WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Конструювання та виробництво промислових роботів - Реферат

Конструювання та виробництво промислових роботів - Реферат

прогресивні, повинні застосовуватися не там, де їх можнапристосувати, а там, де без них не можна обійтися.
Значимість сучасних засобів електроніки й обчислювальної техніки - не тільки і не стільки в заміні функцій людини при обслуговуванні відомих машин, але насамперед у можливостях створення, що відкриваються, на їхній основі засобів виробництва, що раніш не могли бути створені.
Переважна більшість універсальних металорізальних верстатів, пресів, зварювальних установок однопозиційні й одноинструментние. У них одночасно обробляється лише один виріб одним інструментом. Це порозумівається обмеженими можливостями людини, що не може одночасно керувати декількома чи процесами об'єктами. Застосування сучасної електроніки дозволяє створювати устаткування з високим ступенем концентрації технологічного процесу, з багатьма одночасно діючими механізмами й інструментами. Тому технічна політика, особливо при створенні роботизированних виробничих систем для серійного виробництва, повинна бути спрямована в першу чергу на проектування , упровадження многоинструментних і многопозиционних машин з диференціацією і концентрацією операцій, що у десятки разів продуктивніше звичайного однопозиційного устаткування і де ручні, нероботизированние операції неможливі. Не потрібно влаштовувати конкуренцію з людиною там, де він "уріс коренями"; варто терпляче шукати як першочергові об'єкти роботизації такі, де людина в парі з діючими механізмами конкурувати з роботом не зможе.
Нарешті, четвертий принцип - принцип своєчасності: впровадження і тиражування недостатнє дозрілих технічних рішень неприпустимі.
На жаль, найчастіше, упоєні широкими перспективами роботизації, ми прагнемо до найшвидшого тиражування конструкції роботів, ледь доведених до рівня "здатних функціонувати".
В остаточному підсумку впровадження дорогих, малонадійних і тихохідних систем і засобів автоматизації приводить лише до їх дискредитації.
На розвиток роботизації як нового науково-технічного напрямку безсумнівно вплинула і та обставина, що спочатку створенням промислових роботів стали займатися фахівці з обчислювальної техніки, технічній кібернетиці і т.д., що раніше виробничими питаннями автоматизації не займалися і цілком щиро вірили, що саме головне - 370 створити конструкцію робота, насамперед систему його керування, і комплекс керуючих програм для процесів маніпулювання, що імітують дії людини, а інше, як говориться, буде справою техніки. До такої формації фахівців з робототехніки належить і автор книги. Очевидно, зовсім не випадково, що автор, приводячи безліч прізвищ і адрес розроблювачів конструкцій, схем, математичного забезпечення, не розглядає жодного конкретного приклада виробничого, цехового впровадження промислових роботів, обмежуючи лише загальними положеннями і рекомендаціями.
Промислові роботи не є чимось надприродним. Їхнє впровадження може бути ефективним чи збиткової, скорочувати кадровий чи дефіцит загострювати воно-усі залежить від конкретних умов.
Значимість промислових роботів не в заміні людини при обслуговуванні відомих машин. Вони з'явилися тим відсутнім ланкою, що дозволило поєднувати розрізнене технологічне устаткування в комплексні гнучкі автоматизовані виробничі системи машин і приладів. Саме таким системам належить майбутнє. Тому промислові роботи будуть і надалі розвиватися і завойовувати всі нові позиції, як би ми ні намагалися дискредитувати їх поспішними і непродуманими діями. Однак не слід змішувати перспективи з реальними можливостями сьогоднішнього дня. Дуже спірно з урахуванням недосконалості конструкції і непідготовленості виробництва, а також допущених помилок, щоб промислові роботи вже найближчим часом могли істотно вплинути на загальний рівень ручних робіт на виробництві, тим більше на рівень продуктивності праці у всіх можливих додатках.
І проте майбутнє за промисловими роботами. Прийде час, коли без промислової робототехніки уявити собі і виробництво, і побут буде настільки ж важко, як сьогодні без чи автомобіля телевізора.
Застосування сучасних промислових роботів збільшує продуктивність устаткування і випуск продукції, поліпшує якість продукції, заміняє людини на монотонних і важких роботах, допомагає заощаджувати матеріали й енергію. Крім того, вони мають достатню гнучкість, щоб використовувати їх при випуску продукції середніми і малими партіями, тобто в тій області, де традиційні засоби автоматизації незастосовні. Дрібносерійна продукція має великий ринок. Дослідження показують, що переважна більшість деталей, закуповуваних навіть військовими організаціями, були випущені партіями менш 100 штук, а у Великобританії відповідно до проведених оцінок приблизно 75 % усіх металевих деталей випускалося партіями менш 50 штук.
Роботи ще не мають багатьма найважливіш якостями, властивій людині, наприклад не здатні до розумного реагування на непередбачену обстановку і зміну робітничого середовища, до самонавчання на основі власного досвіду, використанню тонкої координації системи "рука - очей". Роботи з чи захопленнями подібні їм застосовуються для виконання манипуляционних операцій, наприклад при видаленні заусенцев, лиття, очищенню злитків, куванню, термообробці, точному литті, обслуговуванні верстатів на навантаженні-розвантаженні, формуванні, упакуванні, розміщенні деталей у палети і складуванні.
Руки роботів замість захоплень можуть оснащуватися різними інструментами для виконання робіт, починаючи з фарбування розпиленням, нанесення клейових і ізоляційних покрить і кінчаючи свердлінням, зенкованием, закручуванням гайок, шліфуванням, піскоструминним очищенням. Крім того, роботи можна використовувати для крапкового і дугового зварювання, теплової обробки і різання за допомогою чи полум'я лазера, а також при очищенні за допомогою водяних струменів. Слід зазначити, що первісні ілюзії про можливість створити універсальний робот, здатний виконати майже будь-яку роботу - від зборки до точкового зварювання, тепер у значній мірі розвіяні. В даний час роботи здобувають спеціалізацію, стаючи покрасочними роботами, зварювальними роботами, складальними роботами і т.д.
Нарешті, у відношенні потенційної заміни робітників "сталевими комірцями" варто пам'ятати, що робот може замінити тільки того, хто "працює, як робот". Однак недалеко той час, коли роботи зможуть замінити людей не тільки на стомлюючій, повторюваній чи важкій роботі, але і на роботах, що, як вважалося раніш, вимагають вправності, що здобувається з досвідом. Тому цілком зрозуміло, що в багатьох поширення роботів викликає занепокоєння в зв'язку з можливим ростом безробіття .
З появою складних робототехнических пристроїв не можна більш затверджувати, що роботи просто замінять людей на непривабливих роботах, однак людству грозить деградація, якщо воно, побоюючись безробіття, буде продовжувати
Список використовуваної літератури:
Книга В.И. Захарова і М.П. Васильєва "Промислові роботи"

 
 

Цікаве

Загрузка...