WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації цеху розливу олії на чернівецькому олійно-жировому комбінаті - Дипломна робота

Проект автоматизації цеху розливу олії на чернівецькому олійно-жировому комбінаті - Дипломна робота

відділений один від одного наповнюючим столом. Конвеєри призначені для подачі і відводу пляшок із зони проштовхування. За роботою конвеєрів слідкує командо-контроллер наповнюючого пристрою.
- Шафа управління - елемент агрегату, в якому установлений мікропроцесор та мікропроцесорний контролер слідкуючий за роботою вузла наповнюючого пристрою. Одночасно електросистема шафи захищає обслуговуючий персонал від враження електротоном.
- Пульт управління - на пульті управління знаходяться кнопки, якими оператор може керувати циклами роботи агрегату.
3.4. Обслуговуючі установки
- відкрити клапан стиснутого повітря, тиск на манометрі встановити на 6атм, долити олії в олійницю. Після включення стиснутого повітря елементи машини, що приводяться в рух пневмодвигунами, приймуть вихідне положення, тобто:
- рама з наповнювачами підіймається вверх;
- балка проштовхувача прийме положення, яке дозволить подавати пляшки в зону проштовхувача;
- запірний клапан подачі олії в резервуарнаповнюючого пристрою закриється.
- (Відноситься до версії наповнюючого пристрою із зовнішньою вакуумною системою)
Наповнюючий пристрій зі встановленим власним вакуум-насосом автоматично включає насос в момент подачі електроживлення.
- Забрати всі пляшки із зони проштовхувача.
- Після виконання всіх вищеописаних дій ввімкнути в сіть за допомогою головного вимикача (загориться лампочка, що сигналізує включену напругу в електричних ланцюгах наповнюючого пристрою). При подачі напруги спрацює олієнасос, що подає масло в колектори наповнювачів. Почекати поки в шлангу повернення олії з'явиться олія.
- Поставити 12 порожніх пляшок на подаючий конвеєр в межах проштовхуючої балки. Після цього натиснути на кнопку "проштовхування", балка проштовхувача пересуне пляшки на наповнюючий стіл, при притримуванні натиснутою кнопки "проштовхування" проштовхуючи балка займе крайнє положення і перестане рухатися, після чого натиснути кнопку "Наповнення" - наповнювачі перейдуть в крайнє ліве положення і дойдуть до горличок пляшок - буде відбуватися повільне заповнення пляшок олією. В цей момент можна відпустити кнопку проштовхування. Притримуючи натиснутою кнопку "наповнення" наповнювати пляшку доверху.
Після наповнення пляшок відпустити кнопку "наповнення".
- Натиснути кнопку "конвеєр" і тримати натиснутою, поки в зону проштовхувача на подаючому конвеєрі не ввійде 12 пляшок, і при подачі наступної пляшки загориться сигнальна лампочка на фотоелементі №1.
- Замітка: всі вищевказані дії виконувати, коли перемикач режимів знаходиться в положенні "ручне керування" ( коли переключатель в режимі роботи знаходиться в режимі автоматики, кнопки " проштовхування", " наповнення" і " конвеєр" відключені).
- Після виконання вищевказаних дій перемикач режимів переключить на положення " автоматичний режим" і натиснути кнопку " автостарт" ( засвітиться сигнальна лампочка в автоматичному циклі) приблизно через три секунди наповнювальне становлення почне працювати в автоматичному циклі.
