це заземлення є основним засобом захисту від ураження електричним струмом, яке виникає при торканні людини до конструкції, або корпусів, що випадково опинились під напругою.
Згідно з діючими правилами захисні заземлення повинні вмонтовуватись в електроустановках змінного струму при напрузі, 42В.
Перед початком роботи необхідно виконати дві умови:
- зупинити устаткування і відключити його від електромережі (подвійне відключення-на устаткуванні і наелектрощиті);
- на електропусковій апаратурі (електрощиті) вивісити плакат: "не вмикати - працюють люди!".
На робочому місці обов'язково повинні бути засоби індивідуального захисту: діелектричні гумові рукавички, діелектричні черевики, захисні окуляри, гумовий килимок.
Працювати потрібно в шкіряних черевиках. Своєчасно видаляти розлиту рідину або слизькі ділянки на підлозі.
Інструмент і пристосування потрібно розкладати біля себе за правилом: з лівого боку - те що береться лівою рукою, з правого те, що береться правою рукою.
Потрібно переконатись в тому, що інструмент відповідає таким вимогам:
- молодки повинні бути насаджені на рукоятку овального, які виготовлені з деревини і закріплені металевими клинками;
- гайкові ключі повинні бути вправними і відповідати розмірам болтів і гайок;
- нарощувати ручку ключа сторонніми предметами забороняється;
- ізоляція провода електроінструмента не повинна мати якісь пошкодження.
При проведенні робіт не торкатися руками частин механізмів і устаткування. Двері електрощитів, щитів автоматики повинні бути закриті на ключ.
Протяжка проводів і кабелів повинна приводитись після того, як труби, лотки і короба будуть остаточно закріплені.
Забороняється затягувати труби кабелі і провід стоячи на приставних драбинах, стрем'янка.
Всі доступні для випадкового дотику оголені частини, які знаходяться під напругою в установках до 1000В повинні бути захищені надійними кожухами, щитами, сітками. Металічні кожухи повинні бути заземлені. На місцях роботи відключити струмопродовжувачі частини електроустаткування.
При не можливості підключення вони повинні бути відгороджені і надійно ізольовані.
Перевірку відсутності напруга перевірити за допомогою покажчика напруги або вольтметра. Контрольні лампи використовують тільки при напрузі до 220В (включно).
Слідкувати за тим щоб монтажні кігті, запобіжні пояси, драбини, підйомні механізми, діелектричні рукавички, черевики пройшли випробовування і на них було тавро. Не користуватись простроченими або не перевіреними засобами індивідуального захисту.
Правильно підбирати плавкі вставки і запобіжники, не використовувати саморобні, або не калібровані запобіжники.
Не допускати сумісного зберігання лугових і кислотних акумуляторів і акумуляторних батарей. Пам'ятати що електроліт, кислота і луг роз'їдають і припікають шкіру.
Не палити і не використовувати відкритий вогонь у приміщеннях зарядки акумуляторів. При роботі із ртуттю користуватись товстішим хімічно аналітичним посудом. Роботи з відкритою ртуттю виконувати тільки у хлорвінілових або гумових рукавичках в середині витяжної шафи при включеній вентиляції. Категорично забороняється брати ртуть не захищеною рукою, або відсмоктувати її ротом.
При виявленні недоліків, або несправності у роботі устаткування потрібно повідомити про це начальника зміни.
При розливанні кислот, лугів та інших шкідливих речовин потрібно нейтралізувати їх, прибрати це місце, добре його промити водою і витерти.
У разі необхідності потрібно уміти надавати першу допомогу співробітникові, потерпілому при аварії, отруєнні, або раптовому захворюванні.
5.2. Загальні засоби протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища
Пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на попередження пожеж.
Пересувна пожежна техніка (пожежні автомобілі, мотопомпи, причепи) повинна утримуватись в опалювальних пожежних депо або спеціально призначених для цієї мети приміщеннях, котрі повинні мати освітлення, телефонний зв'язок, тверде покриття підлоги. Пожежна техніка повинна бути в повній готовності до виїзду по тривозі.
До первинних засобів пожежегасіння відносяться: вогнегасники, пожежний інвентар (ящики з піском, бочки з водою, пожежні відра, совкові лопати) та пожежний інструмент (гаки, ломи, сокири тощо).
1. Для визначення видів та кількості первинних засобів пожежегасіння слід враховувати фізико-хімічні та пожежобезпечні властивості горючих речовин, їх взаємодію з вогнегасники речовинами, а також розміри площ виробничих приміщень, відкритих майданчиків та установок.
2. Для зазначення місця знаходження первинних засобів пожежегасіння слід встановити вказівні знаки згідно з чинними державними стандартами. Знаки повинні бути розміщені на видих місцях на висоті 2-2,25м від рівня підлоги як усередині, так і поза приміщенням (за потреби).
3. Для розміщення первинних засобів пожежегасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будівлях, спорудах, як правило повинні встановлюватися спеціальні пожежні щити (стенди). Пожежні щити повинні бути пофарбовані у відповідні кольори за чинним державним стандартом. На пожежних щитах необхідно вказувати їх порядковий номер та номер телефону для виклику пожежної охорони. До комплекту засобів пожежегасіння, які розміщуються на пожежному щиті слід включати: вогнегасники , ящик з піском, гаки, лопати, ломи, сокири. Ящики з піском повинні бути укомплектовані совковою лопатою. Пожежні щити повинні забезпечити:
- захист вогнегасників від потрапляння прямих сонячних променів а також захист знімних комплектуючих виробів від використання сторонніми особами не за призначенням.
- зручність та оперативність зняття закріплених на щиті комплектуючих виробів.
Вогнегасники слід встановити у легкодоступних та помітних

 
 

Цікаве

Загрузка...