WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін. - Курсова робота

З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін. - Курсова робота

d; К- довжина стержня, що вступає , К- 0,35 d.
Рис. 20.
В розрізі болт, гайку, шайбу показують в болтовому з'єднанні нерозсіченими. Суміжні деталі штрихують в нахилом в різні сторони (рис. 19 а, б, в).
На кресленні болтового з'єднання вказують три розміри: діаметр різьби, довжину болта і діаметр отвору під болт.
Шпилькове з'єднання складається з шпильки, шайби, гайки і з'єднувальних деталей (рис. 21). Ці з'єднання використовуються, коли немає місця для головки болта, або коли одна із з'єднувальних деталей має значну товщину. Спочаткувисвердлюють гніздо на глибину 1, яке на 0,5d більше від кінця шпильки, який закручується у гніздо, а потім в гнізді нарізується різьба. На вході в гніздо виконується фаска с- 0,15 d. Всі інші розміри розраховуються по тих самих формулах, що і при побудові болтового з'єднання. Гніздо під шпильку закінчується конічною поверхнею з кутом 120о. На кресленні шпилькового з'єднання проставляються ті ж самі розміри, що і на болтовому з'єднанні. Зверніть увагу на штрихову деталей в різьбовому з'єднанні шпилькою (рис. 19 г, д).
З'єднання гвинтом Рис. 21 включає в себе з'єднувальні деталі, гвинт з шайбою. В з'єднаннях гвинтами з потаємною головкою і установочними гвинтами шайбу не ставлять, (рис. 22 а, с) але відповідну сторону отвору деталі, які приєднують, роззенковують під головку гвинта. Довжина гвинта визначається за формулою: І=Н+S+і, де Н - товщина деталі, яка приєднується, S - товщина шайби, і - довжина різьбового кінця.
Запас різьби, який не використаний при вкручуванні, дорівнює приблизно трьом крокам різьби (ЗР). Якщо діаметр головок гвинта менший 12 мм, то шліц зображають однією потовщеною лінією. На вигляді зверху шліц показують поверхнею на 45о.
Трубне з'єднання складається із з'єднувальних труб, муфти, прокладки і контргайки (рис. 19 к). Перш ніж креслити трубне з'єднання, необхідно за значенням умовного проходу Dу підібрати за таблицями відповідних стандартів розміри труб та сполучних частин.
В залежності від кута між осями з'єднувальних труб застосовують фасонні частини (фітинги) - прямі і перехідні муфти (рис. 23а, б), кутники (рис. 23 в), трійники (рис. 23 г), хрестовини (рис. 23 д), нікелі.
Рис. 23.
Завдання 1
Назвіть рисунки, на яких зображено болт, гвинт, шпильку, кутник, гайку, шайбу (Рис. 24).
Рис. 24.
Завдання 2.
Дайте визначення деталей, які входять в представлені на рис. 25 з'єднання. Побудуйте проекції точок, вказаних на рисунку, яких бракує.
Рис. 25.
Завдання 3.
Назвіть деталі, зображені на рис. 26. Вкажіть їх загальні та відмінні ознаки.
Рис. 26.
Завдання 4.
Яке з різьбових з'єднань є гвинтовим? Яка різниця між гвинтовим та шпильковим з'єднанням?
Завдання 5.
Дано товщину з'єднувальних деталей Н - м, н -мм. Побудуйте конструктивне зображення з'єднування заданих деталей за допомогою раціонально вибраних різьбових виробів. Обґрунтуйте свій вибір.
2.2. Шпонкові штифтові, шплінтові з'єднання.
2.2.1 Шпонкові з'єднання
Шпонкові з'єднання поділяються на два види: напружені, які створюються за допомогою клинових (рис. 28 к), шпонок і можуть передавати крутний момент та осьове зусилля, і ненапружені, які створюються призматичними (рис. 28 к) і сегментними (рис. 28 і 31) шпонками і можуть передавати лише крутний момент.
Коли треба з'єднати вал з якоюсь деталлю, наприклад, з колесом за допомогою шпонки то на валу вздовж твірних фрезують паз у вигляді прямокутної канавки, що відповідає ширині шпонки (рис. 29). На виході з вала паз має струклення. Яке дорівнює радіусу фрези. Глибину паза визначають за таблицею стандартів. Довжина паза для клинової шпонки, щоб можна було встановити шпонку в паз і переміщати її вздовж нього дня кріплення. Такої самої ширини паз виконують у маточні з'єднувального колеса на всю її довжину у маточині для клинового шпону (рис. 30) виконується з нахилом 1:100.
Рис. 30.
У з'єднанні шпонка частково заходить у паз на валі і часткового у паз маточини колеса, забезпечуючи тим самим одночасне обертання вала з колесом (рис. 29 ю, в).
У клинових шпонок робочими поверхнями є верхня і нижня широкі грані, а у призматичних і сегментних - бокові.
Поперечні перерізи всіх шпонок мають форму прямокутників з невеликими фасками і округленнями. По формі торців шпонки бувають трьох виконань: 1 - обидва торці заокруглені, 2 - один заокруглений, а другий - плоский, 3 - обидва плоскі.
Шпонкове з'єднання показують у фронтальному розрізі осьовою площиною. Шпонку при цьому показують нерозсіченою, на валу виконують місцевих розріз (рис. 29-31).
Рис. 31.
Завдання 1.
На рис. 32 з'єднано важіль з валом за допомогою шпонки.
1) Що означають два кола 1?
2) Що означають горизонтальні лінії 3?
3) Якій деталі належить поверхня 2?
4) Яким деталям належать поверхні 4, 5? Чому вони не заштриховані?
5) Якій деталі належить поверхня 6?
6) Знайдіть недостаючу корекцію точок.
Рис. 32
2.2.2. Зубчате (шліцьове) з'єднання
Зубчате (шліцьове) з'єднання являє собою багато шпонкове з'єднання, в якому шпонки виконані а одно з валом і розташовані паралельно його осі. Ці з'єднання, як і шпонкові, використовуються для передачі крутного моменту, а також в конструкціях, що потребують переміщення деталей вздовж осіб вала, наприклад, в коробках швидкостей.
Завдяки великій кількості виступів (4, 6, 8, 10, 16, 20) на валу зубчате з'єднання може передавати більші зусилля в порівнянні зі шпонковим з'єднанням і забезпечувати кращу центровку вала і колеса. (рис. 33).
За формою поперечного перерізу зуби (шіци) бувають прямоточні, евольовертні, трикутні.
Завдання
На рис. 39 зображено застосування штифта для запобігання поздовжнього переміщенню деталей, з'єднаних шпонкою.
2.2.4 Шплінтове з'єднання
Шплінт (рис. 40) - пруток або шматок дроту, який пропускають через радіальний отвір деталі (гайки, болта, вала і т.д.)
Рис. 40
Він призначений для взаємного фіксування та обмеження осьового переміщення деталей (рис. 41).
2.2.5. З'єднання клином
Клин являє собою брусок, скошений з однієї сторони зі скригуленими кутами (рис. 42). На рис. 43 наведено з'єднання клином пилки в пилковій рамі за допомогою підвісок.
Рис. 43.
Завдання 1
Дайте назву деталей, зображений на рис. 44.
Рис. 44.
Завдання 2
На рис. 45 дано різні типи рознімних з'єднань. Як їх називають? Проведіть їх класифікацію.
Рис. 45.Кола і твірні поверхні виступів (зубів) валів і отворів (шліцьові вали виготовляють обробкою спеціальними фрезами, а отвори зі шліцами - за допомогою спеціального інструмента - протяжки) показують по всій

 
 

Цікаве

Загрузка...