WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Удосконалення технології інтермодальних перевезень на основі ресурсозбереження - Реферат

Удосконалення технології інтермодальних перевезень на основі ресурсозбереження - Реферат


Реферат на тему:
Удосконалення технології інтермодальних перевезень на основі ресурсозбереження
Одним із основних напрямків забезпечення конкурентоспроможності залізничного транспорту в умовах транспортного ринку та інтеграції до Європейської співдружності є розробка і впровадження ресурсозберігаючих технологій в усі ланки перевізного процесу. Вирішення цих наукових завдань цілком відповідає Концепції та Програмі реструктуризації на залізничному транспорті України, пакету Директив ЄС 91/440, а також основним директивним документам Укрзалізниці (УЗ). Пошук нових ідей, що спрямовані на створення ресурсозберігаючих технологій роботи технічних і вантажних станцій, прилеглих дільниць та цілих напрямків, рухомого складу повинен базуватися на відповідності законам транспортного ринку, моніторингу зміни показників експлуатаційної роботи залізниць, дослідженні основних чинників, що впливають на ресурсозбереження в перевізному процесі.
Пріоритетне завдання Українських залізниць - реалізація свого вигідного географічного положення й транзитного потенціалу транспортної системи як сухопутного моста між Європою і Азією. Враховуючи величезне значення міжнародних транспортних коридорів (МТК) у розвитку вітчизняної економіки, Україна послідовно впроваджує транспортну політику, спрямовану на створення сприятливих умов для транснаціональних перевезень по своїй території.
Удосконалення технології інтермодальних перевезень на основі ресурсозбереження повинно носити комплексний характер і сприяти зменшенню витрат паливно-енергетичних ресурсів, вагоно- (особливо іновагоно-) і локомотиво-годин простою, покращенню кількісних і якісних показників експлуатаційної роботи. На рисунках 1 та 2 наведено принципові схеми зовнішнього та внутрішнього відносно контейнерного терміналу обігу вагонів.
Рис. 1 - Принципова схемазовнішнього відносно контейнерного терміналу обігу вагонів ( - іновагони у завантаженому стані, - іновагони у порожньому стані,
- укрвагони у завантаженому стані, - укрвагони у порожньому стані)
Рис. 2 - Принципова схема внутрішньотермінального обігу вагонів
У сучасних умовах, що характеризуються загальною тенденцією зростання обсягів вантажних перевезень взагалі і інтермодальних, зокрема, при наявності їх значних коливань, змінами структури і напрямку транспортних потоків особливо актуальною стає вирішення завдання створення технолого-економічної моделі для високоефективного використання вагонних парків приналежності залізниць та вагонних операторів різних держав.
Інструментом для реалізації цього завдання є розробка математичної моделі, що дозволить сформувати ситуаційно-евристичну систему підтримки прийняття рішень оперативних працівників як на рівні контейнерного терміналу, так і на рівні Управління залізниці, яка дає можливість реалізації заходів щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, раціонального розподілу і використання іновагонів та укрвагонів і як наслідок скоротити експлуатаційні витрати залізниць. У свою чергу дана модель, що адекватно відтворить технологію роботи залізниць України у відношенні вагонних парків приналежності залізниць та вагонних операторів різних держав є підставою для удосконалення організаційного, інформаційного, програмного і технічного забезпечення національної автоматизованої системи керування на залізничному транспорті України, держав СНД і Балтії, Європейського Союзу.

 
 

Цікаве

Загрузка...