WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електричні апарати на тепловозі - Реферат

Електричні апарати на тепловозі - Реферат


Реферат
Електричні апарати на тепловозі
ПЛАН
І. Вступ
1. Загальні відомості про електричні апарати
ІІ. Основна частина
1. Електропневматичні поїздні контакти ПК-753Б (П1-П6)
2. Груповий контакт типу ПКГ-565 (ВШ1, ВШ2)
3. Реверсор (Інститут управління природними ресурсами)
4. Електромагнітний контактор КПВ-604 (Д1-Д3) пусковий
Загальні відомості про електричні апарати
Умови роботи. Електричні апарати на тепловозі працюють в тяжких умовах, тому вони мають задовольняти не тільки в загальному (надійність, простота конструкції, взаємонозамінність, стабільність характеристик), а також й особливі вимоги: витримувати вібрації, значні коливання температури (від -50 до 70оС) і напругу, вплив вологи, порохів, бруду, масла. Напруга в силовій мережі міняється від 0 до 900 В, а в мережі управління зниження напруги допускається до 80% номінальної. Коливання тиску стисненого повітря допускається від 75 до 135% номінального. Вібрації викликають коливання (в одновному по вертикалі) деталей апаратів, які можуть викликали ослаблення болтових з'єднань, обрив проводі в помилкове спрацювання апаратів.
Щоби цього не сталося, всі крипільні деталі - болти, гвинти, гайки, шпильки - ставлять з пружинними шайбами; на ряді апаратів установлюють шплінти, контргайки, шайби з відтинаючими кінцями і інші.
Випадкове включення апаратів виключається тим. Що рухомі частини, які мають слабкі пружини, балансірують, тобто підбирають так, щоби вага рухомих частин відносно осі обертання розподілювалась рівномірно. Частину апаратів установлюють на амортизаторах. Найбільш чутливі і точні апарати закривають кожухами (регулятор напруги, реле тиску масла, реле обмеження струму). Надійний електричний контакт забезпечується шляхом пайки струмопропускаючих частин припаями і монтаж проводів так, щоб виключалась можливість їх переміщення при вібрації (невеликі допущення, прибандажировка до нерухомих частин).
Деталі з міді або мідних сплаві покривають оловом (лудять) або фарбують емалями і лаками, з виключенням робочих контактів. Деталі, виготовлені з чорних металів, оцинковують або фарбують, а інколи хромують або нікелірують. Сталі осі шарнірних з'єднань, як правило, виконують без покриття, але в отвори з'єднання запресовують втулку з латуні або бронзи.
Контакт електричних з'єднань. Місце переходу струму від одного провідника до другого називається контактом, а електричний опір в цьому місці - перехідним опором. Перехідні опори залежать від сили приживання, матеріала, температури і якості обробки прижимаючих поверхонь.
Матеріалом контакт-деталей частіше всього служить мідь, яка має невеликий опір, достатню механічну міцність і зносостійкість. Мідь з присадкою кадмію збільшує зносостійкість. Мідні контакти покриваються шаром окислів. Срібло має менший опір, чим мідь, але воно дорожче і поступається міді по зносостійкості. Срібні контакти у вигляді тонких пластинок, напаяних на мідні тримачі, використовуються в мережах управління тепловозів. Металокерімні конакти, представляючи композицію срібла з іншими металами (окись кабмію, нікелю, вольфрама), находять широке використання в тяговій електроапаратурі.
Електричний струм викликає нагрів контактів, що в своє чергу приводить до окислення поверхонь, а отже, до росту контактного опору. При збільшенні контактного опору повишаються теплові витрати, контакти можуть перегрітися, а при великих опорах - сплавитися. Для зменшення опору використовують пружини, які достатньо прижимають контакти. Щоб нерухомі контактні з'єднання не окислялися, їх мідні деталі підлягають лужінню. Рухомі контактні з'єднання (контакти контакторів, реверсорів, рубильників) змушують легким шаром технічного вазеліну.
Основними параметрами, характеризующими роботу рухомого контактного з'єднання, являються: кінцеве прижимання, початкове прижимання, зазор, провал. Зусилля створене контактною пружиною в точці кінцевого прижимання контактів (при повному включеному контакторі), називається кінцевим прижиманням. Зусилля створене контактною пружиною в точці першоначального дотулення контактів називається початковим прижимом. Кінцеве і початкове прижимання - важні експлуатаційні показники. Нагрів контактів в значному степені залежить від кінцевого прижимання. Зменшене початкове прижимання приводить до вібрації рухомого контакта при замиканні, що викликає плавлення контактів, а збільшене значення його - нечіткому спрацюванню контактора й зависанню в перехідних положеннях.
Найменша відстань між контактними поверхностями рухомої і нерухомої деталей в їх розімкненому положенні називається зазором (раствором). Великий зазор може не забезпечити нормального прижимання й притирання, а малий може викликати перекидання дуги (перекриття) між контактними поверхностями.
В процесі включення контактів виникає їх відносне ковзання і перекочування. Ковзання розрушує плівку поверхневого окислення, перекочування удаляє робочу точку контактів від місця включення і відключення, тобто від місця розриву дуги. Це зменшує зношення контакт-деталей і захищає їх робочу поверхність від обгорання. Процес спільного ковзання і перкочування контактів від точки доторкування до кінцевого робочого положення називається притиранням контактів. Для ліпшого притирання рухому контакт-деталь 2 (мал.1) потрібно зконстрюювати так, щоб після притулення до положення повного включення рухома поверхність деталі перекочувалась і ковзала по нерухомій поверхності 1, а контактний ричав (або якір) перемістився на опреділену відстань. Якщо при повністю включеному апараті забрати нерухому контакт деталь, то рухома буде переміщатися до тих пір, поки контактотримач 3 не доторкнеться з речагом. Ця віддаль П називається провалом. Поміж притирання, провал забезпечує також в межах допусків роботу контактора при зношених контакт-деталях.
По формі спряжених поверхонь роз'ємні контактні з'єднання діляться на три види. Точкові, у яких контакти прилягають в одній точці (мал. 2, а). Ці контакти використовують при невеликих струмах (контактир реле). Клинові плоскі (поверхневі) використовуються на тепловозах в ряді апаратів з невеликим контактим прижиманням (рубильники, включателі, запобіжники). Лінійні, у яких доторкання виконується по прямій лінії (практично по дуже вузькій полосці), наприклад дотик двох циліндричних контактних поверхностей (мал. 2 б, в). Лінійний контакт при невеликих прижимання має відносно малий опір. Вони широко застосовуються в сучасних електричних апаратах.
Дугогасящі пристрої. Розрив електричної мережі під струмом майже завжди супроводжується виникненням електричної дуги, так як перед розмиканням контактів із-за зменшення сили притискування і поверхності доторкування різко збільшується перехідний опір. В наслідок чого контакти в цьому місці сильно нагріваються. При струмі в мережі більше 0,1 А й при напрузі між розімкненими контактами більше 20В воздух між контактами іонізується, виникає

 
 

Цікаве

Загрузка...