WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → “Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі ФСШ” (курсовий проект) - Реферат

“Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі ФСШ” (курсовий проект) - Реферат


КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
"Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі ФСШ"
ЗМІСТ
Вступ........................................................................................................
1. Загальна частина ................................................................................
Опис обладнання до автоматизації.............................................
Будова та складові частини верстату...........................................
Характеристика і аналіз існуючої схеми управління ...............
Обґрунтування теми проекту .....................................................
2. Проектна частина..............................................................................
Вибір та обґрунтування засобів автоматизації.........................
Вимоги до монтажу засобів автоматизації................................
3. Розрахункова частина .......................................................................
Розрахунок параметрів графіку виконання монтажних робіт...
Побудова графіку виконання монтажних робіт ........................
4. Оцінка ефективності проекту та висновки ......................................
Використані джерела...............................................................................
Додаток......................................................................................................
ВСТУП
Автоматизація повсякденно рахується головним, найбільш перспективним напрямком в розвитку промислового виробництва завдяки звільненню людини від безпосередньої участі в промислових процесах, а також покращує умови праці і економічні показники виробництва.
В деревообробній промисловості є велика кількість автоматичних ліній, автоматизованих систем управління обладнання і технологічними процесами, інформаційно-вимірювальних систем.
Велику роль в розвитку усіх галузей народного господарства відіграє автоматизація, яка являється одним із головних напрямків технічного прогресу. По мірі росту виробництва електроенергії і розширення капітального будівництва необхідно в міру використання тих чи інших засобів автоматизації збільшується об'єм електромонтажних робіт.
Сучасний розвиток електромонтажних робіт базується на широкому використанні індустріальних методів монтажу. При монтажі силового і освітлювального електрообладнання використовуються попередньо заготовлені вузли, блоки і електроконструкції промислового виробництва.
В електромонтажних майстернях використовують механізовану обробку проводів і кабаків, складають на технологічних лініях комплектні лінії електропроводах разом із приладами, кріпильними деталями і в контейнерах доставляють до місця монтажу.
Відповідно значно скорчується час монтажу безпосередньо на об'єкті, покращується якість змонтованих електричних кіл і зменшується їх вартість.
Виходячи із вищесказаного можна зробити висновок, що поряд із важливими завданнями автоматизації не менш важливу роль відіграють питання монтажу вибраних засобів автоматизації. Правильно розроблена технологія дасть можливість бути впевненими у надійності автоматизованого нами обладнання.
Саме тому в даному курсовому проекті розглянутий проект монтажу засобу автоматизації на фрезерному верстаті моделі ФСШ.
1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
Опис обладнання до автоматизації.
Заготовки одержані після розкрою деревини підлягають подальшій обробці на верстатах, які працюють по методу фрезерування. Фрезерні верстати призначені для плоского і профільного фрезерування прямолінійних і криволінійних деталей, а також виконання різних копіювальних робіт. По конструкції такі верстати можуть бути з нижнім і верхнім розміщенням шпинделя і копіювальні.
Фрезерні верстати з нижнім розміщенням шпинделя широкого застосовуються в різних галузях деревообробки і меблевому виробництві завдяки своїй універсальному. На них можна виконувати плоске і профільне фрезерування кромок, нарізання шипів і провушин, вибирання пазів і фрезерування по шаблону.
За найбільшою шириною обробки Вmax розрізняють: легкі фрезерні верстати (Вmax = 80 мм), середні (Вmax =100 мм) і важкі (Вmax = 125 мм).
По характеру подачі оброблюючого матеріалу верстати бувають:
З ручною подачею - для профільного фрезерування по лінійці, кільці і копіру (легкі ФЛ, середня - ФС, тяжкі - ФТ);
З ручною подачею і шипорізною кареткою - для обробки шипів і профушин на кінця деталів (легкі - ФЛШ, середні ФСШ, тяжкі - ФТШ);
З механічною подачею - для прямолінійної обробки (легкі - ФПА, середні - ФСА, тяжкі - ФТА) і для обробки по шаблону (ФАЧ).
1.1.1. Будова та складові частини верстату
Розглянемо конструкцію верстатів цієї групи на прикладі фрезерного верстата з шипорізною каретою моделі ФСШ. Загальний вигляд якого зображений на рисунку 1.1.
На станині закріплені стіл і шпиндельний супорт, верхня насадка якого виступає через отвір у центральній частині стола. У корпусі супорта змонтований шпиндель, який приводиться в рух від електродвигуна через плоско пасову передачу. Пас натягується від маховичка через таровану пружину.
?
Рис. 1.1. Фрезерний верстат із шипорізною кареткою.
1 - каретка, 2 - пневмозатискач прижим), - стопор, 4 - кругова шкала,
5 - направляча, 6 - гольник, 7 - заготовка.
Верхній кінець шпинделя має конусну розточку для приєднання шпиндельного корпуса. Така конструкція швидкозмінної насадки з різним посадочним діаметром дозволяє використовувати різні за розміром і конструкцією фрези. Середній і важкий верстати мають додаткову верхню підщилинкову опору, яка встановлюється за великої висоти оброблювальної деталі для надання більшої жорсткості шпиндельної й насадці. Кронштейн опори змонтований на стойці з зубчастою рейкою і переміщується у вертикальному напрямі під час повороту маховичка.
Для настроювання певного положення фрези закріпленої в шпинделі, відносно стола супорт переміщується за вертикальними напрямними станинами від маховичка через черв'яну пару і гвинт з гайкою.
Для обробки прямих кромок деталей на столі встановлюється напрямна лінійка, яка складається з двох частин, аналогічно боковій напрямній лінійці двохстороннього фугувального верстата. Передню частину лінійки розміщують залежно від припуску, що знімається, а задню - по дотичній до кола різання.
На фрезерному верстаті обладнана шипорізна каретка, яка переміщується за напрямними, закріпленими на станині. Шипорізна каретка дозволяє виконувати шипорізні роботи. Каретка установлена на шарикопідшипникових опорних і переміщується вручну по напрямній. На столі каретки розташований

 
 

Цікаве

Загрузка...