WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація модульної котельні - Курсова робота

Автоматизація модульної котельні - Курсова робота

менше 40 м3/год.
Функціональні можливості КОТ БУС-1-01 дозволяють, за рахунок контролю різниці температури без встановлення додаткових приладів контролю, захистити котел при зменшенні витрати води нижче допустимого значеннядля тепла ВК-22 потужністю 2 МВт граничне значення різниці температури становить 42-750С.
Для забезпечення виконання функцій автоматичного захисту котла по різниці температур необхідна наявність підключеного датчика температури на вході в котел.
Граничне значення різниці температур між входом і виходом котла задається в підрозділі діалогу наладчика і може змінюватись в межах від 15-500С. При значенні 590С функція виключається. Будь-яке задане значення менше від 590С включає контроль різниці температур і контроль справності датчика та каналу контролю температури на вході в котел. Помилково задане значення відмінне від 590С, при відсутності відповідного датчика або несправності каналу контролю, приведе до аварійної зупинки або блокування пуску котла.
При наближенні різниці температури до граничного значення менша ніж 70С на дисплеї виводиться попереджувальне повідомлення, включається попереджувальна звукова сигналізація і блокується подача збільшення потужності пальника.
При наближенні різниці температур до граничного значення менше ніж 50С пальник переводиться на мінімальну потужність.
При досягненні різницею температур аварійного значення виковується аварійна зупинка.
Виключення попереджувальної сигналізації і розблокування збільшення потужності пальника відбувається при наявності запасу, що перевищує 90С.
2.Обмеження і захист по температурі води на виході з котла
В режимі регулювання температури води на виході з котла завдання регулятора температури не може наближатись до аварійного значення ближче ніж на 50С - завдання контролюється і автоматично регулюється БУСом. При наближенні температури до аварійного значення БУС переводить пальник на мінімальну потужність.
Для забезпечення захисту котла при регулюванні температури на виході з котельні введена функція обмеження температури води на виході зі котла.
При наближенні значення температури до аварійного значення менше ніж на 70С на дисплей виводиться попереджувальне повідомлення, включається попереджувальна звукова сигналізація і блокується подальше збільшення потужності пальника.
При наближенні значення температури до аварійного значення менше ніж на 50 С пальник переводиться на мінімальну потужність, а при досягненні аварійного значення - виконується аварійна зупинка.
Включення попереджувальної сигналізації і розблокування збільшення потужності пальника відбувається при наявності запасу, що перевищує 90С.
3. Сигналізація про зниження температури води на вході в котел.
Для стальних водогрійних котлів обмежується нижнє значення температури води на вході в котел. Даний параметр не являється аварійним, але низька температура води на вході в котел приводить до
інтенсивного утворення конденсату та корозії котла.
КОД БУС-1-01 дозволяє включити попереджувальну сигналізацію при падінні температури води на вході в котел нижче мінімально допустимого значення.
Для забезпечення виконання функції контролю пониження температури води на вході в котел необхідна наявність підключеного датчика температури води на вході в котел (мал.1 датчики В7 і С7). При несправності датчика або каналу функціонування функція автоматично вимикається.
Мінімально допустиме значення температури на вході в котел задається в підрозділі діалогу наладчика і може змінюватися в межах від 0 до 700С. Для виконання функцій задається заздалегідь низьке значення.
При зниження температури до мінімального допустимого значення на дисплей виводиться попереджувальне повідомлення, включається попереджувальна звукова сигналізація.
Включення попереджувальної сигналізації відбувається при температурі на 20С вище мінімально допустимого значення.
Періодичне повторення попереджувальної звукової сигналізації може бути заблокованим в діалозі оператора.
2.2. Розробка технологічної схеми
Проектом розглядається теплотехнологічна схема опалювальної
котельні з водогрійними котлами "ВК-22" в кількості трьох одиниць.
Основне технологічне обладнання котельні:
1. Котел водогрійний ВК-2ІМ - 3 шт;
2. Пальник котла ГГС- БН-2,2 - 3 шт;
3. Насос мережної води К-160/30 - 2 шт;
4. Насоси підживлюючі К-20/30 - 2 шт;
5. Насос рецеркуляційнийКС-12-50 - 1 шт.
Вибране технологічне обладнання забезпечує технологічні параметри котельні.
Опис технологічної схеми.
Водогрійною схемою котельні для потреб центрального опалення, передбачено приготування теплоносія з температурою до 95°С. Система теплопостачання закрита. Подача і нагрівання теплоносія проводиться по схемі:
- Мережний насос подав воду через котли в систему мереж
центрального опалення по подаючому трубопроводу до споживачів з тиском 4,0- 6,0 кгс/см .
- При проходженні води через котел вода нагрівається до необхідної температури, яка визначається температурним графіком.
- Кількість одночасно працюючих котлів визначається необхідної
теплової потужності відповідно до температурного графіку.
- Підживлення мереж закритої системи проходить періодично по
мірі надання тиску в автоматичному режимі.
- Дотримання температурного інтервалу зворотної води 55°- 60°С забезпечується включенням в роботу рецеркуляційного насосу по сигналу електроконтактного термометру. При цьому частина нагрітої води з подаючого трубопроводу після котлів перекачується рецеркуляційним насосом в зворотній трубопровід, за рахунок чого температура зворотної води підвищується.
2.3. Підбір стандартного обладнання
2.3.1.8.Теплоутилізуючий пристрій
За кожним котлом передбачено установка тепло утилізатора типу ВКП, в якому відбувається первинний підігрів зворотної мереженої води теплом вихідних димових газів. Тепловою схемою передбачено роботу котлів в одному циркуляційному контурі з параметрами теплоносія
tmax=1150C; tзв=700С; (2.1.)
Регулювання відпуску тепла споживачами на опалення та вентиляцію-якісне, шляхом перепуску зворотного теплоносія у пряму магістраль. Об'єм перепуску контролюється автоматично за допомогою регулятора, що спрацьовує за імпульсом датчика температури. Для підтримання мінімальної температури зворотної мереженої води перед котлами не нижче 600С тепловою схемою передбачено контур рециркуляції з відповідним регулятором. Під живлення системи здійснюється автоматично хімічно обробленою водою. Облік виробітку тепла є загально котельний ультразвуковим лічильником типу СВТУ-10. Газоходи від котлів передбачено металеві надземні, на опорах з підключенням їх до металевої димової труби діаметром 600 мм і Н=32,0 м.
2.3.2. Хімічна обробка води
2.3.2.1. Призначення виробу
Вузол водопом'якшення насосний (надалі - вузол) призначений для зниження твердості води

 
 

Цікаве

Загрузка...