WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста, зварювання кольорових металів, індивідуальні засоби захисту в електроустановках - Курсова робота

Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста, зварювання кольорових металів, індивідуальні засоби захисту в електроустановках - Курсова робота


Курсова робота
Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста, зварювання кольорових металів, індивідуальні засоби захисту в електроустановках.
?
Зміст
1. Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста.
2. Зварювання кольорових металів.
3. Індивідуальні засоби захисту в електроустановках.
Зміст
1. Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста.
2. Зварювання кольорових металів.
3. Індивідуальні засоби захисту в електроустановках.
Використана література
1. В.М. Рыбаков. "Дуговая и газова сварка" Москва "Высшая школа" 1986.
2. М.В. Васильчук, Л.Е. Винокурова, М.Я. Тесленко "Основи охорони праці" "Просвіта" 1997.
3. В.Ф. Кисляков, В.В. Лущик "Будова й експлуатація автомобілів" Київ "Либідь" 2002.
1. Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста
Рама - це основний несучий елемент вантажного автомобіля. На неї встановлюють і закріплюють двигун, агрегати шасі, кабіну й кузов автомобіля. Рама сприймає навантаження від маси автомобіля, а також навантаження, що виникають під час руху.
За конструкцією рами бувають: o лонжеронні, що складаються з двох поздовжніх балок (лонжеронів), з'єднаних поперечинами; o хребтові, які складаються з однієї поздовжньої балки з поперечинами.
На вантажних автомобілях найпоширеніші лонжеронні рами (рис. 5.1). Така рама має два лонжерони 2 і п'ять поперечин 1. Лонжерони відштамповуються зі сталі й мають форму швелера змінного профілю. Найбільша висота профілю в середній частині рами. Поперечини також виготовляють штампуванням за формою пристроїв для встановлення різних агрегатів (двигуна, коробки передач та ін.). До лонжеронів і поперечин приварюють або приклепують різні кронштейни 3, потрібні для кріплення відповідних агрегатів або частин автомобіля. Поперечини й лонжерони з'єднують між собою зварюванням.
_________________________________________________________
Рис. 1
Рама автомобілів УАЗ:
1 - поперечини; 2 - лонжерони; 3 - кронштейни
__________________________________________________________________
На легкових автомобілях за раму править кузов, каркас якого становить жорстку зварну конструкцію, підсилену зовнішніми облицювальними панелями. Загальна жорсткість кузова досягається відповідним з'єднанням сталевих панелей облицювання, в які заформовують підсилювальну арматуру у вигляді різних тонкостінних профілів.
У місці кріплення двигуна до корпусу кузова приварюють коротку раму, яка з'єднується з основою (підлогою). Підлогу кузова виготовляють із товстих металевих листів і по боках підсилюють порогами, що мають коробчасту форму. Облицювальні панелі кузова штампують із тонкостінних металевих листів. Деталі несучого кузова, як правило, з'єднують зварюванням.
Передній неведучий міст вантажних автомобілів призначається для встановлення передніх керованих коліс і від них через підвіску передає на раму автомобіля поздовжні й бокові зусилля, що виникають від контакту автомобіля з дорогою.
Основу переднього моста становить двотаврова балка 3 (рис. 2), яка має на кінцях бобишки, відігнуті вгору. Середню частину балки вигнуто вниз, що дає змогу розмістити двигун нижче на рамі. Верхня полиця моста має опорні площинки 2, 4 для кріплення ресор підвіски.
____________________________________________________________
Рис. 2
Балка переднього неведучого моста:
1 - поворотна цапфа; 2, 4 - опорні площинки; 3 - двотаврова балка; 5 -
шворінь; 6 - поворотні важелі
В бобишку балки вставлено й жорстко закріплено шворінь 5, що призначається для встановлення на ньому поворотної цапфи 1. На осі цапфи на підшипниках кріпиться маточина колеса, а сама цапфа може повертатися на шворні за допомогою поворотного важеля 6.
На легкових задньоприводних автомобілях із незалежною підвіскою передніх коліс передній міст утворюється короткою балкою або поперечиною, прикріпленою до кузова автомобіля до якої кріпиться також двигун.
Балка заднього ведучого моста на автомобілях із колісною формулою 4x2 передає через підвіску на раму або кузов автомобіля штовхальні зусилля від ведучих коліс у режимі тяги й гальмівні зусилля під час гальмування.
Залежно від конструкції балка ведучого моста може бути: o рознімною; o нерознімною. Всередині балки розміщуються механізми ведучого моста, а на кінцях на підшипниках установлюються маточини ведучих коліс. Спереду балки моста 8 є фланець для кріплення картера 9 головної передачі й диференціала а ззаду - кришка. У верхній частині на балку приварено дві опорні площинки для кріплення ресор.
Балка переднього ведучого моста вантажного автомобіля конструктивно неістотно відрізняється від балки ведучого заднього моста.
2. Ручна дугова чи газова зварка кольорових металів і їх сплавів. Зварка міді і її сплавів.
Мідь зварюється погано з її високою теплопровідністю, жидкотекущості і підвищеній сконности з появленням тріщин при зварці. Теплопровідність міді при кімнатній температурі в шість раз більша від теплопровідності технічного ж заліза. При переході із твердого положення в рідке мідь виділяє велику кількість теплоти, тому зварювальна ванна підтримується в рідкому положенні багато часу, чим при зварці сталі. Підвищена рідкотекучість міді затруднює зварку в вертикальному, горизонтальному положенні. Якщо зварювати мідь покритими мідними електродами без підогріва то робляться гарячі тріщини. Коефіцієнт лінійного розтягування міді більший за коефіцієнт лінійного розтягування Еліза. Основні види зварки міді плавленням: дугова покрита електродами, дугова порошковою проволкою, дугова в газі, автоматична дугова під флюсом, газова зварка. Зварка міді покрита металічними електродами дає велику пользу, якщо мідь має кислорода не більше 0,01%. Для зварки міді застосовують покриті електроди марок К-100, ОМЗ-1.
Газову зварку мідних листів до 10 мм виповняється пламенем міцністю 150 дм3 ацетилена на 1 мм товщини металу. Шов заповнюється за один слой. Газова зварка міді виконується з флюсами. Латунь представляє собою сплав міді з цинком, температура плавлення латуні 800-1000°С. При дугові зварці із латуні інтенсивно

 
 

Цікаве

Загрузка...