WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

предметами забороняється;
- ізоляція провода електроінструмента не повинна мати якісь пошкодження.
При проведенні робіт не торкатися руками частин механізмів і устаткування. Двері електрощитів, щитів автоматики повинні бути закриті на ключ.
Протяжка проводів і кабелів повинна приводитись після того, як труби, лотки і короба будуть остаточно закріплені.
Забороняється затягувати труби кабелі і провід стоячи на приставних драбинах, стрем'янка.
Всі доступні для випадкового дотику оголені частини, які знаходяться під напругою в установках до 1000В повинні бути захищені надійними кожухами, щитами, сітками. Металічні кожухи повинні бути заземлені. На місцях роботи відключити струмопродовжувачі частини електроустаткування.
При не можливості підключення вони повинні бути відгороджені і надійно ізольовані.
Перевірку відсутності напруга перевірити за допомогою покажчика напруги або вольтметра. Контрольні лампи використовують тільки при напрузі до 220В (включно).
Слідкувати за тим щоб монтажні кігті, запобіжні пояси, драбини, підйомні механізми, діелектричні рукавички, черевики пройшли випробовування і на них було тавро. Не користуватись простроченими або не перевіреними засобами індивідуального захисту.
Правильно підбирати плавкі вставки і запобіжники, не використовувати саморобні, або не калібровані запобіжники.
Не допускати сумісного зберігання лугових і кислотних акумуляторів і акумуляторних батарей. Пам'ятати що електроліт, кислота і луг роз'їдають і припікають шкіру.
Не палити і не використовувати відкритий вогонь у приміщеннях зарядки акумуляторів. При роботі із ртуттю користуватись товстішим хімічно аналітичним посудом. Роботи з відкритою ртуттю виконувати тільки у хлорвінілових або гумових рукавичках в середині витяжної шафи при включеній вентиляції. Категорично забороняється брати ртуть не захищеною рукою, або відсмоктувати її ротом.
При виявленні недоліків, або несправності у роботі устаткування потрібно повідомити про це начальника зміни.
При розливанні кислот, лугів та інших шкідливих речовин потрібно нейтралізувати їх, прибрати це місце, добре його промити водою і витерти.
У разі необхідності потрібно уміти надавати першу допомогу співробітникові, потерпілому при аварії, отруєнні, або раптовому захворюванні.
5.2. Загальні засоби протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища
Пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на попередження пожеж.
Пересувна пожежна техніка (пожежні автомобілі, мотопомпи, причепи) повинна утримуватись в опалювальних пожежних депо або спеціально призначених для цієї мети приміщеннях, котрі повинні мати освітлення, телефонний зв'язок, тверде покриття підлоги. Пожежна техніка повинна бути в повній готовності до виїзду по тривозі.
До первинних засобів пожежегасіння відносяться: вогнегасники, пожежний інвентар (ящики з піском, бочки з водою, пожежні відра, совкові лопати) та пожежний інструмент (гаки, ломи, сокири тощо).
1. Для визначення видів та кількості первинних засобів пожежегасіння слід враховувати фізико-хімічні та пожежобезпечні властивості горючих речовин, їх взаємодію з вогнегасники речовинами, а також розміри площ виробничих приміщень, відкритих майданчиків та установок.
2. Для зазначення місця знаходження первинних засобів пожежегасіння слід встановити вказівні знаки згідно з чинними державними стандартами. Знаки повинні бути розміщені на видих місцях на висоті 2-2,25м від рівня підлоги як усередині, так і поза приміщенням (за потреби).
3. Для розміщення первинних засобів пожежегасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будівлях, спорудах, як правило повинні встановлюватися спеціальні пожежні щити (стенди). Пожежні щити повинні бути пофарбовані у відповідні кольори за чинним державним стандартом. На пожежних щитах необхідно вказувати їх порядковий номер та номер телефону для виклику пожежної охорони. До комплекту засобів пожежегасіння, які розміщуються на пожежному щиті слід включати: вогнегасники , ящик з піском, гаки, лопати, ломи, сокири. Ящики з піском повинні бути укомплектовані совковою лопатою. Пожежні щити повинні забезпечити:
- захист вогнегасників від потрапляння прямих сонячних променів а також захист знімних комплектуючих виробів від використання сторонніми особами не за призначенням.
- зручність та оперативність зняття закріплених на щиті комплектуючих виробів.
Вогнегасники слід встановити у легкодоступних та помітних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі. При цьому необхідно забезпечити їх захист від попадання прямих сонячних променів та безпосередньої дії опалювальних та нагрівних приладів.
Пожежні щити, інвентар, інструмент, вогнегасник в місцях устаткування не повинні створювати перешкоди під час евакуації.
Вогнегасники, допущені до введення в експлуатацію повинні мати:
- облікові номери за прийнятною на об'єкті системою нумерації;
- пломби на пристроях ручного пуску;
- бирки та маркувальні написи на корпусі, червоне сигнальне пофарбування згідно з державними стандартами.
Для швидкої локалізації вогнища загорання застосовують вогнегасники, таких типів:
1. Вуглекислотні вогнегасники типу ОУ - 2, ОУ - 5 та ОУ - 8 призначені для гасіння невеликих загорань всіх видів. Вони приводяться в дію шляхом відкривання запірного вентеля обертанням маховика.
2. Воуглекислотно-бромметиловий вогнегасник типу ОУБ - 7. Речовина знаходиться під тиском стиснутого повітря. При відкриванні вентиля з випускного отвору викидається вогнегасячий збір у вигляді туманної хмари. Використовують ОУБ для гасіння твердих та рідких горючих речовин, а також речовин, які знаходяться під напругою електроустановок.
3. Порошковий вогнегасник типу ОПС - 10, в якому використовується в якості вогнегасного засобу сухий порошок (вуглекислу соду та ін.). Вогнегасник використовують для гасіння невеликих вогнищ загорання лужних металів, гасіння яких водою не допускається.
Також є вогнегасники типу ОВП (ручний повітряно-пінний) та ОХП (вогнегасяча рідина якого -хімічна піна).
Відповідальний за своєчасне і повне оснащення об'єктів вогнегасниками та іншими засобами пожежегасіння, забезпечення їх технічного обслуговування, відповідальність за навчання працівників правилами користування вогнегасниками несуть власники об'єктів.
Основним завданням відділу екології є запобігання шкідливому впливу людської діяльності на навколишнє середовище.
З цією метою слід виявити шкідливі чинники та вжити відповідних заходів для запобігання забруднення.
Заходи можна здійснювати за двома рівнями:
1. виробничий контроль за станом технологічного процесу і дотримання експлуатаційних параметрів пило-, газо- очисного устаткування.
2. виявлення прорахунків у розробці технологічних процесів.
Для промислових територій характерна велика сконцентрованість джерел викиду забруднювальних речовин. Аналіз ступеня забруднення довкілля засвідчує, що найбільша кількість шкідливих викидів

 
 

Цікаве

Загрузка...