WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація модульної котельні - Курсова робота

Автоматизація модульної котельні - Курсова робота

(водопом'якшення), заповнення та підживлення систем теплопостачання з водогрійними котлами. Вузол забезпечує:
- підтримання необхідного запасу води; - зниження твердості води; - заповнення систем теплопостачання; - автоматичне підживлення і підтриманнянеобхідного тиску води в системах теплопостачання; o - регенерацію катіоніту розчином NaCI .
2.3.2.2. Технічні характеристики
Таблиця 2.7.
№ п/п Найменування параметру Одиниця виміру Величина параметру
1. Тип оброблювальноТ води - Вода питна ГОСТ 2874-82
2. Пропускна здатність мл/год 0+1,0
4. Продуктивність (об'єм пом'якшеної води за міжрегенераційний період) Згідно з графіком міжрегенера-ційних об'ємів води п.2.2
5. Об'єм ємкості запасу води MJ 0,3
6. Діапазон регулювання тиску підживлення систем водопостачання МПа 0,1-0,4
7. Режим підживлення систем водопостачання o Автоматичний
8. Режим регенерації катіоніту - Ручний
9. Фільтруючий матеріал - Катіоніт КУ-2-8
10. Об'єм завантаження катіоніту л 4,0
11. Реагент для регенерації катіоніту (регенераційний розчин) 10% розчин NaCI (кухонна сіль)
12. Розхід NaCI на регенерацію кг 0,8
13. Час регенерації годин 1
14. Потужність насоса кВт 0,5
15. Напруга живлення В; Гц -1-220; 50
16. Габаритні розміри: LxBxH мм 920x670x1060
2.3.2.3. Будова і принцип роботи
Вузол складається з наступних основних частин (рис. 2.4.):
- ємкості запасу води;
- насоса;
- вузла водопом'якшення.
Ємкість запасу води 1 призначена для зберігання запасу сирої підживлювальної води в котельні.
Вона обладнана кульовим краном 4, фільтром наливу 5, через які вузол приєднується до водопроводу G %*, поплавковим механізмом 6 відключення насоса 2 при зниженні рівня води в ємкості нижче робочого, переливною трубою 7 і дренажною воронкою 8 з зливним краном К6.
Насос 2 призначений для забору води з ємкості, подачі її під заданим тиском у вузол водопом'якшення і через нього в систему теплопостачання.
Підтримка тиску в системах теплопостачання забезпечується по завданню споживача регулюванням реле тиску 9, яке автоматично вмикає насос 2.
Вузол водопом'якшення 3 призначений для зменшення твердості води, яка іде на заповнення чи підживлення систем теплопостачання.
Вузол кріпиться на зовнішній стінці ємкості запасу води і складається з катіонітового фільтра 10, в який входить циліндрична обичайка, що закрита двома знімними днищами 11 з сітчастими фільтрами 12, та заповнена катіонітом 13.
Верхнє днище катіонітового фільтра обладнане пробкою 14, через яку заповнюється реагент регенерації катіоніту.
Рис. 2.4. Будова водопомякшувача
1- ємкість запасу води; 2- насос; 3- вузол водопом якшення; 4- кран наливу; 5- фільтр; б- поплавковий механизм; 7- труба переливна; 8- воронка дренажна; 9- реле тиску; 10- фільтр катіонітовий; 11-днище; 12-фільтр сітчастий; 13-катіоніт; 14-пробка; 15- фільтр; 16- лічильник води; 17- клапан зворотний; 18- патрубок дренажний; 19- манометр; 20- рукав гнучкий; К1...К6- крани кульові; 21- перемикач режимів роботи;
Фільтр обв'язаний системою трубопроводів, призначених для виконання операцій заповнення і підживлення систем теплопостачання та регенерації катіоніту, і складається з фільтра 15, лічильника води 16, зворотного клапана 17, дренажного патрубка 18, манометра 19 та кульових кранів К1, К2, КЗ, К4, К5.
