WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Телевізійні антени - Курсова робота

Телевізійні антени - Курсова робота


Курсова робота
Телевізійні антени
Вcтуп
Високоякісний прийом телепрограм можливий тільки за умови вибору найбільш придатного для даного району типу антени і правильної її установки.
В даний час у багатьох населених пунктах з'явилася можливість прийому декількох телевізійних програм (іноді до десяти), переданих у метровому і дециметровому діапазонах хвиль. Однак багато власників прекрасних телевізорів не можуть домогтися чіткого зображення на екрані тільки тому, що через незнання використовують не той тип чи антени неправильно її установили. Крім того, індивідуальна антенно-фідерна система для прийому телесигналу може містити пристрої, що погодять, антенні підсилювачі, суматори і розгалужувачі сигналу, неправильне застосування яких також приводить до погіршення прийому.
На якість прийому телепрограм впливають відстань до передавача, рельєф місцевості, наявність перешкод для проходження радіохвиль, тип і конструкція антени, висота розташування антени, тип кабелю й інші фактори.
Багато хто думають, що досить купити прекрасний імпортний телевізор, щоб дивитися телевізійні програми з високою якістю. Це далеко не завжди так. Антенно-фідерна система і телевізор складають єдину систему для телевізійного прийому. Ні прекрасний телевізор з негідною антеною, ні гарна антена з посереднім телевізором не доставлять вам задоволення. Трохи зневажливе відношення до антен збереглося з тих пір, коли на найпростішу (кімнатну) антену можна було приймати один-два каналів і витрат, зв'язаних з установкою антени, практично не було. Зараз же, для того щоб приймати велика кількість програм, витрати, зв'язані з придбанням і установкою антени, як правило, досить великі. Вони можуть скласти від 10 до 20% вартості телевізора.
Інформація з телевізійних антен і їхньої установки різноманітна і розосереджена по різних джерелах, а часом значно застаріла і незастосовна в нинішніх умовах. Автор спробував зібрати й узагальнити цю інформацію, перевірив її вірогідність, а також додав нові зведення, ґрунтуючись на власному досвіді.
У дійсній книзі розповідається про те, як вибрати антену для тих чи інших умов прийому, правильно її установити, як правильно вибрати і підключити що погодять, підсумовуючі і розгалужуючі пристрої й антенні підсилювачі.
1. АНТЕНИ
Передача радіо і телепрограм здійснюється за допомогою радіохвиль, що поширюються в просторі зі швидкістю світла. Антена це пристрій, призначений для чи випромінювання прийому радіохвиль. Для передачі сигналів телевізійного зображення і звукового супроводу використовуються визначені смуги частот діапазону ультракоротких хвиль від 48,5 до 800 Мгц, у якому працюють усі канали від 1-го до 60-го. У таблиці 1.1 приведені частотні канали телемовлення метрового (з 1-го по 12-й) і дециметрового (з 21-го по 60-й) діапазонів.
Таблиця 1.1. Телевізійні канали, використовувані в Росії і СНД.
Номер Частотні Несуча Несуча частота Середня
границі частота звукового довжина хвилі
каналу, зображення, супроводу, каналу,
МГц МГц МГц м
Метровий діапазон
1 48,5 ..... 56,5 49,75 56,25 5,71
2 58 ........ 66 59,25 65,75 4,84
3 76 ........ 84 77,25 83,75 3,75
4 84 ........ 92 85,25 91,75 3,41
5 92 ........ 100 93,25 99,75 3,12
6 174 ...... 182 175,25 181,75 1,69
7 182 ...... 190 183,25 189,75 1,61
Таблиця 1.1. (Продовження).
Номер каналу Частотні границі каналу, МГц Несуча частота зображення, МГц Несуча частота звукового супроводу, МГц Середня довжина хвилі канапа, м
8 190 ...... 198 191,25 197,75 1,55
9 198 ...... 206 199,25 205,75 1,49
10 206 ...... 214 207,25 213.75 1,43
11 214 ...... 222 215,25 221.75 1,38
12 222 ...... 230 223,25 229,75 1,33
1.1. Основні характеристики телевізійної антени
Прийом стійкого зображення і звукового супроводу цілком залежить від якості телевізора і телевізійної антени. Оскільки ця книга присвячена антенам, то питання якості телевізорів тут не розглядаються. Якість же антен визначається їх характеристиками й параметрами. Розглянемо основні характеристики телевізійних антен.
Антена є джерелом сигналу, що характеризується електрорушійною силою; і внутрішнім опором, що називається вхідним опором антени. Вхідний опір визначається відношенням напруги на затисках антени до струму на вході фідера. Величину вхідного опору антени необхідно знати для того, щоб правильно погодити антену з кабелем і телевізором: тільки при цьому умові на вхід телевізора надходить найбільша потужність. При правильному узгодженні вхідний опір антени повинен дорівнювати вхідному опору кабелю, що, у свою чергу, повинне бути дорівнює вхідному опору телевізора.
Вхідний опір антени має активну і реактивну складові. Вхідний опір набудованої в резонанс антени чисто активно. Воно залежить від типу антени і її конструктивних особливостей. Наприклад, вхідний опір лінійного напівхвильового вібратора складає 75 Ом, а петльового вібратора - близько 300 Ом.
Узгодження антени з кабелем характеризується коефіцієнтом хвилі, що біжить, (КБВ).
При відсутності ідеального узгодження антени і кабелю має місце відображення падаючої хвилі (вхідної напруги), наприклад, від кінця чи кабелю іншої точки, де його властивості різко міняються. У цьому випадку уздовж кабелю поширюються в протилежних напрямках падаюча і відбита хвилі. У тих точках, де фази обох хвиль збігаються, сумарна напруга максимальна, а в точках, де фази протилежні, воно мінімально (вузол).
Коефіцієнт хвилі, що біжить, визначається співвідношенням:
КБВ =
В ідеальному випадку КБВ = 1 (коли має місце режим хвилі, що біжить, тобто до входу телевізора передається сигнал максимально можливої потужності, тому що в кабелі немає відбитих хвиль). Це можливо при узгодженні вхідних опорів антени, кабелю і телевізора. У найгіршому випадку (коли 11тіп= ПРО) КБВ = 0 (має місце режим стоячої хвилі, тобто амплітуди падаючої і відбитої хвиль рівні, і енергія уздовж кабелю не передається).
Коефіцієнт стоячої хвилі визначається співвідношенням:
КСБ =
Більшість антен мають спрямовані властивості. Ці властивості характеризуються діаграмою спрямованості - залежністю э.д.с. на затисках антени від напрямку приходу сигналу. Діаграми будуються в полярній (мал. 1.1) чи в прямокутній (мал. 1.2) системах координат для вертикальної і горизонтальної площин.
Діаграми спрямованості антен найчастіше є багатопелюстковими. Пелюсток, що відповідає напрямку приходу хвилі при
якому в антені наводиться максимальна э.д.с., називається головним. У більшості випадків діаграма спрямованості має ще зворотний (задній) і бічні пелюстки. Для зручності порівняння між собою різних антен їхньої діаграми спрямованості нормують, тобто будують у відносних величинах, приймаючи найбільшу э.д.с. за одиницю (чи за 100%).
Основними параметрами діаграми спрямованості є ширина (кут розчину) головного пелюстка в горизонтальній і вертикальній площинах.
Важливим параметром є коефіцієнт захисної дії антени. Часто коефіцієнт захисної дії виражають у логарифмічних одиницях - децибелах:
де Еmax -

 
 

Цікаве

Загрузка...