WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → “Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі ФСШ” (курсовий проект) - Реферат

“Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі ФСШ” (курсовий проект) - Реферат

направляючий угольник і плевмоприжим для закріплення оброблювальної заготовки.
Таблиця 1.1. Технічна характеристика фрезерного верстату з нижнім розміщенням шпинделя моделі ФСШ.
Показники Один.
вим. Вел.
пок.
Найбільша висота заготовки Мм 100
Швидкість подачі М/хв 2...10
Частота обертання шпинделя Об/хв 3500
4500
7000
9000
Найбільший діаметр фрези мм 140
Встановлена потужність кВт 4,1
Габаритні розміри: мм
довжина 1550
ширина 1500
висота 1320
Маса кг 1000
Фрезерний верстат ФСШ включає в себе наступні механізми:
Механізм різання. Шпиндель змонтований на супорті, який переміщується при наладці гвинтовим пристроєм і фіксується затискними клинами. На верхньому кінці шпинделя є конусний отвір, в якому кріпиться шпиндельна насадка потрібного розміру з допомогою диференційної гайки, яка має дві різьби з різним кроком.
Механізм переміщення шпиндельного супорта по висоті виконаний у виді червоної передачі і гвинта з гайкою.
На столі верстату закріплена направляюча лінійка і огородження фрези, яке піднімається при надходженні на нього заготовки.
1.1.2. Характеристика і аналіз існуючої схеми управління.
Розглянемо роботу принципової схеми управління електрообладнання верстата моделі ФСШ. При включенні вхідного автоматичного вимикача SF1 подається напруга в силові кола і на понижаючий трансформатор ТV1 від якого живлються кола управління, на пульті при цьому загоряється сигнальна лампа НL1. Для місцевого освітлення використовується лампа ЕL1 яка включається за допомогою вимикача SA1.
Асенхронний електродвигун М має дві швидкості обертання. Обмотку статора двигуна М можна переключати пакетним перетикачем SA2 на з'єднання подвійної зірочки, що змінить число полюсів і подвоює частоту обертання електродвигуна.
Для запуску електродвигуна потрібно натиснути на пускову кнопку SB2, затикається коло котушки магнітного пускача КМ1, яке включить три контакти КМ1 силового кола електродвигуна. При цьому затикнеться і блок-контакт КМ1, який включений паралельно пусковій кнопці SB2. Це дозволяє живити котушку КМ1 при відпущеній пусковій кнопці SB2. Для запуску двигуна на другу частоту необхідно перевести перетинач SQ1 в інше положення при цьому засиплеться коло котушки магнітного пускача КМ2 яка включить три контакти КМ2 силового кола і запустить двигун на іншу частоту обертання.
Для запобігання одночасного включення електродвигуна на дві частоти обертання в коло котушки КМ1 під'єднаний розтинаючий контакт котушки КМ2, а в коло котушки КМ2 відповідно розмикаючий контакт котушки КМ1. Зупинка дигуна виконується натисканням кнопки SВ1, при цьому котушка обезживлюється і розмикає силові контакти і блокконтакт. Для повторного запуску двигуна необхідно знову натиснути кнопку SB2.
Захист двигуна від перенагріву обмоток при довготривалих пере навантаженнях виконується тепловим релем КК1, КК2, а захист від великих перенавантажень або коротких затикань здійснюється автоматичним вимикачем SF1. Для захисту від довготривалих пере навантажень використовується два теплових реле, так як з одним релем у випадку перегорання запобіжника послідовно з яким включений нагріваючий елемент цього реле, двигун буде включений в однофазну мережу і не буде захищений. Ромикаючи контакти цих реле включаються послідовно з котушкою пускача. При розмиканні одного з них виключається котушка магнітного пускача і зупиняється двигун, як при натискання кнопки SB1.
В схемі управління електродвигуном передбачене захисне блокування. Яке не дозволяє запустити двигун при відкинутому захисному огородженні. Для цього використовується кінцевий витикач SQ2, який своїм розтикаючим контактом розмикає коло управління.
1.2. Обґрунтування теми проекту.
Після проведення детального вивчення будови, складових частин, принципу їх роботи, та існуючої електричної схеми роботи верстату та проаналізувавши всі існуючі процеси на даному обладнанні помічено наступні недоліки: заготовки на верстат подаються вручну, шипорізна каретка рухається теж вручну, переміщення шпиндельного супорта по висоті виконується теж вручну.
З метою усунення даних недоліків для покращення умов праці, підвищення якості і збільшення виробництва продукції, Вивчивши існуючі засоби автоматизації, та провівши їх аналіз можна запропонувати: встановити на верстаті механічний автоматичний податчик. Шипорізну каретку обладнати пневмогідравлічним приводом, а до шпиндельного супорта під'єднати електродвигун для того, щоб він рухався автоматично.
Запровадивши дані засоби автоматизації та досягнень покращення умов праці, підвищення якості і швидкості оброблення заготовок для вибраних засобів автоматизації.
Метою даного курсового проекту є вибір та розробка технологій монтажу. Робота над цими питаннями дозволить впровадити сучасні технології виконання монтажних робіт, а самі роботи продумати до найменших дрібниць.
Крім того планування монтажних робіт вимотуватиметься згідно із вимогами плану проведення монтажних робіт та максимально використовувати індустріалізацію та спеціалізацію робіт.
Розроблені та впроваджені нами для існуючого обладнання технології монтажу вибраних нами дадуть змогу розрахувати на здачу об'єкту в експлуатацію в найкоротший термін та тривалу і безперебійну роботу обладнання автоматизованого нами.
2. ПРОЕКТНА ЧАСТИНА
2.1. Вибір та обґрунтування засобу автоматизації.
Аналіз роботи верстату дав на м зрозуміти, що автоматизувати потрібно каретку т автоматичне завантаження заготовок. Вивчивши та проаналізувавши сучасні засоби автоматизації для автоматизації роботи верстату можна запропонувати: каретку обладнати пневмогідравлічним приводом та встановити на верстаті механічну подачу автоподатчиком.
Для того, щоб каретка рухалася автоматично обладнаємо її пневмогідравлічним приводом (рис. 2.1).
Каретка 1 установлена на напрямних 2. В середній частина до каретки прикріплений роликовий ланцюг 9, натягнутий на чотири не привідних зірочки 8 і привідну зірочку 13. Шток пневмоциліндра 10 оснащений зубчастою рейкою 11, яка знаходиться в зачепленні із шестерною 12. Інший кінець рейки з'єднаний із штоком гідроцилінда 15, масло в яких поступає із боки 17. При подачі повітря під тиском шток пневмоциліндра переміщує зубчасту рейку, яка обертає шестерню. При цьому через ланцюгову передачу відбувається подача каретки. Зворотній хід каретки виконується по команді шляхового пневморозподільника, який взаємодіє із упором, встановленим на зубчастій рейці. Швидкість робочого ходу регулюється, зміною витрати масла ручкою 16.
?
Рис. 2.1.

 
 

Цікаве

Загрузка...