WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електричний привід (електродвигуни) (науковий реферат) - Реферат

Електричний привід (електродвигуни) (науковий реферат) - Реферат

герметичне, В - бризконе-проникне, ВГ - герметичне у пластмасовій оболонці); наступні три букви вказують тип апарата (ПВМ - пакетний вимикач, ППМ - накетний перемикач). Перша цифра після букв показує кількість полюсів, число після тире - номінальний струм вимикання при напрузі 220 В, літера Н після косої риски і цифра - кількість напрямків, якГ може комутувати перемикач (наприклад, ГППМ2-60/Н2).
Більш досконалими є пакетно-кулачкові вимикачі типу ПКВ, ПКП та перемикачі кулачкові універсальні ПКУ2 і ПКУЗ. Вони виготовляються на номінальні струми 10, 25, 63, 100 і 160 А.
Пакетні вимикачі і перемикачі здатні розривати номінальний струм, а пакетно-кулачкові допускають аварійне вимикання дев'ятикратногономінального струму. Тому для керування асинхронними короткозамкнутими двигунами пакетні вимикачі потрібно вибирати за пусковим, а пакетно-кулачкові - за номінальним струмом двигуна.
Пускачі натискні вібростійкі типу ПНВ призначені для керування трифазними асинхронними ко-роткозамкну тими електродвигун а м й потужністю до 5 кВт, а типу ПНВС - для керування однофазними двигунами потужністю до 0,6 кВт. Керування пускачами здійснюється кнопками "Пуск" і "Стоп".
Барабанні та універсальні перемикачі типу БП1, БП та БПК використовують для керування (включаючи реверсування) асинхронними короткозамкнутими двигунами і перемикання обмоток багатошвидкісних електродвигунів та кіл керування.
Універсальні перемикачі типу УП служать для перемикання кіл керування, обмоток багатошвидкісних двигунів невеликої потужності та комутації допоміжних кіл.
Контактори і магнітні пускачі серій КТВ,- КТ, КНТ, ПМЕ, ПА, ПАЕ керують дистанційно і автоматично трифазними асинхронними двигунами та іншими електроустановками. Магнітні пускачі також захищають електродвигуни від самозапуску (нульовий захист) та перевантаження.
Основними його частинами є контакти, дугогасильні пристрої і електромагніт для приведення в дію рухомих контактів. Коли по котушці проходить струм, якір електромагніту намагнічується і притягується до нерухомого осердя. При цьому замикаються головні контакти. Одночасно замикаються допоміжні і розмикаються допоміжні контакти. Після вимикання струму під дією власної ваги або пружини якір електромагніту відпадає від осердя, і головні контакти розмикаються.
До контактора додається кнопкова станція, яка складається з кнопок "Пуск" і "Стоп". Кнопка "Пуск" має одну пару замикаючих (нормально відкритих), а "кнопка "Стоп" - одну пару розмикаючих (нормально закритих) контактів. Обидві кнопки під дією пружин автоматично повертаються у початкове положення після припинення натискання. Щоб коло котушки контактора не розмикалось після відпускання кнопки "Пуск", паралельно їй приєднуються допоміжні контакти, які замикаються одночасно з головними.
Під час розмикання головних контактів виникає дуга, яка при тривалому горінні призводить до перегріву і обплавлення контактів. Для прискорення розриву дуги в контакторах застосовують дугогасильні ґратки (ряд металевих пластин, закріплених у стінках дугогасильних камер. Дуга під дією магнітного поля свого струму втягується у проміжки між пластинами, розбивавться на частини, інтенсивно охолоджується і швидко гасне.
