WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

методом вдавлювання.
Для етикетування тари використовують машину типу ЕСА-06. пристрій забезпечує механізацію операції нанесення клею на етикетки різних розмірів.
Прилади вимірювання і регулювання рівня поділяються:
а) за принципом дії поплавкові, ємкісні, електронні, дифманометри, рівноміри, радіо ізотопні;
б) за характером вимірювального середовища поділяються на прилади для вимірювання рівня рідних середовищ, сипучих тіл, чи рівня поділу двох рідин густиною;
в) за стійкістю взаємодії середовища, яке вимірюється - на прилади для вимірювання агрегатних чи не агресивних середовищ;
г) за умовами забезпечення безпечної роботи у вибухонебезпечних середовищах - на прилади, які розраховують на роботу у вибухонебезпечних добудовах;
д) за умовами роботи на прилади розраховані або нерозраховані на роботу в умовах вібрації, ударів, високої температури, вологості;
е) за характером операції, вона виконується на приладах контролю, вимірювання, сигналізації чи регулювання рівня.
До електроапаратури належить: виконуючі механізми, пускачі та ін.
Виконуючий механізм - це механізм, який являє собою функціональний блок і використовується для управління виконавчим органом у відповідності з командною інформацією. В автоматичних системах регулювання середовищ виконуючим органом у відповідності з командною інформацією. В автоматичних системах регулювання середовищ виконуючий для переміщення затвора регулюючого органа. Виконуючий механізм є складовою частиною любої автоматичної системи регулювання. Від властивостей виконуючого механізму залежить якість перехідного механізму залежить якість перехідного процесу. Як правило, потужності керуючого сигналу недостатньо для безпосереднього переміщення регулюючого органа, тому виконуючий механізм можна розглядати, як підсилювач потужності, за допомогою якого слабкий вхідний сигнал, підсилюючись в декілька раз за рахунок енергії джерела живлення, передається на регулюючий орган. Конструкція та принцип дії різних виконуючих механізмів залежить від характеру роботи, яку вони використовують.
Основним показником якості та порівняльної оцінки механізмів в різних типів є швидкодія та точність. Крім цих основних показників характеристика виконавчих механізмів залежить від номінального та максимального навантаження, коефіцієнта корисної дії, зони нечутливості.
Виконавчий механізм, який працює в автоматичній системі регулювання, повинен не тільки переміщувати регулюючий орган, але й забезпечити це переміщення з найменшим використанням законів регулювання, які формуються регулятором.
В нашому випадку використовується виконавчий механізм типу МЄО-100-63. Для контролювання рівня олії в резервуарі використовується датчик-реле рівня РОС-101.
Датчик реле рівня рос-101 призначений для контролю рівня рідких, твердих середовищ, контролю рівня розділу рідини: нафтопродукти - вода та інших рідин з протилежними відносними діелектричними провідностями.
Реле-датчик складається з первинного і передаючого перетворювачів. Передаючий перетворювач має ступінь захисту оболонки і може встановлюватись в приміщеннях класу В-Па.
Чутливий елемент первинного передаючого перетворювача ПП-051 встановлюється на металевій стінці в патрубку пальцевого станка. Принцип дії датчика-реле базується на високоякісному методі перетворювача зміни електричної ємності чутливого елементу, викликаною зміню рівня контролюючого середовища у вихідний сигнал.
2.3. Структурна схема агрегата для розливу олії:
