WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
Проект автоматизації модульної котельні
1. Загальна частина
1.1. Вступ. Сучасний стан та перспективи розвитку автоматизації виробничих процесів
Автоматизація технологічних процесів - це процес зміни праці людини по управлінню виробництва роботою автоматичних пристроїв. Сучасні автоматичні пристрої дозволяють швидко обробляти та приймати значно більшу кількість інформації, ніж це доступно людям. Дякуючи цьому розробляються та втілюються в практику процеси, які важко виконати при звичайному способі керування ними.
В залежності від характеру та об'єму операції, які виконуються автоматичними пристроями, розрізняють наступі основні види автоматизації:
- автоматичний контроль;
- автоматичне керування;
- автоматичний захист;
- автоматичне регулювання.
Вибір систем керування залежить від технічного рівня виробництва, степеня його механізації, наявності технічних засобів автоматизації, економічного ефекту та інших умов.
Автоматизація технологічних процесів є одним із вирішальних факторів, підвищення рівня виробництва та покращення умов праці. Всі наявні виробничі об'єкти та ті які будуються в тій чи іншій мірі забезпечуються засобами автоматизації.
При технічно грамотному різко підвищується випуск продукції, знижується її собівартість, скорочується кількість обслуговуючого персоналу, практично виключаються аварійні ситуації.
В останні роки в олійно-жировій промисловості виконаний значний об'єм робіт по дослідженню об'єктів регулювання та втілення автоматичних систем.
Сучасний розвиток промислового виробництва олійно-жирової продукції супроводжується все більш широким використанням автоматичних систем управління технологічними процесами.
Передумовами цього є:
- концентрація виробництва;
- ріст потужності підприємств;
- використання поточних та без зупинних засобів виробництва;
- оснащення підприємства більш потужним обладнанням;
- наявність сучасних технологічних засобів автоматизації.
Широке використання автоматичних систем управління обумовлюються значним економічним ефектом, який досягається завдяки забезпеченню заданих якісних показників в продукції, яку виготовляють незалежно від суб'єктивних факторів; зменшенню витрат цінних продуктів, зниження трудоємкості процесів виробництва, підвищення культури виробництва.
В результаті відкриваються великі можливості для подальшого вдосконалення автоматичних систем контролювання і регулювання технологічними процесами.
1.2. Характеристика підприємства та техніко-економічні показники
ВАТ Чернівці олійно-жировий комбінат засновано відповідно до наказу регіонального відділу фонду державного майна України по чернівецькій області від 5 червня 1995р. %228-ат шляхом перетворення орендного олійно-жирового комбінату у відкрите акціонерне товариство згідно із Законом України від 19.09.91р. №1576-12 про господарське товариство та постановою кабінету Міністрів України від 07.12.92р., №686 "Про затвердження порядку перетворення процесів приватизації майна державних підприємств". Основними напрямком діяльності товариства є:
1. виробництво та реалізація продукції і товарів народного споживання;
2. закупівля, переробка, зберігання та реалізація сільськогосподарської продукції:
- виробництво олії рослинної не рафінованої;
- виробництво олії дезодорованої;
- виробництво яблучного концентрату.
3. торгівельна, посередницька, підприємницька, комерційна діяльність.
До складу підприємства входять:
- олійно-екстрактний завод;
- цех очистки олії;
- цех фасування олії;
- цех виробництва яблучного концентрату;
- сировинний цех;
- цех допоміжного виробництва.
У минулому комбінат являв собою два роздроблених кустарних підприємства відсталої колоніальної Буковини, окраїни Боярської Румунії.
Олійний завод був збудований 1928р. з виробничою потужністю по переробці насіння соняшнику 4,5 т/добу.
Чернівецький олійно-жировий комбінат є однією із основних виробничих одиниць олійно-жирової промисловості.
Комбінат включає в себе основні та допоміжні виробництва:
- олійно-екстрактний завод;
- цех очистки олії;
- цех фасування олії;
- цех виробництва яблучного концентрату;
- сировинний цех;
- цех допоміжного виробництва.
Кожна ділянка підприємства може працювати незалежно одна від одної, але разом з тим вони пов'язані між собою.
Наприклад, цехи очистки та фасування олії, інколи переробляють привізну сировину.
В олійно-жировій промисловості основними виробництвами є:
- прийняття та підготовка сировини;
- виробництво олії, шроту, та мила.
Характерними особливостями сучасного етапу, промислового виробництва олійно-жирових продуктів є неперервність більшості технологічних процесів, комплексна механізація, забезпечення умов зберігання сировини.
Треба відзначити також підвищення одиничної потужності технологічного обладнання, зниження енергоємності процесів, ускладнення завдання управління технологічними процесами, підвищення рівня їх автоматизації.
Технологічні процеси МЕЦ контролюються з використанням традиційних засобів вимірювання та реєстрації параметру з відображенням інформації по місцю та на щитах оперативного пункту.
Діюча на підприємстві система оперативного управління технологічними процесами не забезпечує керівництво інформацією, достатньою для ефективного управління виробництвом .
1.3. Рівень автоматизації заданої ділянки підприємства
Автоматизація технології виробництва олії дозволяє різко підвищити рівень праці обслуговуючого персоналу, значно покращити умови праці, скоротити виробничі затрати енергоносіїв, палива, підвищити безпеку праці, а також дає можливість виконувати окремі операції в шкідливих умовах без її безпосередньої участі.
Для підвищення продуктивності праці вирішальну роль відіграє автоматизація виробництва та управління технологічними процесами на основі широкого використання ЕОМ та роботів, впровадження гнучкої технології, яка дозволяє швидко і ефективно перебудувати виробництво на виготовлення нової продукції.
Широко впроваджуються централізовані системи управління на базі міні мікро ЕОМ. Досвід показав, що застосування локальних систем управління окремих операцій ефективно для невеликих заводів і при малих об'ємах виробництва.
При технічно-грамотному забезпеченні автоматизації різко підвищується рівень випуску продукції, а знижується її собівартість, скорочується кількість обслуговуючого персоналу і практично виключаються аварійні ситуації, знижується рівень виробничого травматизму, покращуються умови праці.
Діюча на даній дільниці система автоматизації не дозволяє достатньо ефективно регулювати та керувати технологічним процесом.
Нове обладнання, яке встановили на ділянці вибрано виходячи з вимогами технологічного процесу та фінансових можливостей комбінату, відносно невеликий термін окупностілінії.
В якості основного технологічного обладнання вибрали напівавтоматичну лінію фасування олії в полімерну пляшку ємкістю 1л, потужністю до 3 т/год, виробництва

 
 

Цікаве

Загрузка...