Магнітний пускач (рис. 31) складається з триполюcного контактора і теплових реле (або без них) для захисту електродвигуна від перевантаження.
4. Технічна характеристика магнітних пускачів
Серія Потужність керованого електродвигуна, кВт; при 380 В Тип теплового реле Номінальні струми нагрівних елементів теплових реле, А
ПМЕ-000 1,1 ТРН-10А 0,32; 0,4; 0,5; 0,63; 0,8; 1,0; 1,25; 1,6; 2,0; 2,5; 3,2
ПМЕ-100 4,0 ТРИ- 10 0,5; 0,63; 0,8; 1,0; 1,25; 1,6; 2,0; 2,5; 3,2; 4; 5; 6,3; 8; 10
ПМЕ-200 10 ТРН-25 5; 6,3; 8; 10; 12,5; 16; 20; 25
ПАЕ-300 17 ТРН-40 12,5; 16; 20; 25; 32; 40
ПАЕ-400 28 ТРП-60 25; 30; 40; 50; 60
ПАЕ-500 55 ТРП-150 50; 60; 80; 100; 120
ПАЕ-600 75 ТРП-150 100; 120; 150
Котушки пускачів і контакторів живляться однофазним змінним струмом, внаслідок чого магнітний потік у магнітопроводі періодично проходить через нуль, що викликає гудіння та вібрацію магнітної системи. Для усунення цього на торці осердя розміщують короткозамкну-тий виток 5 (рис. 31), який охоплює близько двох третин площі його перерізу. Магнітний потік котушки ФІ наводить у короткозамкнутому витку. електрорушійну силу, яка викликає струм, зміщений по фазі на 90° відносно струму котушки. Він у свою чергу створює додатковий магнітний потік Ф2, зміщений по фазі на 90° відносно основного магнітного потоку Ф1. Отже, завжди є зусилля F1 від основного або F2 від додаткового потоку, які утримують якір.
Магнітні пускачі виготовляють реверсивні і неревер-сивні. Реверсивні пускачі мають два контактори і електричну або механічну блокіровку для запобігання одночасному вмиканню обох контакторів.
У сільському господарстві використовують магнітні пускачі серій ПМЕ, ПА і ПАЕ (табл. 4).
Умовні позначення магнітних пускачів розшифровуються так: букви ПМЕ, ПА і ПАЕ - позначення серії; перша цифра після дефіса - величина за номінальним струмом (0-4А, 1 - 10 А, 2-25 А); друга цифра - конструкція по захищеності (1 - відкриті; 2 - захищені; 3 - пиловодонепроникні); третя цифра - виконання (1 - нереверсивний без теплових реле; 2- нереверсивний з тепловими реле; 3 - реверсивний без теплового реле; 4 - реверсивний з тепловими реле; 5 - нереверсивний без теплових реле з вмонтованими кнопками "Пуск" і "Стоп"; 6 - нереверсивний з тепловими реле і вмонтованими кнопками).
При перевантаженні електродвигуна магнітний пускач автоматично вимикається завдяки дії теплових реле. У магнітних пускачах серії ПМЕ і ПАЕ третьої величини встановлені двополюсні теплові реле типу ТРН з однією партою контактів, а в пускачах ПАЕ - 4-ї, 5-ї і 6-ї величин - однополюсні реле типу ТРП. Будову і принцип роботи теплового реле типу ТРП наведено на рисунку 32.
Струм електродвигуна Iд у тепловому реле розгалужується на дві частини: більша частина струму Iн проходить через нагрівник 4, а менша Iп - через біметалеву пластину 1.
Тепло, яке виділяється нагрівником, і власне нагрівання біметалевих пластин деформують, їх, завдяки чому ліва ніжка біметалевої скоби значно відхиляється і розмикає контакти 6 і 5, які знаходяться в колі котушки пускача.
Залежно від положення упора 7 після охолодження біметалевих пластин реле ТРП саме повертається в початкове положення або кнопкою 2 ручного повернення. У теплових реле типу ТРН- повернення контактів у початкове положення здійснюється тільки вручну кнопками ручного повернення.
Теплові реле не розраховані на

 
 

Цікаве

Загрузка...