WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення віконних блоків роздільного типу. - Дипломна робота

Технологія виготовлення віконних блоків роздільного типу. - Дипломна робота

людини в процесі трудового дня.
До охорони праці відносяться питання трудового законодавства, техніка безпеки і виробнича санітарія. Трудове законодавство регламентується Трудовим кодексом, який вказує питання про розпорядок робочого дня, часу відпочинку, прийому та звільнення працівників і т.п.
Трудовим законодавством передбачений порядок охорони праці працівників і в тому числі жінок і підлітків, є список професій шкідливих робіт, на яких забороняється використовувати працю підлітків (які не досягли 180го віку). Цим законодавством надані обмеження. Що стосуються переноски ручних вантажів для жінок і встановлені норми для підняття, пененоски і перевезення ними вантажів, при цьому заволікати жінок до погрузки і розвантаження важких грузів заборонено.
Загальні правила техніки безпеки.
Всі працівники повинні знати безпечні прийоми робіт і добре знати правила техніки безпеки. Кожен новий працівник може бути допущеним до роботи лише після того. Як його ознайомлять і навчать техніці безпеки Інструктаж робітників розподіляють на вхідних, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий і плановий.
Ввідний інструктаж перед допуском до роботи проводиться інженером по техніці безпеки з кожним працівником, який поступає на роботу шляхом співбесіди і демонстрації наглядних прикладів. Первинний інструктаж - на робочому місці, повторний, плановий і неплановий інструктаж проводять безпосередньо керівники робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма працівниками шляхом демонстрації безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працівників. Позаплановий інструктаж проводять у зв'язку зі зміною правил охорони праці і змін технологічного процесу.
При інструктажі працівник дізнається про правила поведінки на території, основні причини, що можуть викликати травми (несправність устаткування, інструменту, електрощітки і т.н., неправильні прийоми ведення робіт); знайомиться з правилами поведінки в зоні роботи з кранами, лебідками, автотранспортом і при навантажувально-розвантажувальних роботах. При проведенні інструктажу усіх видів, працівник який ознайомлює робить записи в журналі реєстрації на робочому місці обов'язковим підписом працівників, які були проінструктовані.
На робочому місці інструктаж проводить майстер, який детально пояснює безпечні прийоми робіт, техніку загороджування, розказує електрозабезпечення, про порядок утримання робочого місця, про те як той чи інший механізм, правила запуску, зупинки та змащення станків, для їх подальшої експлуатації.
Вимоги по техніці безпеки на деревообробних підприємствах та на будівництві.
На деревообробних підприємствах основними причинами травмування є неправильне розташування обладнання. Відсутність або недосконалість загород, незадовільний стан пускової апаратури, погане знання працівниками безпечних прийомів роботи і недостатній нагляд за виконанням правил техніки безпеки зі сторони адміністрації.
Обладнання в цехах має бути з чітким розташуванням, так щоб розходи і проїзди були вільні, а шляхи пересування працівників і грузів були зведені до мінімуму.
Станки мають бути міцно прикріплені і стійкими, щоб протистояти зусиллям нагрузок і вібрації.
Обладнання має бути снащено надійно діючими загородами, приймачами для відсмоктування пилюки, стружок, а також механізмами для подачі пиломатеріалів. Робоча частина ріжучих інструментів повинна бути закрита з автоматично діючою загородою, яка відкривається під час проходження матеріалу, що піддається обробці або інструменті тільки для його замірів на величину, яка відповідає розмірам матеріалу, що піддається обробці по висоті і ширині. Загорода і запобіжні прилади не повинні затруднювати видалення відходів.
Небезпечна робота на станках зобов'язує робітника знаходитись збоку матеріалу, що подається, так як на станках може бути зворотній викид.
Матеріал, що піддається обробці потрібно подавати рівномірно, без поштовхів, так щоб частота обертів пили не знижувалась.
На свердлових станках матеріла потрібно міцно закріпити, для того, щоб не пошкодити руки.
Техніка безпеки на будівництві відрізняється від техніки на деревообробних підприємствах, оскільки доводиться виконувати ряд операцій з використанням ручного і механізованого інструменту, а іноді і деревообробних станків.
Зважаючи на це велику роль відіграє для безпеки праці правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, який займається обробкою деревини, оснащене верстатом і необхідними інструментами і приладами.
Верстак має бути міцно закріплений на робочому місці, а інструменти так, щоб були зручними у використанні.
Пиломатеріали, заготовки мають бути біля верстака, для того, щоб працівник не витрачав зусиль і часу на їх доставку до місця роботи.
Особливу увагу слід звернути на правильність користування механічним інструментом. Рукоятка ручного інструменту, повинна бути міцно закріплена, а поверхня має бути гладкою, без вибоїв і шкалок.
Переносити вантажні на ношах допускається тільки по рівній місцевості на відстані не більше 50 м, а переносити їх по сходах не можна. На місцях навантаження і розвантаження лісоматеріалів повинні бути засоби, що виключають розпад лісоматеріалів.
Безпека в роботі з електроприладами. При дотику людини з струмопровідниковими частинами діючого електростанка створюється небезпека пораження струмом. Струм силою 0,5 А є небезпечним для життя людини, а силою, в два рази більшою, тобто, 0,1 А - смертельним. Неізольовані струмопровідні частини повинні бути загороджені так, щоб не було вільного доступу. До електроінструменту може бути допущена людина з посвідченням.
Ремонт, регулювання і настройка механізму може здійснюватись тільки після повної зупинки і відключення механізму.
Світильники загального освітлення напругою 127, 220 В повинні бути розміщені на висоті не менше 2,5 м від рівня землі, підлоги і накриття.
Резинові захисні засоби перед застосуванням оглядають, очищують від грязюки, витирають. Захисні засоби, які мають проколи, тріщини, не дозволяються для застосування.
Робітники і інженерно-технічні працівники, які займаються експлуатацією і ремонтом електричних установок повинні вміти звільняти людей, які постраждали від току і надавати їм першу допомогу. При враженні током потрібно виключити рубильник, або запобіжники людина рятувальник повинна мати резиновікалоші, резинові рукавиці, або обмотати руки сухою тряпкою. Після визволення людини від струму потрібно терміново викликати лікаря для надання медичної допомоги.
Пожежна безпека.
Пожежі наносять народному господарству великої шкоди. Основними причинами пожеж є невміле користування вогнем на відкритих площадках, куріння в пожежонебезпечних місцях, несправність в електромережі, неправильне зберігання легкозаймистих матеріалів, надто велика загрузла цехів і території і т.п.
Пожежна профілактика передбачає міроприємства, які направлені на попередження виникнення пожеж, тобто створення умов, які затримують розповсюдження вогню, міри на евакуації людей, матеріалів, обладнання при виникненні пожежі, а також план роботи людей по найшвидшій евакуації пожежі.

 
 

Цікаве

Загрузка...