WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

Польщі.
Переваги нової лінії фасування:
- відносна дешевизна;
- низька енергоємність;
- невелика площа для розташування;
- легкість в обслуговуванні.
Обладнання встановили на діючій площі цеху фасування олії.
Діючи на даній ділянці система автоматизації, контролю та регулювання технологічним процесом не дозволяє достатньо ефективно регулювати та керувати технологічним процесом.
1.4. Обґрунтування теми проекту
Даний проект виконаний, як технічне переобладнання діючого цеху розливу олії, відповідно до плану технічного розвитку та ВАТ "Чернівецькому олійно-жировому комбінаті".
Підставою для переобладнання є те, що соняшникова олія, розлита у скляні пляшки ємкістю 0,5л, перестала користуватись попитом у споживачів, виникли труднощі з поверненням тари.
Транспортування олії на далеку відстань супроводжується значними витратами, як готової продукції так і додатковими транспортними витратами по перевезенню баласту. Крім цього діючі лінії розливу олії в скляну пляшку морально застаріли, їх експлуатація супроводжується з порівняно високими затратами енергетичних та трудових ресурсів.
Переваги нової лінії фасування:
- відносна дешевизна;
- низька енергоємність;
- невелика площа для розташування;
- легкість в обслуговуванні;
- простота експлуатації;
- відносно низька затрата трудових ресурсів;
- збільшення попиту на виготовлену продукцію;
- підвищення рентабельності підприємства;
- покращення умов праці;
- зниження собівартості продукції.
Лінія розливу обслуговується робітниками, які вже працювали в цеху розливу олії, ще до вдосконалення лінії. Тобто нова лінія фасування олії не вимагає висококваліфікованих спеціалістів з відповідно високим рівнем оплати праці.
2. Розрахунково-технологічна частина
2.1. Опис технологічного процесу
Олія соняшникова рафінована дезодорована по ДСТУ 1129-93 в цех фасування надходить з цеху рафінації по трубопроводі у ємкість олії.
З ємкості олія самопливом подається на автоматизовану лінію фасування в 1-літрову ПЕТ - пляшку (а саме на автомат розливу).
Полімерна тара закупорюється на інших підприємствах.
При автоматичному фасуванні олії ПЕТ - пляшку з накопичувального столу подається вручну на пластиковий транспортер. Пляшка транспортером послідовно транспортується через автомат розливу типу АРН - 2500 (в ньому пляшки наповнюється дозованою порцією олії).
З розливного автомату транспортером пляшки подаються на укупорювальний автомат, де пляшки герметично закриваються кришкою-корком.
Далі закупорені пляшки транспортером подаються на транспортер етикетирувальної машини типу ЕСА - 06 і встановлюються на ній за допомогою розподільчого черв'яка, де на неї наклеюється етикетка з інформаційними даними.
Оформлена пляшка по транспортеру направляється на пакувальний рольганг, де пакується в ящик з гофрованого картону (по 12 пляшок в кожну), і по транспортеру направляється на склад готової продукції.
Рис.2.1. Структурна схема лінії розливу
2.2. Опис роботи схеми автоматизації
Процес розливу олії в ПЕТ - пляшки виконується таким чином:
Олія соняшникова рафінована дезодорована в цех фасування надходить цеху рафінації по трубопроводі у ємкість для олії (позиція 1).
Для регулювання рівня олії в ємкості по поз.1а встановлений датчик рівня ПП-041. Сигнал з датчиків поступає на сигналізатор рівня РОС-101, який розташований на щиті позиція 1в. Далі сигнал поступає на блок управління. В якості блок управління використовують БУ-12. Сигнал з блоку управління поступає на магнітний пускач, безконтактний реверсний, типу ПБР-2м. В якості безконтактного механізму, використовують безконтактний виконавчий механізм типу МЄО 16/10-0,25 позиція 1д.
З ємкості (позиція 1) олія самопливом подається на автоматизовану лінію фасування в однолітрову ПЕТ - пляшку (безпосередньо на автомат розливу). В автоматі розливу пляшка наповнюється дозованою порцією олії.
Складається автомат розливу з проштовхуючого пристрою та насосу для подачі олії.
Проштовхуючий пристрій складається з проштовхуючої балки, пнемодвигуна і направляючих рейок. Відштовхуючий пристрій призначений для проштовхування партії з 12 пляшок з конвеєра що подає на стіл що наповнюється з одночасним штовханням наповнених пляшок на відвідний конвеєр.
Насос для подачі олії типу ГМ-2 призначений для подачі олії з резервуару наповнюю чого пристрою в колектор вузла наповнювачів.
В залежності від потреби насос працює з заданою продуктивністю.
Під час наповнення пляшок в першій фазі наповнення (3/4 ємкості пляшки) насос працює з підвищеною продуктивністю, після досягнення 3/4 ємкості пляшки продуктивність зменшується, для того щоб доливка до повного об'єму проходило спокійно). За циклом слідкує мікропроцесорний командо-контроллер.
Включається автомат розливу кнопкою блоку управління, електричний сигнал з якого подається на магнітний пускач, який в свою чергу запускає електродвигун.
Одночасно сигнал з цієї кнопки управління потупає на інший магнітний пускач, який вмикає виконавчий механізм і відкриває кран на трубопроводі для подачі олії в розливаючий автомат з баку 1.
З автомату розливу 3 транспортером 2 пляшки подаються - на пакувальний автомат 4. далі закупорені пляшки транспортером 2 подаються на транспортер етикетирувальної машини типу ЕСА - 06 (позиція 5) і встановлюється на ній за допомогою розподільчого черв'яка. Кожна пляшка натискає важіль вмикача етикеток, який подає електричний імпульс на електромагніт механізму повороту, викликаючи його скидання і подачу етикетки на клеючий циліндр, який постійно покритий шаром клею. З клеючого циліндру етикетка зривається аеродинамічним гребенем і подається на пляшку, яка покидає черв'як і проходить через роликову станцію. Тут пляшка з етикеткою повертається і притискається до губчатої панелі, в наслідок чого етикетка приклеюється всією поверхнею до пляшки.
2.3. Підбір стандартного обладнання
Останнім часом зростає випуск розфасованої олії, здебільшого - на підприємствах малої та середньої потужності. Для виконання фасувально-пакувальних операцій на таких підприємствах застосовують, як правило, вітчизняне устаткування.
Для дозованого розливу олії та закупорювання тари на багатьох підприємствах використовують машини виробництва АТ "ВНДІ хімпроект" .
Автомат розливу - це металева конструкція, на якій змонтовано: насос з двома колекторами, траверс з розливними патронами, направляючу для подачі тари ,вузол переміщення траверсу та електрообладнання. Автомат з'єднано з витратною місткістю з олією шлангами. Автомат забезпечує розлив олії в тару поліетилентрефталату (ПЕТ) ємкістю 1 л. Точність дозування ±1% .
Розливні патрубки патронів входять в пляшки, відбувається герметизаціятари і починається подача олії. Після досягнення в пляшках встановленого рівня подальше заповнення припиняється, і олія, що подається, скидається автоматично у витратну місткість. Для закупорювання тари на підприємствах використовують закупорювальний пристрій, який дає змогу закупорювати ПЕТ - пляшки полімерними кришками

 
 

Цікаве

Загрузка...