- Тимчасова зупинка автоматичного циклу, щоб зупинити агрегат в автоматичному циклі, потрібно натиснути кнопку " стоп автоматичного режиму", після натискання кнопки стоп агрегат припинить цикл наповнення, а елементи становлення приймуть первинне положення. Щоб відновити роботу в автоматичному режимі, слід прибрати порожні пляшки з подаючого конвеєру на ділянці балки проштовхувача. Перевірте чи є на заповнюю чому столі 12 пляшок. Якщо дві вищевказані умови виконані, то можна відновити роботу в автоматичному режимі, натиснувши кнопку " автостарт".
- Аварійна зупинка агрегату. У випадку неправильної роботи агрегату оператор може зупинити агрегат, натиснувши кнопки з ковпачком " стоп". При натисканні аварійного вимкнення відбувається автоматичне відключення напруги і елементи машини приймають первинне положення.
Щоб знову ввімкнути агрегат, слід розблокувати кнопку " стоп аварійний".
4. Енергетична частина
4.1. Розрахунок витрати енергоносіїв на засоби автоматизації
Для живлення електроспоживачів в даному проекті використовується струм частотою 50 Гц та напругою 380/220 В. Трьохфазним струмом напругою 380 В частотою 50 Гц живляться двигуни - А02-31-4, Рн=2,2 кВт, ?=0,825; А02-12-4, Рн=0,8 кВт, ?=0,745 - дві штуки; АОЛ2 - 12 - 4, Рн=1,1 кВт, ?=0,78, змінним струмом, напругою 220 В, частотою 50 Гц - живиться двигун Рн=0,56 кВт, ?=0,82. Живлення системи освітлення змінним струмом, частотою 50 Гц, напругою 220 В.
Проведемо розрахунки витрат електроенергії на один технологічний цикл виготовлення квасу:
W=Pн*t/ ?* ?1, звідси(4.1.)
W1=2,2*2/0,825*0,95=5,6 (кВт/год); (4.2.)
W2=0,8*48/0,745*0,95=54,3 (кВт/год);
W3=1,1*12/0,78*0,95=17,8 (кВт/год);
W4=0,8*0,5/0,745*0,95=0,57 (кВт/год);
W5=0,56*12*0,7/0,82*0,95=6,04 (кВт/год);
Де, Рн - номінальна потужність двигуна (кВт);
t - фактичний час роботи електродвигуна ( год);
? - коефіцієнт корисної дії електромережі (?1=0,95).
Загальні витрати електричної енергії на 1 цикл складає:
Wцик=?Wn; звідси (2.3.)
Wцик=54,3+17,8+0,57+5,6+6,04=84,3 (кВт/год);
На протязі сезону здійснюється 20 циклів фасування олії, відповідно витрати електроенергії на виготовлення олії складають:
Wзаг1= Wцик*20; (4.2.)
Wзаг1=84,3*20=1686 (кВт/год)
Затрати електроенергії на освітлення приміщення визначають за формулою:
Wос=Ке*р*t*S*10-3=54; (4.3.)
Wос=0,8*15*62*72*10-3 (кВт/год).
Де Ке=0,8 - коефіцієнт освітлення;
t - час освітлення (год);
S - площа приміщення (S=72м2);
р - потужність ламп = 15 (Вт/м2).
Для визначення загальних витрат за формулою:
Wзаг= Wзаг1* Wос (4.4.)
Wзаг=1686+54=1740 (кВт/год).
5. Охорона праці
5.1. Основні заходи по техніці безпеки і охороні праці при монтажі, експлуатації та ремонті засобів автоматизації
Вимоги по техніці безпеки для олійно-жирової промисловості викладена в типових інструкціях з охорони праці за професіями та видами робіт.
Загальні вимоги доставки для слюсаря КВПіА:
1. до роботи допускаються особи, які досягли вісімнадцятирічного віку, пройшли медичне обстеження, вступний інструктаж спеціальне навчання, первинний інструктаж на робочому місці і мають розряд допуску до робіт по обслуговуванню електроустатуткування не нижче II-ого розряду;
2. при роботі слюсаря КВПіА, на працюючого можуть впливати наступні небезпечні та шкідливі фактори:
- електричний струм;
- шкідливі фактори характерні для цеху де ведуться роботи.
3. не сушити спецодяг, спецвзуття та інші горючі предмети на паропроводах та в місцях, де можливі

 
 

Цікаве

Загрузка...