WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення віконних блоків роздільного типу. - Дипломна робота

Технологія виготовлення віконних блоків роздільного типу. - Дипломна робота

вертикальні або горизонтальні бруски кладуть на стіл лицевою стороною до верху, після чого від торця бруска відмічають 18 мм, тобто припуск на торцування, а від нього розмір бруска по довжині, що складає для вертикальних брусків 1460 мм, а для горизонтальних - 1470 мм.
За допомогою кутника на брусок наносять штрихи і лінії олівцем. Ві останньої лінії наносять наступний припуск на торцовоку 17 мм (загальний припуск на обидва кінці 35 мм). Тоді від лінії торцовки відмічають розмір, який рівний товщині шипів (в даному випадку 50 мм) і проводять штрихи.
Для виборки четвертини розміром 9...12х28 мм розмітку роблять наступним чином: від ребра 8 мм бруска, по площині 7 мм кожного бруска наносять штрихи, відхилені на 28 мм, а по кромці 5 мм - штрих, відхилений від ребра на 9 або 12 мм. Спочатку вибирають четвертину розміром 9х18 мм, а тоді додатково знімають відкос і доводять розміри четвертини до тих, які вимагались.
Вибирають четвертину ручними інструментами або на фрезерувальному станку. Після виборки четвертини бруски торцують на потрібний розмір в чистоті.
Випилювання шипів і провушин.
При випилюванні швів і провушин виконуються наступні операції: роблять розмітку шипів і провушин, надпилюють їх, випилюють заплечики і видовбують провушини. У відповідності з робочим планом визначають розміри з'єднань, після чого приступають до розмітки.
Розмітка кутового кінцевого з'єднання на відкритий наскрізний одинарний шип КК-1 для брусків товщиною 42 мм і шириною 65 мм (див. рис. № 4). Для з КК-1 S1=0,48 S0=0,5 (S0-S1); де S0 - товщина бруска, яка дорівнює 42 мм. Звідси, товщина шипа S1=0,4 S0=0,4 х42=16,8 мм (закругляємо до 16 мм) S2=0,5(42-16) = 13 мм.
У відповідності з цими даними роблять розмітку шипів; шипи і провушини можна розмічувати, використовуючи шаблони, за допомогою яких на торці бруска на носять лінії.
Надпилюють шипи і провушини лучковою пилкою дуже ретельно, оскільки перекос шипа призведе до перекосу віконної рами. Якщо шип є товстішим від проектного розміру, то при посаді в провушину він може призвести до розколу бруска, а якщо він є тоншим, то з'єднання вийде ненадійним і хитким, так як воно буде без щільної посадки.
При пилянні слідкують за тим, щоб пилка проходила біля лінії, тільки в цьому випадку ми отримаємо точний розмір шипа і провушини.
При виготовленні шипів пилять тільки з зовнішньої сторони лінії, а при виготовленні провушин - з внутрішньої.
На початку пилення для швидкого заглиблення пилку ставлять на ребро під кутом 15...20о, і зробивши декілька рухів на себе, без нажиму, заглиблюють пилку після чого пиляють рівномірно без нажиму і ивка. Після надпилювання зрізають заплечики. Провушину після запилів видовбують і захищають стамескою.
2.5. Складання віконних блоків
Віконні рами, фрамуги, кватирки збирають на робочому столі або на збиральних станках (ваймах), Спочатку підбирають бруски, ретельно виводячи кути і провіряють щільність з'єднань. Шипи і просушити змазують клеєм, після чого бруски з'єднують в рамку. В кутах з'єднань коловоротом або електросвердлом зі спіральним свердлом вибирають щілину, в яку вставляють дерев'яний нагель діаметром 8...10 мм, який попередньо змащений клеєм.
Віконні блоки з вставкою в них пазів збирають на робочому місці двоє працівників. Шипи брусків намащують клеєм, брумки збирають і обжимають в збиральному станку конструкції Я.Єрозіна.
Збірні віконні рами, фрамуги і коробки, повинні мати по пери менту припуск на подальшу обробку до 3...4 мм і по товщині 1 мм для того , щоб зняти провіси.