Вузол водопом'якшення з'єднаний з напірним патрубком насоса 2 за допомогою гнучкого рукава 20. Приєднання вузла до систем теплопостачання виконується через патрубок реле тиску 9 різьбовим з'єднанням G1/2". Заповнення катіонітового фільтра реагентом при його регенерації виконується через пробку 14. Проби якості води беруться з дренажного патрубка 18 при відкритому крані К5.
Експлуатаційні режими вузла забезпечують:
заповнення системи теплопостачання пом'якшеною водою;
автоматичне підживлення і підняття до заданого тиску в системах
теплопостачання;
регенерацію катіонітового фільтра.
Ємкість запасу води заповнюється з водопроводу через кульовий кран 4 і фільтр 5 прямим наливом до рівня переливу.
Перемикач режимів роботи встановлюється в положення "А"(автоматична робота), при цьому вмикається насос 2, який забирає воду з ємкості запасу води і подає її через фільтр 15 , лічильник 16, кульовий кран К1, катіонітовий фільтр 10, кульовий кран К2, зворотний клапан 17, патрубок реле тиску 9 в систему теплопостачання при закритих кульових кранах КЗ, К4 і К5. Регулюючи кран 4 добиваються подачі води в ємкість приблизно рівної її забору насосом. Після заповнення системи теплопостачання і появі в ній тиску, заданого по реле 9, останнє автоматично вимкне насос 2.
В режимі автоматичного підживлення і підняття до заданого тиску в системах теплопостачання при падінні тиску в системі теплопостачання реле тиску 9 вмикає насос 2 і, при досягненні заданого тиску, вимикає його.
Розрахунковий робочий об'єм підживлювальної води в ємкості запасу води становить 150 л, що забезпечує автоматичне підживлення системи теплопостачання, при середніх втратах теплоносія 10л/ доб., протягом ,15 діб.
Якщо за цей період ємкість запасу води не доповнювати водою або в системі теплопостачання великі втрати теплоносія, то після перекачки об'єму робочого резерву (150 л) насос автоматично вимикається кінцевим вимикачем поплавкового механізму 6 і вмикається аварійна сигналізація. В випадку виробки робочого резерву води і відсутності води в водопроводі для заповнення ємкості запасу води та терміновій необхідності підживлення систем теплопостачання, можна скористатися аварійним резервом води (150 л), для чого необхідно вручну ввімкнути насос, піднявши поплавок, і тримати його до вимкнення насоса реле тиску , але не допускаючи оголення всмоктуючого патрубка насоса. Розходи підживлювальної води визначаються по лічильнику 16.
В режимі регенерації катіонітового фільтра:
Операція розпушування катіоніту проводиться прокачкою води насосом через фільтр 15, лічильник 16, відкриті кульові крани К1 і К5 в дренаж 18 при закритих кранах К2, КЗ, Кб.
Вмикання насоса здійснюється переведенням перемикача режимів роботи з положення "О" (вимкнуто) в положення "Р" (регенерація).
Операція заповнення катіонітового фільтра розчином NaCI виконується через отвір після зняття пробки 14 при відкритому кульовому крані КЗ і закритих кранах К1, К2, К4, К6 та вимкненому насосі.
Операція промивки катіонітового фільтра виконується при відкритих кранах К4, КЗ, ввімкненому насосі і закритих кранах К1, К2, К5 в дренаж 18. Кран К6 відкривають в перший момент промивки для зменшення концентрації соляного розчину, який скидається через дренаж в каналізаційну мережу.
2.3.2.4. Заходи безпеки
До обслуговування та ремонту вузлів допускаються особи не молодші 18 років, що ознайомлені з даним керівництвом, пройшли інструктаж з техніки безпеки та допущені до самостійної роботи.
Підключення вузла до

 
 

Цікаве

Загрузка...