WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електричний привід (електродвигуни) (науковий реферат) - Реферат

Електричний привід (електродвигуни) (науковий реферат) - Реферат

інструментом та іншими предметами товщиною понад 2,5 мм; 4 - захист від дотикання інструментом та предметами товщиною понад 1 мм; 5 - повний захист персоналу від дотикання до струмопровідних і рухомих частин).
Друга цифра визначає ступінь захисту устаткування від попадання під його оболонку води (1-захист від вертикальних краплин; 2 - захиствід краплин, що падають під кутом менше 15° до вертикалі; 3- захист від дощу під кутом не більше 60° до вертикалі; 4- захист від бризок; 5 - захист від водяних струментів; 7 - захист від попадання води при зануренні у воду).
За кліматичним виконанням двигун вибирають відповідно до кліматичних умов району під час експлуатації, а за ступенем захисту від впливу зовнішнього середовища - відповідно до характеристики середовища, в якому він знаходиться.
Для сухих і вологих приміщень використовують електродвигуни категорії УЗ, У4 загального призначення серій АО2...УЗ, 4А...УЗ та їх модифікації: АОС2 і 4АС - з підвищеним ковзанням; АОП2 і 4АР - з підвищеним пусковим моментом; АО2...УПУЗ і 4А...УПУЗ - ущільнені проти пилу (для елеваторів, комбікормбвих заводів тощо); АО2...УП - повністю пилонепроникні; 4А...БУЗ - з вбудованим температурним захистом; АО2...УЗ і 4А... УЗ - багатошвидкісні.
У приміщеннях сирих і особливо сирих категорій У1, У2 і У5 (овочесховища, молочарні, приміщення для тварин і птиці, в яких обладнані установки мікроклімату, кормоцехи, теплиці) та для зовнішньої установки рекомендуються електродвигуни: АО2...У2 і 4А...У2 - воло-гоморозостійкі, АО2...П - вологостійкі з потрійним просочуванням і корозостійким покриттям статора.
Для особливо сирих приміщень з хімічно активним середовищем категорії У1 і У5 (приміщення для утримання тварин і птиці без штучного регулювання мікроклімату, склади мінеральних добрив . тощо) застосовуються електродвигуни сільськогосподарського призначення: АО2... СХУ1 і 4А...СУ1-вологоморозостійкі; АО2... СХТЗУ1 і 4А...БСУ1 -з вбудованим температурним захистом; 4АС...СУ1 - з підвищеним ковзанням; 4АР... СУ1 - з підвищеним пусковим моментом; 4АА...СУ1 - багатошвидкісні; Д...ПУ2 і Д...ПУЗ - для привода вентиляторів у птахівничих приміщеннях, 4А...СХЛ1 - єдиної кліматичної модифікації.
При виборі типу електродвигуна також враховують форму виконання залежно від конструктивних особливостей машини та умов монтажу.
Згідно з ГОСТ 2479-65-за формою виконання електричні машини пуділяються на вісім груп, кожна з яких розділяється на види, а кожний вид має декілька виконань. Форма виконання позначається буквою М з трьома цифрами, наприклад М101. Перша цифра вказує групу (1 - машина на лапах, 2 - машина на лапах із фланцем на щиті, 3 - машина без лап із фланцем на щиті), друга - вид машини (кількість підшипникових щитів, лап, наявність редуктора тощо), третя - виконання (1 - горизонтальне; 2 -- вертикальне, вільний кінець вала вниз; 3 - вертикальне, вільний кінець вала вверх). ~ Вибираючи тип електродвигуна, необхідно враховувати і умови пуску. При легких умовах пуску (вхолосту або з незначним навантаженням) використовують двигуни основного виконання (АО2, 4А). Для привода машин, які відзначаються великими інерційним або статичним навантаженням під час пуску і стабільним навантаженням під час роботи, рекомендуються електродвигуни АОП2, 4АР з підвищеним пусковим моментом. Якщо машина має великий момент інерції і нерівномірний графік навантаження або працює з частими пусками і реверсуванням, рекомендується вибирати електродвигуни АОС2 і 4АС з підвищеним ковзанням.
За частотою обертання перевагу віддають швидкохідним двигунам, які мають вищі ККД і соз ф порівняно з тихохідними. Однак електродвигуни з частотою обертання n0 = 3000 об/хв прямо з'єднуються з робочою машиною муфтою (насоси, вентилятори, електроінструменти тощо). Застосування пасової передачі або редуктора недоцільне, тому що вони мають підвищений рівень вібрації і шуму та меншу надійність.
Для тихохідних машин краще використовувати мо-тор-редуктори (розділ IX, § 3), що виготовляються з електродвигунами потужністю 0,6-5,5 кВт і частотами обертання вихідного валу 25, 40, 63, 100, 160 і 250 об/хв.
Апаратура керування
За принципом дії апарати керування поділяються на дві групи: апарати неавтоматичного (рубильники, перемикачі, пакетні вимикачі, реостати) та автоматичного керування (магнітні пускачі, контактори, електричні реле). Автоматичні вимикачі вмикаються вручну, а вимикання буває ручним і автоматичним.
Апарати керування і захисту бувають відкриті, захищені, водозахищені, бризкозахищені, краплезахищені, пи-лозахищені, герметичні, вибухозахищені, загального призначення, спеціального призначення, тропічного виконання, вологостійкі і хімічно стійкі.
Залежно від умов зовнішнього середовища апарати керування і захисту, які використовуються в сільському господарстві, повинні мати ступені захисту ІР23, ІРЗО, ІР31.ІР41.ІР44, ІР54, ІР55.
Рубильники і перемикачі використовують для нечастих замикань і розмикань електричних кіл напругою до 500 В.
За конструкцією вони розрізняються: одно-, дво- і триполюсні; з центральною або боковою рукояткою і важільним приводом; з дугогасильними камерами та без них.
Позначення типу рубильників і перемикачів складається з букв і цифр і розшифровується так: Р - рубильник, П - перемикач, РБ - рубильник з боковою рукояткою, ПБ - перемикач з боковою рукояткою, РПЦ - рубильник з центральним важільним приводом, ППЦ - перемикач з боковим важільним приводом; перша цифра- кількість полюсів, друга - величина номінального струму в сотнях ампер. Наприклад, РЦБ34 - рубильник з боковим важільним приводом, триполюсний на 400 А.
Рубильники і перемикачі вибирають за номінальною напругою, максимальним струмом вимикання і типом виконання. Треба мати на увазі, що максимальний струм вимикання рубильників і перемикачів без дугогасильних камер при напрузі 380 В змінного струму становить 0,3 Ін.
У сухих приміщеннях рубильники і перемикачі встановлюють у шафах та ящиках .захищеного виконання, а на відкритому повітрі, у вологих і пильних приміщеннях - у шафах та ящиках пиловодонепроникного виконання.
Пакетні вимикачі і перемикачі (рис. 29) використовують для керування малопотужними електродвигунами, освітлювальними установками, в колах керування і сигналізації. Вони виготовляються однополюсні і багатопо-люсні (до семи полюсів) на номінальні струми 10, 15, 25, 40, 60 100, 150, 250 і 400 А^при напрузі 220 В. При напрузі 380 В величина номінального струму зменшується на 40%.
Позначення цих апаратів, що складається з букв і цифр, розшифровується так: перші одна або дві букви означають виконання (Г-

 
 

Цікаве

Загрузка...