По периметру рамки обробляють фуганком або електрорубанком, для чого попереднього закріплюють їх у верстату в вертикальному положенні. Рамки, фрамуги. Кватирки можна обробляти і на фрезерному станку в шаблонах. Після обробки по периметру пази навішують на завіси в коробки, а тоді ставлять, розкладки, відливи, прибори. Для виконання цих операцій використовують верстак, що оснащений винаходом Я.Єрохіна для дискової пилки.
Дуже важкою є операція під назвою врізка петель. На деревообробних підприємствах ця операція механізована, а на будівництві її виконують ручним методом. Для розмітки гнізд для петель використовують шаблон Павлихіна, який являє собою дерев'яну рейку з упором і двома скобами з заточеними фасками. Розміри скоб відповідають розмірам петель.
При розмітці шаблон кладуть на кромку рамки до упору, тоді наносять легкі удари киянкою по скобі і при цьому вона залишає свій слід на рамці. По сліду роблять виробку під гніздо і те пельку. Аналогічно роблять розмітку коробках - стомескою.
Заганяють і навішують рамки на коробку на спеціальних столах. Цей процес складається з підгонки рамок, зачистки завіс, навішання на петлі, усунення можливих дефектів, кріплення рамок, кватирок і фрамуг, блоку від відкриття і передачі під покраску його.
При встановленні пазів в коробку спочатку встановлюють зовнішні пази.
При виготовленні пазів з фрамугою, підганяють спочатку фрамугу, а тоді рамки. Зазор між рамами і коробкою повинне становити не більше 2...4 мм, це необхідно для окашення рамок слоєм фарби.
Потрібно слідкувати за тим, щоб навішані рамки відкривались плавно і легко, щоб не пружинились, Внутрішні рамки підганяють до коробки так само, як і зовнішні.
Клей з поверхні блоку, та його елементів потрібно зняти.
Петлі у вікна врізають на відстані 200 мм від четвертини коробки.
Рамки, кватирки, фрамуги, балконні двері в жилих і громадських будівлях навішують на петлі. Петлі бувають різних типів в тому числі і накладні: ПН1 розміром 70...150 мм; ПН2 - 70....150 мм (див. мал. № 5); ПН3 - 85-150 мм; ПН4 - 98 мм; ПН5 - розміром 40 і 60 мм; ПН6 - 8 і 110 мм; ПН7 - 90 мм; ПН8 розміром 10 і 130 мм; ПН9 - 110 і 130 мм; петлі врізного типу ПВ1(див. мал. №6) розміром 80 і 100 мм; ПВ2 (мал. № 7) розміром 75, 100 і 125 мм; ПВ3 розміром 90 мм; ПВ4 розміром 60, 75 і 90 мм.
Петлі типів ПН1, ПН2, ПН3 використовують для навішування віконних рамок і дверей без наплаву, а петлі типу ПН5 - для навішування кватирок без наплаву.
Для з'єднання спарених віконних рамок і полотен балконних дверей використовують петлі типу ПН6Б спарених віконних рамок, полотен балконних дверей з наплавом і фрамуг - ПН7.
Для з'єднання спарених віконних рамок, полотен, балконних дверей з наплавом і фрамуг використовують петлі типу ПВ3.
Петлі типу ПН10 використовують для навішення середньо підвісних віконних рамок.
Віконні блоки з роздільними пазами поступають на будівництво в основному з навішеними рамками, але6 без ручок, які вже кріплять безпосередньо на будівництві.
Віконні блоки з спареними пазами доставляють на будівництво з усіма основними приборами. Длякріплення пазів в спарені рамки врізають закрутки ЗР2 вручну або за допомогою електросвердла.
Навішані на петлі рамки з'єднують гвинтовими стяжками. Гнізда під стяжки вибирають свердлом, долотом, стамескою по розмітці, яка велася згідно шаблону або по їх контуру.
ІІІ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Основне завдання охорони праці - розробка системи законодавчих актів і відповідно соціально-економічних, технічних, гігієнічних і організаційних міроприємств і законів, які б забезпечували безпеку, збереження здоров'я, і працездатності

 
 

Цікаве

Загрузка...