WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення віконних блоків роздільного типу. - Дипломна робота

Технологія виготовлення віконних блоків роздільного типу. - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА
Технологія виготовлення віконних блоків роздільного типу.
ПЛАН
І. Вступ.
ІІ. Технологічна частина.
2.1. Опис виробу, конструкція і матеріали.
2.2. Загальний вигляд (рис.)
2.3. Виготовлення віконних блоків.
2.4. Складання віконних блоків.
ІІІ. Заходи з охорони праці.
І. ВСТУП
З давніх часів деревину використовували, як будівельний матеріал. Деревина володіє цінними якостями, такими як:
1. достатньо висока механічна стійкість;
2. низький рівень теплопровідності;
3. має невелику об'ємну масу;
4. легко піддається обробці;
5. хімічно стійка у взаємодії з кислотами, солями, мастилами і т. і.;
При нормальних умовах експлуатації дерев'яні конструкції зберігаються багато років. В будівництві всіх видів виробничих, житлових, громадських будівель і споруд, використовують деревину.
З неї виготовляють дерев'яні будинки, елементи підлоги, в тому числі і паркет, плінтуси, об наличники, віконні і дверні блоки, панелі, перегородки, тамбури і таке інше.
Великого розвитку набули дерев'яно-клеєнні конструкції, які використовуються в житлових, громадських і в сільських виробничих будівлях, а також при спорудженні підприємств з хімічно-агресивним середовищем. Використання клеєних конструкцій дозволяє використовувати відходи для їх подальшого склеювання і використання в столярних виробах, наприклад бруски дверних коробок.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на деревообробних підприємствах поточним методом з використанням півавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні майданчики, столярні вироби, фрезерувальні вироби. елементи паркетної підлоги поступають у готовому вигляді. Віконні і дверні блоки поступають на будівництво укомплектованими, пофарбованими і заскленими, завдяки чому набагато спрощується робота по заповненню пройомів різного типу і зводиться до встановлення готових віконних і дверних блоків.
Велике значення надається раціональному використанню деревини шляхом максимального використання дерев'яних відходів для їх подальшого перетворення в технологічну тріску, яку використовують для виготовлення деревоволокнистих і деревостружкових плит.
Ці плити використовуються у будівництві в якості облицювального матеріалу, для укладання підлоги, виготовленню дверей різних конструкцій.
Завдяки цій технології обробки відходів значно підвищилась кількість виготовленої продукції і стали набагато економніше використовуватись матеріальні ресурси. Завдяки цьому рівень житлового забезпечення значно підвищився і умови проживання відповідно зросли.
ІІ. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА.
Для того, щоб конструкція з дерева була міцною і могла витримати зміни температур, зміну рівня вологості, потрібно точно визначити місце, розміри і розташування конструкції і розрахувати потрібну кількість і якість деревини, з якої буде виготовлятись вже готова продукція. І тільки тоді коли узгоджено і проведено повний аналіз, можна приступати до виготовлення і зборки дерев'яних конструкцій.
Дерев'яні конструкції на будівництво поступають у вигляді готових елементів. Дерев'яні конструкції і вироби на будівництві приймають при наявності паспорта, специфікації і шляхом поверхневого огляду. При цьому перевіряють відповідність до вимог згідно проекту, точність виконаних деталей, роз'ємів і списків і т.п.
Однак столярі також виконують зборку віконних і дверних блоків, установку, монтаж вбудованих шаф, підвіконників, перегородок, тамбурів, встановлюють плиту і здійснюють укладку паркету і т. і.
Після виконання перевіряють наскільки якісно і міцно зроблена робота у відповідності до встановлених норм з врахуванням допустимих відхилень.
2.1. Опис виробу, конструкція і матеріали.
Віконний блок складається з віконної коробки і віконних перегородок, які включають віконні рамки, фрамугу, кватирку.
Віконна рамка складається з двох вертикальних і двох або трьох горизонтальних брусків, пов'язаних між собою в раму за допомог шипових з'єднань, клею і нагелів. В рамках, які мають великі розміри, ставлять горизонтальні бруски, ще їх називають - горбильки. Вони мають профіль, який є аналогічний профіль бруска віконної рами; він збільшує стійкість віконної рами, але зменшує її світлову площину.
В верхній частині віконної коробки над віконними рамами встановлюють горизонтальну раму - фрамугу. Фрамуги можуть бути глухого типу і відкриті.
В глухих фрамугах верхні притворні рамки під'єднуються до ? в нижньому бруску фрамуги. Для кріплення фрамуги, яка відкривається в віконну коробку вставляють горизонтальний брусок, яки називається горизонтальним імпостом. В широких коробках ставлять нерухомий брусок - вертикальний імпост, до якого примикають крамки вертикальних брусків віконної рами.
Кватирку встановлюють вверху, але не вище 1,8 м від підлоги, бо інакше її буде важко відкривати.
Пази рамок бувають внутрішні і зовнішні. Для того, щоб віконні рами добре закривались, висоту і ширину поза рамки по відношенню із зовнішніми роблять більшими приблизно на 50...75 мм.
Пази бувають з наплавом, і т.п., з напуском на бруски коробки, які створюють більш щільний паз, який закриває щілини, які формуються між віконною рамою і коробок. Наплав роблять у внутрішніх або є на обох пазах, що в свою чергу надає вікнам красивого вигляду.
Для паза рамки з наплавом розміри внутрішнього паза роблять більшим внутрішній по висоті приблизно на 75 мм, а ширині - на 75...100 мм.
Роздільні віконні блоки, які скляться двома рідами складаються з коробки, в якій навішані пази, що відкриваються в одну або ж в різні сторони (див. мал., 1).
2.2. Загальний вигляд.
Малюнок № 2
2.3. Виготовлення віконних блоків.
Віконні блоки, як правило виготовляють на деревообробних підприємствах. На будівництво вони поступають з навішеними віконними рамками, заскленими і пофарбованими. Але деколи доводиться виготовляти віконні блоки у майстернях або цехах будівельних організацій, так як окремі деревообробні підприємства поставляють вікна і двері з неповною заводською готовністю.
Вивчивши і розглянувши креслення, складають специфікацію деталей, вказуючи проектні розміри, які вказані в кресленнях, і розміри заготовок Потім по розмірам, які вказані в проекті, випилюють заготовки для деталей вікон і коробок з врахуванням припусків на обробку.
Після розпилення бруски стужать рубанком, фуганком або фрезерувальним електростанком, на фугувальних, рейсмусових або комбінованих станках. Потім звіряють прямокутність і якість обробки брусків і приступають до розмітки.
Розмітка. Розмічують бруски за допомогою метра, рейсмуса, кутника на столі який відведений для розмітки, який має кришку розміром 2200х1600 мм. (на 100...150 мм більше найбільшої довжини бруска коробки).
Послідовність розмітки вертикального і горизонтального брусків внутрішньої коробки віконного блоку ОР15-15Б показана на мал. 3. У відповідності з проектом вертикальних брусокповинен мати довжину 1460 мм, а горизонтальний - 1470 мм.
Припуск на торцвання деталей з обох сторін при ширині і довжині до 1500 мм, надається 15 мм, при отриманні деталей із заготовок, і 35 мм - пиломатеріалів. Бруски, які випилені - пиломатеріалів, розмічують так: два

 
 

Цікаве

Загрузка...