WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електричні апарати на тепловозі - Реферат

Електричні апарати на тепловозі - Реферат

ковзання контактних поверхностей під зусиллям, створеним притираючою пружиною 8.
Вчас розмикання виникає оборотнє перекочування і послідними розмикаються передні кінці контакт-деталей.
Послідовність положення контакт-деталей при замиканні показана на мал. 5. При такій роботі контакт-деталей зменшується їх зношування. Перешкоджається виникнення приварювання (прилипання) і зберігається робоча частина. Головні контакти виготовлені із твердотянутої міді, із міді з добавкою срібла або металокерамічного сплаву і у випадку зношення можуть бути легко замінені. Технічні дані контактора ПК-753Б-6 приведені в таблиці 1.
Контактор ПК-754 відрізняється від контактора ПК-753Б меншими габаритними розмірами, які досягнуті за рахунок зменшення розмірів литої основи пневматичного приводу.
У контакторів типу ПК 753 Б-6 замість шкіряних манжет в пневматичному приводу використовуються резинові, які показали більш надійну роботу. Для змощування резинових манжет використовується смазка ЦИАТИМ-221. Для збільшення терміну служби дугогасящої камери в асбоцементни стінках поміщені ситаллові вставки. Крім цього, підсилено кріплення силових контактів і дугогасящої котушки.
Таблиця 1.
Значення Контактор
ПК-753Б Контактор
ПКГ 565 Переключатель ППК-8063
Струм номінальний, А 830/5* 420/2 100/2
Напруга номінальна, В 900/75 20/110 900/110
Число контактів 1/3 6-4 24/4
Притиснення (кінцеве), Н 55-63/10-25 120х2/1,1-1,3 300/1,1-1,3
Зазор, мм 14-19,5/- 6/2,5 10/2,5
Провал, мм 13-15/- 4,2 3,2
* В чисельнику для головних контактів, в знаменнику для допоміжних контактів.
Груповий контактор типу ПКГ-565 (ВШ1, ВШ2)
Призначений для підключення резисторів ослаблення збудження тягових електродвигунів. Контактор має діафрагменний привід 9, який керується електропневматичним вентилем 1 (типу ВВ-3).
Шток 8 приводу (мал. 6) з контактотримачем 2, на яких прикріплені рухомі контакти 6 мостикового типу з пружинами 7, переміщується і замикає головні контакти під впливом пневматичного приводу. Нерухомі контакти 5 закріплені на пластмасових контактотримачах, прикріплених до уголків 3. Нерухомі і рухомі контакти мають металокерамічні накладки.
Розмикання контактів виникає під впливом сили тяжості рухомих частин і відключаючої пружини 4 при знятті напруги з котушки вентеля 1. Допоміжні контакти мостикового типу. Металокерамічні контакти допускають нагрів до 125оС (мідні - до 115оС) і виконані без дугогасящого пристрою, так як падіння наруги на обмотках збудження тягових двигунів невелике (до 20В). Технічні дані контактора приведені в табл. 1.
Реверсор (ПР)
Реверсор служить для зміни напрямку руху тепловоза шляхом зміни напрямку струму в обмотках збудження тягових електродвигунів. На тепловозах використовується контактна система барабанного або кулачкового типу, а приводи поршневі і діафрагменні. Поршневий привід для тепловозних реверсорів вже не випускається. На тепловозі ТЭЗ використаний реверс барабанного типу з діафрагменним пневматичним приводом. Реверсор включається в мережу обмоток збудження, а не в мережу якорів електродвигунів, так як в цьому випадку напруга між контактами реверсора менша, а в відповідно, і розміри апарата получаються також меншими.
На тепловозах ТЭМ2 встанолюють кулачкові реверсори типу ППК-8200. На тепловозах ТЭ10, 2ТЭ10Л і ТЕП60 використаний пневматичний кулачковий переключатель типу ППК-8601, на 2ТЭ116-ППК-8064, розрахований на струм 1000 А.
Груповий кулачковий переключатель (реверсор) типу ППК-8063 (мал. 7) установлюється на тепловозах 2ТЭ10В (М і С). Технічні дані його приведені в табл. 1. Схема роботи кулачкого реверсора показана на мал. 8.
Пневматичний привід 3 реверсора (мал. 7) діафрагм енного типу і кронштейн 9 зв'язані з шістьма і ізольованими стойками 7. До чотирьох стойок кріпляться нерухомі контакти 5, а до двох - рухомі 2.
Фігури пластмасові кулачкові шайби 8 посажені на вал 1, який обертається приводом. Привід керується електропневматичними вентелями 4 типу ВВ-32. Пеерключатель має пристрій для ручного повороту і фіксації контактів в переключатель має шість електричних груп, кожна із яких на стойках, і рухомих. Змонтованих на двох качающихся ричагах 6. Кожний ричав керується однією кулачковою шайбою 8.
Переключення в обмотках збудження двигунів може виконуватися тільки в обезструменному стані, так як реверсор не має дугогасящих пристроїв. Управління реверсором керується реверсивною рукояткою контролера машиніста.
Реверсор ППК 8601
Реверсор представляє собою коммутирующий апарат з груповим приводом, який використовується на сучасних тепловозах серії М62.
На валу 8 реверсора (мал. 9) зв'язаним з діафрагменним приводом, установлені кулачки 6. Привід виконаний двостороннім тобто має дві камери. Діафрагми яких пов'язані зубчастою рейкою, входящою в щеплення з шестерною вала 8. При впуску повітря в одну із камер вал 8 повертається на заданий кут, кулачки 6 через ролики 9 повертають контактний елемент з ричагом 4, на якому закріплені рухомі контакти 3 з пружинами 7. Нерухомі контакти 2 установлені на ізольованих стойках 10. В положенні показаному на схему (мал. 10) струм проходить від вивода ЯЯ якоря тягового двигуна через замкнуті контакти1, обмотку збудження тягового двигнуа К-КК, контакти 3 до тягового генератора Г (або до випрямляючої установки ВУ). При повороті вала реверсора замикаються контакти 2 і 3 (мал. 11) і напрямок струму в обмотці К-КК міняється навпаки. Схема включення реверсора на тепловозах показана на малюнку 12. Управління реверсором керується спеціальною рукояткою контролера машиніста. Реверсор не має дугогасящих пристроїв і тому переключення його допустимо лиш при відсутності струму в мережах тягових двигунів.
Електромагнітний контактор КПВ-604 (Д10Д3) пусковий
Використовується в мережах запуску дизеля і призначений для коммутації великих короткочасних струмів (до чотирьохкратного номінального). Контактор зібраний (мал. 13) на основній скобі 4 магнітопровода. На нижньому кінці скоби закріплені втягуюча котушка 1 з сердечником 2 і якір 12. Якір вставлений в проріз скоби і двома пружинами прижимається до її призми 5. На верхньому кінці скоби закріплена пластмасова основа 7 з дугогасягащим пристроєм і нерухомим контактом 8.
При подачі напруги на котушку до її сердечника притягується якір, на якому закріплена скоба 6, несуща рухомий контакт 9. Чотири блокировочних контакта 13 мостикового типу розміщені справа і зліва від котушки. Для переключення їх до якоря контактора прикліплена наживна пластина 3. Щоб не пошкодити корпус блокировочних контактів необхідно слідкувати, щоб при включенні нажимна пластина не ударяла по крпусі, а траверса з рухомими контактами мала вільний хід близько 1 мм. Приляганні головних контактів забезпечується притираючою пружиною 10, а відключення - вертаючою пружиною 11. Контактор має номінальний струм включення 250 А.

 
 

Цікаве

Загрузка...