1 - штуцер; 2 - вакуумний колектор; 3 - балка розливних патрубків; 4 - рейка ковзання рами розливних патрубків; 5 - вал конвеєра; 6 - двигун з редуктором; 7 - стіл для розливу; 8 - пульт управління; 9 - корпус пульта; 10 - регулятор підйому рами розливних патрубків; 11 - злив олії; 12 - лоток для збору олії.
2.4. Розрахунок автоматизуючих пристроїв
Розрахунок регулятора.
Сучасне виробництво розвивається швидкими темпами. Основна тенденція цього розвитку зв'язана з збільшенням одиничної потужності технологічних машин і апаратів та вдосконаленням автоматичних схем регулювання такими об'єктами. При цьому вдосконалення схем регулювання проходить дякуючи використанню не тільки більш сучасних та надійних засобів регулювання, але і нових методів розрахунку автоматичних систем регулювання.
Об'єкт регулювання - регулюючий клапан, продуктивністю 4т/год. Величина, яку регулюють - рівень олії в резервуарі, допустима зміна його ?хдот.+/- =5см. Регулююча дія - включення (и = 100% х.р.о.) та відключення солеїдного вентиля, встановленого на трубопроводі. Максимально допустима частота включень солеїдного клапана 150 за 1 год.
Динамічні параметри об'єкта:
?=5с, ?об.=3,24*10-3см (% х.р.о.) (2.1.)
Найменше навантаження об'єкта відповідає u0=75% х.р.о. Максимально можливе збудження по навантаженню ?uзб.=-65% х.р.о. Перевірити можливість використання РДП - регулятора з мінімально можливою зоною повернення ?n=0,5см.
При номінальному навантаженні ?u1=25% х.р.о., а ?u2=75%х.р.о.
Знаходимо позитивну та негативну амплітуду коливань (без самовирівнювання та з запізненням), величини, яку регулюють:
X1 =?зв.+ ?об. ?u1? = 0,5+3,24*10-3*25*5=0,9см; (2.2.)
X2 =?зв.+ ?об. ?u2? = 0,5+3,24*10-3*75*5=1,7см. (2.2.)
При збудженні по навантаженню
?зв=-65% х.р.о., uо=10% х.р.о., тому
?u1= 90%х.р.о., а ?u2=10%х.р.о. Тоді,
x1 =0.5+3.24*10-3*90*5=2 см
x2 =0,5+3,24*10-3*10*5=7 см.
Як в першому, так і в другому випадку відхилення не
перевищують допустимого значення. Перевіримо частоту
включень соленоїдного клапана. Для
?u1=25%х.р.о.
?u2=75%х.р.о.
Час включення клапана буде:
T1=?(1+?u2/?u1)+2?uв/?об.?u1=
=5(1+75/25)+2*0.5/3.24*10-3*2=32c; (2.4.)
Час відключення стану клапана
T2=?(1+?u1/?u2)+2?uв/?об.?u=
2=5(1+25/75)+2*0.5/3.24*10-3*75=11c; (2.5.)
Період коливань Тк=t1+t2=43с, а частота включень
1/Тк =1/43 =0.023 вкл/с = 89 вкл/год.
При обуренні по навантаженню (?u1= 90%х.р.о.= 70% х.р.о.)
t1=5(1+10/90)+2*0.5/3.24*10-3*90=9cК;
t2=5(1+90/10)+2*0.5/3.24*10-3*10=81c.
Tк=90c 1/Tк=1/90=0.011 вкл/с=40 вкл/год,
Як бачимо, даний РДП - регулятор придатний, так як відхилення, величини, яку регулюємо та частота включень соленоїдного клапана не вище допустимих значень.
2.5. Опис процесу керування, контролю, або регулювання
Неперервні технологічні процеси в різних галузях промисловості часто потребують постійного автоматичного контролю в якості сировини, рідини, газів.
По принципу вимірювання рівнеміри поділяються на наступні основні групи: поплавкові,буйкові, мембранні, диференційні манометри, ємкісні, радіоактивні.
По своїй конструкції рівнеміри можуть мати шкальні і безшкальні, датчики працюючі самопишучими і регулюючими приборами. За допомогою таких приладів здійснюється автоматичний контроль і регулювання рівня рідини та сипучих матеріалів, а також звукова та світлова сигналізації підвищення та зниження рівня контролюючого середовища.
Всі системи автоматичного регулювання - це сукупність цілого ряду типових

 
 

Цікаве

Загрузка...