WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Посудомийні машини - Реферат

Посудомийні машини - Реферат

дозволяється під час роботи машини піднімати кожух мийної секції.
Щодня після закінчення миття посуду мийну секцію промивають. Для цього вмикають машину на повний робочий цикл без завантаження її посудом.
Після вимикають тени водонагрівача, вимикають машину з електромережі, перекривають вентиль на підвідній магістралі, зливають воду із ванни, очищують фільтр насоса та протирають поверхню машини м'якою тканиною.
Не рідше одного разу на три дні очищують фільтр на водопровідній магістралімашини, а також фільтр дозатора. Щодня прополіскують насадки мийних та прополіскуючих душів.
Посудомийна машина ММТУ-1000. Це машина безперервної дії конвеєрного типу. Тут передбачені такі операції: струминне очищення посуду холодною водою, миття гарячою водою з мийними засобами (t = 50 °С), полоскання гарячою водою (t = 70 °С) та опарення чистою проточною водою, яка поступає в машину з водонагрівача (t = 95 °С).
Машина має три відділення - завантажувальне, мийне, привідне.
Завантажувальне відділення складається з рами, облицьованої сталлю, і ванни, дно якої має нахил у сторону висувного бункера, який призначений для збирання залишків їжі. Над ванною розміщений бачок ємністю 50л, в якому міститься розчин мийного засобу. Бачок обладнаний фільтром та оглядовим віконцем для контролю рівня розчину. Подача мийного засобу із бачка у ванну здійснюється автоматично.
Миюче відділення складається із ванни і кожуха, які створюють тунель, що перегородками та гумовими фартухами розділений на чотири зони: струминного очищення посуду холодною водою, миття посуду мийним засобом, первинного полоскання гарячою водою та вторинного полоскання (стерилізації).
Усередині ванни розміщені тени, всмоктувальний фільтр насоса та переливна трубка. У зоні промивання здійснюється автоматичний контроль за температурою розчину та захист тенів від сухого ходу.
Зони промивання та полоскання зачинені двома піднімальними дверцятами, розміщеними на передній стінці машини.
Привідне відділення складається з рами та ванни, дно якої має нахил в сторону зони вторинного полоскання. Під ванною розташовані привід транспортера, насос-дозатор, шафа керування та водонагрівач.
Привід транспортера складається з електродвигуна потужністю 0,4 кВт, редактора та ланцюгової передачі. Насос-дозатор забезпечує подачу мийного розчину з бачка у ванни. Для регулювання дози розчину на насосі передбачена спеціальна рукоятка з лімбом, який має поділки.
У шафі керування розміщена електроапаратура. На дверцятах шафи змонтований пульт із сигнальними лампами та кнопками керування, а також перемикач потужності електроводонагрівача (на 12, 18, 24 КВт).
Усередині машини, вздовж усієї секції, закріплена рама, яка служить направляючою транспортера. Останній виготовлений із капрону й дозволяє обробляти посуд без касет; посуд розташований на фігурних елементах транспортера.
У машині є блокувальна рама, розміщена над приводним відділенням, який відключає двигун приводу транспортера тоді, коли робітник не встигне зняти з нього оброблений посуд.
У торцевій частині завантажувального відділення розташовані вентилі подачі холодної та гарячої води, шланг для санітарної обробки машини та регулятор тиску води.
Машина обладнана витяжною вентиляцією.
Посудомийна машина типу ММТУ-2000 відрізняється від машини типу ММТУ-1000 лише габаритами, номінальною потужністю та продуктивністю.
Посудомийні машини типів ММУ-1000, ММУ-2000 аналогічні машинам типів ММТУ-1000, ММТУ-2000 й відрізняються тим, що виконані в пристінному виконанні, що дає можливість економити частину виробничої площі приміщення для миття столового посуду.
Машина типу ММКП-20 призначена для миття гідроабразивною сумішшю кухонного посуду в мийних відділеннях підприємств громадського харчування.
Технічна характеристика машини ММТУ-1000
Продуктивність, тарілок за годину - 1000
Номінальна потужність машини, кВт - 40
Номінальна потужність при гарячому
Водозабезпеченні, кВт - 28
Габаритні розміри, мм:
довжина - 3800
ширина - 1030
висота - 1650
Вага, кг - 900
Правила експлуатації машини типу ММТУ-1000
Перед початком роботи машину шляхом автоматичного вимикача підключають до електромережі.
При цьому на її пульті вмикається зелена сигнальна лампа з надписом "Машина включена". Потім відчиняють дверцята нижньої частини завантажувального відділення, висувають бачок, заливають в нього розчин мийного засобу та повертають бачок у попереднє положення. Після цього відкривають вентиль, який з'єднує машину з водопроводом, а також вентиль наповнення ванни.
Після заповнення ванни до кромок переливних трубок, на пульті натискають кнопку "Підігрів ванни". При цьому одночасно загоряються зелені сигнальні лами, які дозволяють контролювати нагрів води у ваннах та у водонагрівачі.
Далі відчиняють заслінку вентиляції. Коли температура води у ваннах досягне відповідно 50 та 70 °С, а температура у водонагрівачі - 95 °С і зелені лампи на пульті погаснуть, приступають до миття посуду.
Для цього натискають на пульті кнопку "Пуск" і під час руху транспортера встановлюють на його фігурних елементах тарілки робочою поверхнею в напрямку руху транспортера. Оброблені тарілки знімають з транспортера не зразу після виходу їх з камери, а тоді, коли транспортер знаходиться за 15-20см від блокувальної рамки для того, щоб дати можливість тарілкам охолонути й підсохнути.
В процесі роботи періодично замінюють воду в мийній секції та полоскальній ванні. Для цього вимикають машину та підігрів ванни, зливають із ванни воду і відкривають зливні пробки. Потім знову закривають ванни, заповнюють їх свіжою водою і вмикають тени.
Не дозволяється піднімати висувні дверцята мийної камери, не рекомендується одночасно з тарілками мити скляний посуд та приладдя.
Після закінчення роботи машину вимикають з електромережі, зливають воду із ванни та звільняють її від залишків продуктів. Машину промивають холодною водою зі шланга. Не допускається попадання бризок на електрошафу та панель керування. Після санітарної обробки машини перекривають вентиль, який з'єднує її з водопроводом.

 
 

Цікаве

Загрузка...