WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Посудомийні машини - Реферат

Посудомийні машини - Реферат


Реферат на тему:
Посудомийні машини
Посудомийна машина ММУ-500. Машина (рис. 3.52) призначена для миття столового посуду, стаканів та приладів з використанням мийних засобів. Відноситься до групи періодичної дії.
Складається вона з мийної секції та двох допоміжних столів -завантажувального й розвантажувального.
Мийна секція має ванну, мийні та ополіскуючі душі, опорну раму, кожух. У ванні розміщені переливна трубка, яка відводить залишок води в каналізацію, і всмоктувальний фільтр насоса. У верхній та нижній частинах мийної секції розташовані мийні та ополіскуючі душі.
Верхній і нижній колектори мийних душів та нижній колектор ополіскуючих душів під час роботи обертаються внаслідок реактивної дії води. У мийну секцію вода подається насосом з ванни, у ополіскуючі душі - поступає з водонагрівача.
Опорна рама призначена для закріплення в машині касети з посудом. Рама закріплена над ванною, на бічних стінах мийної секції.
Мийна секція закривається кожухом, обладнаним пружинним механізмом, що забезпечує полегшений підйом та опускання. Під ванною мийної секції розташоване машинне відділення, де розміщені насос, соленоїдний клапан, який регулює подачу води з водопроводу до електронагрівача.
Завантажувальний стіл має зварну раму, закриту стальним листом, ручний душ, змішувач із вентилем подачі холодної та гарячої води.
У столі розташований висувний бачок для збирання залишків харчів (їжі) зі столового посуду. У цій же частині машини на трубі, яка подає воду із водопроводу до водонагрівача, розміщені запірний вентиль, фільтр, водяний редуктор та манометр.
Запірний вентиль служить для регулювання подачі води. Фільтр призначений для очищення води. Водяний редуктор забезпечує відповідну величину тиску води перед водонагрівачем, а манометр контролює величину цього тиску.
В нижній частині завантажувального стола є полиця для зберігання запасних касет.
На розвантажувальному столі мийної секції розташована шафа електроуправління з програмним механізмом та дозатор мийних засобів.
На дверцятах, які зачиняють шафу електрокерування, розташовані кнопки "Пуск", "Стоп", перемикач режимів роботи машини з надписами "Робота" і "Наповнення", три сигнальні лампи із зеленим, жовтим та червоним світлофільтрами.
За допомогою програмного механізму в машині автоматично здійснюються процеси миття та полоскання посуду. Програмний механізм складається з електродвигуна, редукторів, які обертають валик із кулачками. Останні послідовно діють на мікроперемикач, що приводить до вмикання та вимикання двигуна насоса, соленоїдних клапанів, сигнальних ламп.
Дозатор мийних засобів представляє собою бачок з поплавковим пристроєм, важелем та мікроперемикачем, який контролює наявність у бачку мийних засобів. Бачок трубопроводом з'єднаний з ванною машини. Величина дози мийного засобу визначається часом ввімкнення соленоїдного клапана. Заливний отвір дозатора обладнаний фільтром та кришкою. Лампа із зеленим світлом сигналізує про готовність машини до роботи.
Лампа жовтого кольору загоряється під час робочого циклу машини. Аварійна лампа червоного кольору загоряється при відсутності мийного засобу в дозаторі, а також при температурі води ниж%6че 95 °С. Електронагрівач, розташований під розвантажувальним столом машини, служить для приготування гарячої води (95 - 98 °С). Водонагрівач - циліндричний резервуар, який герметичне закритий кришкою та вмонтований в кожух. В кришку вмонтовані дев'ять тенів. Простір між кожухом та резервуаром заповнений теплоізоляцією. Водонагрівач має два штуцери: нижній з'єднаний з водопроводом, верхній - з ополіскуючим душем. Пульт керування водонагрівача має тумблер для ввімкнення тенів, сигнальну лампу й термосигналізатор, який автоматично підтримує температуру води у водонагрівачі у відповідних межах.
Правила експлуатації ММУ-500
Приміщення, де монтують машину, обладнують водостійкою підлогою, силовим електричним вводом, контуром заземлення, ка-налізаційним трапом, трубопроводами холодного та гарячого водозабезпечення, системою витяжної вентиляції.
Перед початком роботи машину оглядають і, впевнившись у тому, що облицювання та дверцята електрошафи закриті, починають готувати машину до роботи.
Підготовку машини починають із заповнення водонагрівача водою. Для цього машину підключають до електромережі, відкривають вентиль, який з'єднує водопровід із водонагрівачем, а перемикач режимів роботи встановлюють у положення "Наповнен".
Щойно водонагрівач наповнився водою, перемикач режимів знову встановлюють у положення "Робота" й вмикають тени водонагрівача. Потім у бачок дозатора до рівня фільтра заливають розчин мийного засобу. Коли температура води досягне 60 °С, перемикач режимів знову встановлюють у положення "Наповнення" і заповнюють ванну машини гарячою водою. Після цього перемикач режимів встановлюють у положення "Робота". Перед заповненням ванни слід впевнитись у тому, що зливний отвір закритий. Коли температура води у водонагрівачі досягне 95 °С, підготовку машини можна вважати закінченою, на пульті керування повинна горіти лампа із зеленим світлофільтром.
Після цього тарілки вручну очищають від залишків їжі й кладуть їх в касету. Рекомендується завантажувати в касету не більше 18 тарілок, 10 стаканів або 100 шт. приладдя. Перенавантаження погіршує якість миття.
Касету з тарілками обробляють за допомогою ручного душу й переміщують уручну з стола на опорну раму мийної секції, кожух мийної секції опускають донизу та натискають кнопку "Пуск". При цьому вмикається соленоїдний клапан, який подає мийний засіб із дозатора у ванну, електродвигун програмного механізму й насоса, сигнальна лампа робочого циклу.
В машині посуд миється теплою водою з добавленням мийного засобу. Через 10 с вимикається соленоїдний клапан, який подає миючий засіб, а через 80с - двигун насоса, який подає теплу воду із ванни у верхні та нижні мийні душі. Після вмикається соленоїдний клапан, який відкриває доступ води з водонагрівача в душ для полоскання, де промитий посуд обпарюється чистою водою, нагрітою до 95 °С.
Полоскання триває 20с, після чого соленоїдний клапан й двигун програмного механізму вимикаються. Лампа з жовтим світлофільтром гасне.
Після цього кожух мийної секції піднімають, касету з обробленим посудом пересувають на розвантажувальний стіл, а на рамі секції ставлять нову касету.
Через кожні 1,5-2 години роботи машини воду у ванні міняють. Щоб запобігти опікам не

 
 

Цікаве

Загрузка...