WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електричні апарати на тепловозі - Реферат

Електричні апарати на тепловозі - Реферат

дуговий розряд. Температура дуги досягає2000-3000оС, і щоб не виникло пошкодження контактів дуги потрібно швидко погасити.
Для швидкого гасіння дуги необхідно, щоб контакти розмикалися з великою швидкістю тільки до момента досягнення критичної довжини дуги, при якій вона гасне уже без подальшого розсування контактів. Потім скорість розмикання в мережах, володіючих значною самоіндукцією, викликають небезпечні перенапруження.
Щоб розсунути контакти до відстані, відповідаючій критичній довжині дуги. Потрібно би великі розміри апаратів, тому для збільшення довжини дуги використовують критичній довжині дуги, потрібно би великі розміри апаратів, тому для збільшення довжини дуги використовують дугогасящі пристрої. В електричних апаратах тепловозів використовують спосіб магнітного гасіння дуги. Заснований на законі взаємодії провідника зі струмом (дуги можна розглядати як провідник зі струмом) і магнітного поля.
Дугогасяща котушка 2 включена в мережу струму, розмикаючого головними контактами 1 (мал. 3). Стінки дугогасящої камери мають стальні полюсні наконечники 5, замкнуті сердечником котушки 3. Між полюсами виникає магнітне поле, напрямок якого вибирають такий, щоб дуга виштовхувалась в дугогасящі роги 4. Під впливом магнітного дутья і потоків нагрітого воздуха в середник камери електрична дуга переміщається до кінці дугогасящих рогів, видовбуючись і охолоджуючись, що приводить до швидкого її гасіння.
Щоб ускорити гасіння, дугогасящу камеру розділяють перегородками. Дугогасяща камера перешкоджає перекиданню електричної дуги на близько розміщені металічні частини. Дугогасящі камери виготовляють із асбоцемента, який володіє високою теплостійкістю і хорошими ізолюючими властивостями.
Класифікація апаратів. Апарати. Включені в силову мережу тепловоза (її напруга досягає 900В) безпосередньо, або через додаткові резистори, умовно називають високовольтними. Апарати, працюючі в мережах управління. Освітлення і допоміжних нагрузок, напруга яких 75-110 В, називають низьковольтними.
Високі напруги можуть викликати перекриття струмопропускаючих частин на корпус тепловоза і цим серйозно пошкодити електричне обладнання. Щоб запобігти цьому, в високовольтних апарах передбачені значні відстані (згідно технічним умовам) між струмопропускаючими частинами і корпусом, а в декотрих випадках ці частини надійно ізолюють.
Наприклад болти силових контактів (ПК-753) виконують з ізоляційною. головкою; болти, якими кріплять апарати до каркасу високовольтної камери (апаратної), закривають електрокартоном або заливають ізоляційною масою. Ізоляція котушок контакторів і реле, включених в високовольтну мережу, повищена порівняно з низьковольтними апаратами.
Порпизначенню електричні апарати можна розділити на коммутаційні, автоматичного регулювання, захисту, контрольно-вимірювальні і сигнальні і різні. В залежності від приводу апрати підрозділяють на апарати з безпосереднім (ручним) приводом (включателі, рубильник акумуляторної батареї) і апарати косвенного, або дистанційного, управління.
До апаратів з дистанційним управлінням відносяться силові контактори, підключаючі тягові електродвигуни до тягового генератора, які включаються і виключаються апаратами управління - контролером машиніста і кнопочним включателем, виконуючими відповіді переключення в мережах управління.
На сучасних тепловозах використовується система дистанційного управління, яка виключає зіткнення машиніста і кнопочним включателем, виконуючими відповідні переключення в мережах управління.
На сучасних тепловозах використовується система дистанційного управління, яка виключає зіткнення машиніста з високовольтним обладнанням і позволяюща автоматизувати управління агрегатами тепловоза (тяговим генератором, тяговим електродвигунами, дизелем і допоміжними машинами), вести контроль за їх роботою, а також захистити машини від ненормальних режимів роботи.
Крім цього, дистанційне управління спрощує розміщення апаратів на локомотиві і позволяє виконувати управління декількома секціями тепловозів з одного посту, так зване управління по системі кількох одиниць. Основними технічними характеристиками апаратів являються: струм і напруга (довготривала і максимальна), зазор, провал і притиснення контактів, струм спрацювання (для реле).
Комутаційні апарати
Контактори. Основне призначення комутаційних апаратів - замикання і розмикання електричних мереж при переключенні їх в заданій послідовності. Апарати, які служать для повторного замикання і розмикання (під струмом) ектричних мереж, по яких протікають великі струми або які володіють значною індуктивністю, називаються контакторами.
На тепловозах використовують контори з електропневматичними (при струмах 750-1200 А) і електромагнітними приводами (400 А і менше). В силових мережах установлюють електропневматичні контактори, так як вони забезпечують достатнє притиснення, надійний контакт і швидкість спрацювання.
Контактори мають головні і допоміжні контакти, які підрозділяються на розмикаючі і замикаючі. Розмикаючий допоміжний контакт замкнутий, коли котушка контакторів обезструмлена; замикаючий допоміжний контакт замкнутий при включеному контакторі.
Електропневматичні поїздні контактори ПК-753Б-6 (П1-П6)
Використовуються для підключення тягових електродвигунів з тяговим генератором або випрямляючою установкою. На тепловозі серії М62 використовуються електропневматичні контактори ПК-753Б-6.
На панелі 1 змонтовані нерухомі частини контактора (мал. 4) і циліндр 2 електропневматичного приводу. До панелі прикріплений відлитий з латуні кронштейн 3, до якого припаяна догогасяша котушка 4 з стальним сердечником (ізольованим від котушки). На кронштейні 3 також закріплений головний нерухомий контакт 6. Котушка з сердечником і головні контакт-деталі 6 і 7 розміщені в середині дугогасящої камери 5. Струм до рухомої контакт-деталі 7 підводиться через гнучкий мідний шунт 11.
При подачі напруги на катушку електропневматичного вентеля 15 (типу ВВ-3) повітря поступає в циліндр 2, поршень 14 зі штоком 12 переміщаються вправа. Ричав 9 повертається навкруг осі до тих пір, поки рухома головна контакт-деталь 7 торкнеться нерухомої 6. Дальший поворот ричала 9 викликає поворот рухомої контакт деталі 7 навкруг осі 0' і зжимання притираючої пружини 8. При знятті напруги з котушки вентиля 15 під впливом пружини 13 рухомий вузол контактора вертається в початкове положення.
Контактор оснащен допоміжними контактами 10, зробленими із рухомих ізоляційних колодок з мідними пластинками, закріпленими на ричазі 9, і нерухомих контактів пальцевого типу, встановлених на кронштейні приводу. Допоміжні контакти позволяють здійснювати потрібні залежності в роботі схеми.
Форма головних контакт деталей така, що при замиканні першопочатково знаходяться їх передні кінці, потім рухома контакт-деталь перекочується по нерухомій до прилягання задніх частинок. Таким чином при замиканні виникає відносне

 
 

Цікаве

Загрузка...