WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація модульної котельні - Курсова робота

Автоматизація модульної котельні - Курсова робота


Натискання кнопки "ПУСК" в черговому режимі приводить до виконання програми запуску пальника і не впливає на включення включення-виключення роботи з черговим режимом.
Автоматичний технологічний запуск може виконуватись тільки з чергового режиму (режим нульової потужності) при розглянутих нижче умовах.
1) При значенні температури води на вході в котельню нижчому, ніж мінімально допустиме, встановлене в підрозділі діалогу наладчика.
Запуск при пониженні температури води на вході в котельню
відбувається без затримки, відразу після зниження температури води нижче заданого значення. Дана функція фактично являється захисною і забезпечує запуск котла у випадку аварійної зупинки інших котлів, надмірно великої затримки запуску котла з чергового режиму, надмірного пониження температури води на вході в котельню. Мінімально допустиме значення температури води на вході в котельню можна змінювати в межах від 5 до 990С.
Пониження температури води на вході в котельню нижче мінімально допустимого значення блокує автоматичні технологічні зупинки.
2) При стабільному, на протязі запрограмованого часу, пониженні на 20С температури води на виході з котельні відносно нижнього заданого значення регулятору (заданого значення мінус значення зони нечутливості регулятора) і роботі в котельні інших котлів.
Час затримки автоматичного запуску котла встановлюється в підрозділі діалогу наладчика і може змінюватись в межах від 5 до 240 хв.
Затримки виконання автоматичного технологічного запуску обумовлюється тими ж факторами, що й при зупинці, плюс час
виконання програми запуску котла.
Наприклад, при заданих параметрах:
" регулятору температури - 400С;
" в зоні нечутливості регулятора - +-10С;
" часу затримки автоматичного запуску котла - 10 хв., автоматичний запуск почнеться через 10 хв. після зниження температури до 370С (400С-10С-20С).
При регулюванні температури на виході з котельні і включеному черговому режиму значення затримки запуску використовуються для визначення ситуації недостатньої потужності котлів і включення попереджувальної сигналізації про необхідність ручного запуску.
3) При відновленні потреби в тепловій енергії.
Даний критерій застосовується тільки для запуску котла, що зупинився в котельні останній. Запуск відбувається після того, як виникають умови для використання всієї теплової енергії, що виробляється котлом на мінімальній потужності. Дані умови можуть виконувати за рахунок падіння температури на вході в котельню, підвищення завдання регулятору температури, або того і іншого разом.
Наприклад, при заданих параметрах:
" завдання регулятора температури - 500С;
" зона нечутливості регулятора - +/-10С;
" температура води на виході з котельні на момент запуску - 570С;
" температура води на вході в котельню на момент запуску - 400С.
При незмінному завданні регулятору температури автоматичний запуск починається після зниження температури води на вході в котельню до 320С (30- t-1=220С, де t=57-50=7 - надлишкова температура на момент зупинки).
При зміні завдання регулятору температури до 550С автоматичний запуск починається після зниження температури води на вході в котельню до 370С.
Параметри чергового режиму при роботі котлів.
Затримки автоматичної технологічної зупинки котлів мають бути задані з урахуванням вимог виконання автоматичної технологічної зупинки і бути не менше ніж сума середніх значень часів t1 і t2. Для забезпечення черговості технологічної зупинки котлів для котла, що зупиняється першим затримка задається (t1+t2); для другого 2 * (t1+t2); для третього 3 * (t1+t2).
Затримки виконання автоматичного технологічного запуску обумовлюються тими ж факторами, що і при зупинці, під час виконання програми запуску котла. Котел, що запускається другим має мати не меншу затримку, останній - найбільшу.
Для виключення одночасного автоматичного запуску мінімально допустиме значення температури води на вході в котельню для різних котлів повинно відрізнятись як мінімум на 20С. Котел, що запускається першим, повинен мати найбільше значення, останнім-найменше.
Діапазон зміни потужності пальників, як правило, знаходиться в межах 40-100 %. Найкращі експлуатаційні показники досягаються при 100 % навантаженні, тому в котельні при заданій потужності повинна працювати мінімальна кількість котлів при максимальному навантаженні.
При однакових значеннях заданої температури технологічна зупинка одного з котлів буде виконана після того, як всі котли перейдуть на мінімальну потужність. В даному разі для котельні з двома працюючими котлами однакової потужності при пониженні загальної потужності виникає невелика зона не оптимального режиму експлуатації проміжку від 40-50 % сумарної потужності котлів - дану потужність може забезпечити один котел. Після технологічної зупинки одного з котлів другий має запас по потужності 10 % від сумарної що зменшує частоту технологічних запусків і зупинок.
Для котельні з трьома котлами, що працюють з черговим режимом, встановлення однакового завдання всім регуляторам з точки зору оптимальності їх експлуатації не доцільно.
Для наближення до оптимального режиму експлуатації трьох котлів доцільно на двох котлах встановити однакове завдання регуляторам, а на третьому, що запускається першим, на 10С менше (змістити по осі Y температурний графік).
В даному разі при працюючому третьому котлі перший і другий працювати на максимальній потужності. Але в діапазоні 80-100 % потужності котельні буде підтримуватись температура задана регулятору третього котла.
В умовах, коли мінімальна потреба в тепловій енергії більша за
потужність одного котла (групи котлів), котел (котли) доцільно перевести в режимі постійної роботи (з включеним черговим режимом) з 100 % потужністю.
Порядок запуску котлів і переводу їх в черговий режим при запуску котельні.
Задати параметри чергового режиму і регулювання температури. Запустити котел, що має запускатись першим і зупинитись останнім. По черзі виконати запуск інших котлів і в режимі "РОБОТА" включити їх в роботу з черговим режимом.
Перевести котел, що має запускатись першим і зупинятись останнім, в роботу з черговим режимом. Натискати кнопку "СТОП" на даному котлі для його зупинки і переводу в черговий режим категорично заборонено. Даний котел може переходити в черговий режим тільки шляхом автоматичної технологічної зупинки. В разі помилкового натискання кнопки "СТОП" після переходу котла в черговий режим запустити його кнопкою "ПУСК".
Додаткові функції по захисту котла.
1. Обмеження різниці температури води на вході і виході котла, захист котла по різниці температури.
Різниця температури між входом і виходом котла являє собою не прямий показник витрати води через котел, нижнє значення якої обмежене вимогами до режимів експлуатації котлів так для котла ВК-22 витрата води має бути не

 
 

Цікаве

Загрузка...