WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста, зварювання кольорових металів, індивідуальні засоби захисту в електроустановках - Курсова робота

Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста, зварювання кольорових металів, індивідуальні засоби захисту в електроустановках - Курсова робота

сплавлюється цинк. Зварка латуні покритими електродами знаходить для справлення брака лиття. Зварку латуні можна виконувати угольним електродом на постійному тоці прямої полярності.
Газову латуні забезпечує добре качество зварних зєднань. Для газової зварки латні застосовують ЛК62-0,5. Бронза - сплави із міді з оловом. Бронзи застосовують для приготовлення литих деталей. Зварні з'єднання бронзов відрізняються високою пластичністю.
Існує багато марок бронз. Зварку бронзи можна виконувати угольним електродом з припадочним металом. Зварку марганцевої бронзи виконують електродами марки К-100 з підогрівом до 400-500°С. Зварку виконують на постійному тоці. Бронзи зварюють в нижньому чи наклонному положенні. Базова зварка бронзи ведеться вогнем. Міцкість пламені 100-150дм3.
Зварка алюмініюі його сплавів.
Алюміній застосовують в хімічному апаратобудуванні, для віконних і дверних перелетів. Алюміній і його сплави ділять на літійні і деформуємі. Найбільше використовують
Алюміній і його сплави мають велику теплопровідність і скриту теплоту плавлення. Коефіцієнт лінійного розширення алюмінію в два рази вище чим коефіцієнт розширення заліза. Є два способи боротьби з оксидом алюмінію: зварка з розводите лем оксидів, зварка без катодним розпилюванням. Для отримання швів при зварці алюмінію і його сплавів інколи потрібний підігрів. Іноді підігрів листів для зварки декотрих сплавів треба виконувати обережно. При аргонодуговій зварці алюмінію боротьбу з порами беруть з допомогою окислюючої атмосфери. Добрі результати є при добавці в аргон 1,5% кисло роду. Деталі з алюмінію і його сплавів можна з'єднувати як зварним плавленням, так і зварним давленням. Є такі види зварки: ручна і механізована дугова зварка направляючим електродом в захисному інертному газі, стикова зварка. Ручну зварку алюмінію дугою виконують з підігрівом листів від 100 до 400°С. Для зварки використовують флюс, марки АФ-4а. для дугової зварки алюмінію використовують покриті електроди марки ОЗА-1. Зварку роблять в низькому і вертикальному положенні постійним током. Після зварки зварювальний шлак забирають стальною щіткою. Для зварки використовують алюмінієві електроди марки ОЗА-2. Шви виконуються на високій швидкості. Зварка угольним електродом проходить на постійному тоці прямої полярності. Газова зварка алюмінію і його сплавів забезпечує добрий результат зварочних з'єднань. При газовій зварці алюмінію використовують флюси. Титан має високу антикорозійну стійкість. Використовують титан марки Вті-00, ВТ-1. Титан активний з алюмінієм поглинанням кислороду, азоту в процесі нагріву. Дугова зварка титану покрита електродами, угольною дугою не застосовується. Магній з'єднуючись з кисло родом, виконує тугоплавний і тяжкий оксид магнію. Температура плавлення магнію і оксиду магнію 651 і 1250°С. Магнієві сплави зварюють вольфрамовим електродом в аргоні. Аргонодугову зварку використовують тільки для магнієвих сплавів. Газову зварку можна застосовувати тільки магнієвих сплавів марок МА1, МА2, МА8, Мл5, Мл7.
3. Колективні та індивідуальні засоби захисту в електроустановках
Для забезпечення електробезпеки використовуються окремо або в поєднанні один з одним такі технічні способи та засоби:
o захисне заземлення:
o занулення;
o вирівнювання потенціалів;
o мала напруга;
o захисне відімкнення;
o ізоляція струмопроводів;
o огороджувальні пристрої;
o попереджувальна сигналізація, блокування, знаки безпеки;
o засоби захисту та запобіжні пристрої.
Для захисту людей від ураження електрострумом внаслідок пошкодження ізоляції і переході напруги на струмопровідні частини машин, механізмів, інструментів тощо застосовують захисне заземлення чи занулення.
Захисне заземлення - навмисне електричне з'єднання з землею або її еквівалентом металевих струмопровідних частин, що можуть опинитися під напругою.
Заземлення здійснюється за допомогою природних, штучних або змішаних заземлювачів.
Занулення - це навмисне електричне з'єднання з нульовим захисним провідником металевих струмонепровідних частин, які можуть опинитися під напругою (корпуси електроустаткування, кабельні конструкції, сталеві труби тощо).
Метою занулення є усунення небезпеки ураження людини під час пробою на корпус обладнання однієї фази мережі електричного струму. Ця мета досягається внаслідок швидкого відімкнення максимальним струмовим захистом частини мережі, на якій трапилося замикання на корпус.
Завдяки підключенню до нейтральної точки джерела всіх не-струмопровідних частин обладнання, однофазне замикання на корпус перетворюється в однофазне коротке замикання, яке призводить до спрацьовування максимального струмового захисту.
Захисне заземлення і занулення виконують з метою:
o забезпечення нормальних режимів роботи установки;
o забезпечення безпеки людей при порушенні ізоляції мережі
струмопровідних частин;
o захисту електроустаткування від перенапруги;
o захисту людей від статичної електрики.
Малу напругу (не більше 42 В) застосовують для живлення електроприймачів невеликої потужності: ручного електрофікованого інструменту, переносних ламп, ламп місцевого освітлення, сигналізації.
У приміщеннях без підвищеної і особливої небезпеки використовують переносні світильники з напругою 42 В, а для роботи у приміщеннях з підвищеною і особливою небезпекою, в тісноті, незручному положенні, коли є небезпека дотику працюючого до металевих, добре заземлених частин, застосовують переносні світильники місцевого освітлення напругою 12 В. У приміщеннях, на робочих місцях, де за умовами безпеки праці електроприймачі не можуть живитися безпосередньо від мережі напругою до 1000 В, треба застосовувати розподільні або знижувальні трансформатори із вторинною напругою 42 В і нижче.
Захисне відімкненим ~ захист швидкої дії, що забезпечує автоматичне відімкнення електроустановки під час виникнення в ній небезпеки ураження людини струмом. Така небезпека може виникнути при замиканні фази на корпус, зниженні опору ізоляції мережі нижче відповідного рівня, а також у випадку дотику людини безпосередньо до струмопровідної частини, що знаходиться під

 
 

Цікаве

Загрузка...