WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін. - Курсова робота

З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін. - Курсова робота

індивідуальним кресленнями, на яких задано всі параметри різьби.
За допомогою конічних різьб одержують герметичні з'єднання без ущільнюючих засобів.
2.1.4. Позначення різьби
Умовне позначення різьби (табл. 2) включає буквенне позначення, яке визначає тип різьби;номінальний діаметр різьби; крок (якщо різьба може мати різні кроки при однаковому діаметрі); число заходів; напрям різьби; номер стандарта.
Таблиця 2
Умовні позначення різьби на кресленнях
Тип різьби (умовне позначення типу різьби), розміри, які проставляються на кресленні, мм Позначення різьби на кресленнях в площині
Паралельній осі різьби
на стержні
в отворі Перпендикулярній до осі різьби
на стержні
в отворі
Метрична з великим кроком ГОСМТ 8724-81 (М), зовнішній діаметр
Метрична з дрібним кроком (М), зовнішній діаметрі крок різати ГОСМТ 8724-81
Метрична конічна ГОСМТ 8724-81 (МК), зовнішній діаметр і крок різьби
Трапецеїдальна однозаходова ГОСТ 24738-81 (Тr) зовнішній діаметр і крок різьби
Трапецеїдальна багатозаходова ГОСТ 24738-81 (Тr) зовнішній діаметр, числове значення ходу та кроку ( в дужках з буквою Р)
Трубна циліндрична ГОСТ 6357-81 (G), умовне позначення різьби в дюймах
Трубна конічна ГОСТ 13536-68 (Rd), зовнішній діаметр різьби
Упорна ГОСТ 25096-82 (S), зовнішній діаметр різьби, числове позначення кроку
Номінальний діаметр для більшості різьб відповідає зовнішньому діаметру різьби (крім трубних). Трубні різьби умовно позначають розміром в дюймах (1" - 25,4 мм). Цей розмір дорівнює внутрішньому діаметру труби - D (умовний прохід в міліметрах), на якій нарізана різьба.
Крок різьби для метричних різьб з великим кроком та трубних різьб на кресленні не проставляється, а в інших він вказується.
Число заходів вказується лише для багатозаходових різьб. При цьому, особливістю позначення є те, що позначається не число заходів, а числове значення ходу (буква Р в дужках і числове значення кроку різьби), наприклад, Tr 20х4(Р2) - трапецеїдальна різьба, у якої зовнішній діаметр 20 мм, хід - 4, крок - 2 мм.
Напрям різьби вказується для лівих різьб буквами "LH", наприклад Tr 40х6LH.
Поля допусків різьби позначається для метричних та трапецеїдальних різьб, наприклад,
М12 - 6q; Tr 20x4 (P2) LH-8H
Для зовнішньої різьби відповідними стандартами встановлені поля допусків: h, q, e, d, а для внутрішньої Н і С.
Для трудної циліндричної різьби в позначення повинен входити клас точності (А або В), наприклад, G1/2 LH - A. Довжина загвинчування N для цієї ж різьби в позначення різьби не вводиться, а L проставляється в міліметрах, наприклад G1/2 LH - 40.
2.1.5. Різьбові вироби
До стан драних різьбових виробів належать кріпильні різьбові дат елі (болти, гвинти, гайки, шпильки). Технічними вимогами встановлено 12 класів міцності для гвинтів, болтів та шпильок, і 7 класів для гайок.
Структура умовних позначень кріпильних виробів складається з: найменування виробу, виконання (виконання і не вказують), позначення різьби та її діаметра, крок різьби (для мілкої метричної). В учбових кресленнях не вказують: поля допуску різьби, довжину болта, гвинта, шпильки, клас міцності, марку сталі чи сплава, вид і товщину покриття, номер стандарту на конструкцію кріпильного виробу та його розміри.
Болт являє собою циліндричний стержень а головкою на одному кінці і різьбою на другому. Болти використовуються (разом з гайками і шайбами) для окріплення двох або декількох деталей. Існують різні типи болтів, які відрізняються головкою, стержнем, кроком різьби, точністю та виконанням.
На рис. 10 а зображено 3 виконання болтів: 1 - без отворів в головці, 2 - з отвором по різьбовій частині стержня, 3 - з двома отворами в головці.
При зображенні болта на кресленні виконують два вигляди (рис. 10) б) за правилами і наносять розміри довжини 1 болта, довжини різьби 1, розмір під ключ s позначення різьби Md.
Висота Н в довжину болта не включається. Гіперболи, які утворені перетином конічної поверхні фаски головки болта з її гранями, замінюють дугами кіл (рис. 11).
Болти умовно позначають так: Болт М12х60 ГОСТ 7798-70- а шестигранною головкою, першого виконання, з різьбою М12, крок великий, довжина болта 60 мм.
Гвинт - циліндричний стержень з різьбою на одному кінці і головкою на другому. Гвинти бувають кріпильні Рис. 13 і установочні.
Кріпильні Рис. 12 застосовуються для з'єднання деталей шляхом вкручування гвинта різьбою частиною (рис. 12). Установочні - для взаємного фіксування деталей (рис. 13), їх стержень нарізаний повністю.
В залежності від умов роботи гвинти вимовляються з різними головками зі шліцем (рис. 14), а також з головкою під кутом.
Рис. 14.
Тільки у гвинта з потайною головкою в довжину гвинта входить головка.
Гвинт з загостреним кінцем, передбачається для закручування в дерево називають шурупом (рис. 15).
Шпилька - циліндричний стержень з різьбою на двох кінцях (рис. 16). Один кінець шпильки 1 вкручується в різьбовий отвір деталі, а на другий 1 накручується гайка.
Довжина гладкої частини шпильки › 0,5 d. Шпильну, як і гвинт визначає один вигляд.
Гайка. (рис. 17) - кріпильний виріб з різьбовим отвором в центрі. В залежності від призначення і умов роботи гайки виконують шестигранними, фасонними, смушкові та інші. Шестигранні гайки бувають трьох виконань: 1 - з конічними фасками, 2 - з одною конічною поверхнею, 3 - без фасок, але з конічним виступом з одного торця.
Рис. 17.
Форму гайки на кресленні передають два вигляди. На кресленні вказують розміри різьби, розмір s під ключ.
Шайка (рис. 18) - точене або штамповане кільце, яке підкладають під гайку, головку гвинта чи болта в різьбових з'єднаннях. З метою збереження різьбового з'єднання від саморозгвинчування в умовах вібрації застосовують пружинні шайби і шайби стопорні, які мають виступи. Шайби виконання і - без фаски, 2 - з фаскою. В умовне позначення шайби включається діаметр різьби стержня, хоча сама шайба різьби не має, наприклад, шайба 20 ГОСТ 11371-68.
На рис. 19 зображено конструктивне, спрощене і умовне з'єднання деталей за допомогою болта (рис. 19 а, б. В), шпильки (рис. 19 г,д,е), гвинта (рис. 19 ж, з,і), муфти прямої (рис. 19 к).
Болтове з'єднання складається з болта, гайки, шайби і з'єднувальних деталей (рис. 20). В з'єднувальних деталях просвердлюють наскрізний отвір діаметром d - (1.05...1.10) d, де d - діаметр різьби болта. В отвори встановляють болт, надягають шайбу, накручують гайку. Довжину болта 1 визначають за формулою 1=Н+Н+S+Н+К, де Н, Н - товщина з'єднувальних деталей, S - товщина шайби, S - 0,15 d, Н- висота гайки, Н - 0,8

 
 

Цікаве

Загрузка...