WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електричний привід (електродвигуни) (науковий реферат) - Реферат

Електричний привід (електродвигуни) (науковий реферат) - Реферат

розривання струму короткого замикання. Тому для захисту двигуна і магнітного пускача від струму короткого замикання встановлюють запобіжник або автоматичний вимикач.
Теплові реле серії ТРН мають температурну компенсацію, завдяки чому струм спрацювання їх майже не залежить від температури навколишнього середовища. Температурна компенсація здійснюється біметалевою пластиною компенсатора внаслідок вигинання її в протилежний бік від напрямку вигинання біметалевої пластини реле.
Теплові реле серії Т.РП не мають температурної компенсації, тому струм спрацювання їх залежить від температури повітря на місці встановлення. Струм уставки залежно від температури навколишнього повітря визначають за формулою:
Іусто = І нте[1+k(40-t)] A, (29)
де Інте - номінальний струм теплового елемента реле, А;
t - температура навколишнього повітря, °С;
k - коефіцієнт (/с=0,006 для реле ТРП-25 І 0,005 для реле інших типів).
У теплових реле' передбачено регулювання струму уставки в межах ±25%/я. Регулятор струму уставки має п'ять поділок вправо івліво від нульової риски. Переміщення поводка регулятора на одну поділку шкали змінює уставку струму спрацювання приблизно на 5% від номінальної.
Для захисту електродвигунів тепловий елемент реле визначають за умовою:
І нте Індв (30)
де Інте - номінальний струм теплового елемента реле, А;
Індв - номінальний струм електродвигуна, А.
Після вибору теплового елемента регулятор струму уставки реле встановлюють в положення, при якому
Іуст =Індв
Апаратура захисту
Електродвигуни захищають від струмів короткого замикання, перевантаження та самозапуску.
Від струмів короткого замикання необхідно захищати всі електродвигуни плавкими запобіжниками або автоматичними вимикачами з електромагнітними розчіплювачами.
Тепловими реле магнітних пускачів і автоматичними вимикачами з тепловими розчіплювачами двигуни захищаються від перевантажень, що можливі з технологічних причин.
Захист від самозапуску (нульовий захист) здійснюється контакторами, магнітними пускачами, а також автоматичними вимикачами з розчіплювачами мінімальної напруги.
Плавкі запобіжники - найпростіші і найдешевші апарати для захисту електричних мереж, електродвигунів й іншого електрообладнання від струмів короткого замикання та надмірних струмів навантаження.
5. Технічна характеристика плавких запобіжників
Номінальний струм, А
Тип запобіжника Номінальна напруга, В Номінальна напруга, А
запобіжника плавкої вставки
ПРС-6-П(З)* 380 6 1, 2, 4, 6
ПРС-20-П(З) 380 20 10, 16, 20
ПРС-63-П(З) 380 63 25, 40, 63
ПРС-100-П(З) 380 100 80, 100
НПН-15 500 15 6, 10, 15
НПН-60 500 60 20, 25, 35, 45
ПН-2 500 100 30, 40, 50, 60, 80, 100
250
400
600
1000 80, 100, 120, 150, 200
250
200, 250, 300, 400
300, 400, 500, 600
500, 600, 800, 1000
* Приєднання проводів: П - переднє, 3 - заднє.
Плавкі запобіжники характеризуються номінальною напругою, номінальним струмом, найбільшою розривною здатністю, способом приєднання проводів (переднє і заднє) та конструктивним виконанням.
Номінальним струмом запобіжника називається струм, на який розраховані струмопровідні частини його корпуса, а плавкої вставки - струм, при якому вона тривалий час не розплавляється.
Для сільськогосподарських електроустановок рекомендують такі типи запобіжників: різьбові серії ПРС, трубчасті нерозбірні НПН та трубчасті розбірні ПН-2.
Технічну характеристику їх наведено в таблиці 5.
Для захисту одного електродвигуна запобіжники вибирають за такими умовами:
номінальна напруга запобіжника не менша від номінальної напруги електромережі (
номінальний струм запобіжника не менший від номінального струму плавкої вставки
гранична комутаційна здатність запобіжника не менша струму трифазного короткого замикання
номінальний струм плавкої вставки не менший від її розрахункового струму .
Розрахунковий струм плавкої вставки визначають за формулами:
для захисту одного електродвигуна:
(31)
де Ін - номінальний струм електродвигуна, А;
Кі - кратність пускового струму двигуна;
- коефіцієнт, який залежить від умов пуску двигуна. Для нормальних умов пуску (нечасті пуски, тривалість пуску не більше 10 с) =2,5, а для важких умов пуску (часті пуски, тривалість пуску понад 10 с) = 1,6-2;
для захисту групи двигунів:
де - сума номінальних струмів одночасно працю-
ючих електродвигунів без двигуна з найбіль-- шим пусковим струмом;
- номінальний струм і кратність пускового струму двигуна, який має найбільший пусковий струм.
Для електроспоживачів з невеликими пусковими струмами (електротеплові і освітлювальні устновки) розрахунковий струм плавкої вставки приймають рівним номінальним струмам електроспоживачів.
Після вибору плавкої вставки треба перевірити, чи не перевищує номінальний струм плавкої вставки більш як у три рази тривало допустимий струм проводів мережі.
Слід пам'ятати, що навіть правильно вибрані запобіжники не захищають асинхронного короткозамкнутого двигуна від порівняно невеликих, але тривалих перевантажень.
Заряджати патрони розбірних запобіжників необхідно лише каліброваними плавкими вставками .заводського виготовлення. Ні в якому разі не можна замість плавкої вставки встановлювати випадковий дріт, так звані жучки.
Недоліками захисту плавкими запобіжниками є їх інерційність і несталість захисних характеристик, а також те, що запобіжник перегоряє здебільшого в .одній фазі і асинхронний двигун залишається приєднаним до мережі двома фазами, внаслідок чого перегрівається або й зовсім виходить з ладу. Тому перевагу слід віддавати автоматичним вимикачам.
Автоматичні вимикачі застосовуються для автоматичного вимикання струмів перевантаження і короткого замикання у колах змінного струму напругою до 500 В і постійного до 220 В, а також для пуску, зупинки і захисту трифазних асинхронних електродвигунів.
Автомати АП-50 виготовляють дво- і триполюсними, захищеного (пластмасовий корпус) та пилонепроникного (металевий кожух) виконань. За наявністю розчіплюва-чів вони бувають: з фазними електромагнітними (М); тепловими (Т); комбінованими (МТ) розчіплювачами; електромагнітним розчіплювачем у нульовому проводі (0); -розчіплювачем мінімальної напруги (Н); дистанційним розчіплювачем (Д) та без розчіплювачів. -
Промисловість випускає ці автомати з одним замикаючим і одним розмикаючим, з двома замикаючими І двома розмикаючими допоміжними контактами або без них.
Автоматичний вимикач АП-50 (рис. 33, а, б) складається з таких

 
 

Цікаве

Загрузка...