WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Система організації інструментального господарства на підприємстві - Курсова робота

Система організації інструментального господарства на підприємстві - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
Система організації інструментального господарства на підприємстві
Вступ
На даному етапі розвитку економіки більшість підприємств залежать від раціонального використання основних фондів держави. Основні фонди держави є однією із найважливіших складових будь-якого виробничого процесу, адже від їх величини залежать об'єм виробництва, потужність, а від обсягу використання обладнання і випуск готової продукції. На даний момент є актуальним забезпечення ефективного використання основних фондів. Вихід з ситуації, яка склалася вимагає пошуку нових варіантів господарювання, нових підходів, експериментів. Але складність виникає в тому, що більшість підприємств володіють старими основними фондами і не мають коштів на їх модернізацію. Актуальність цієї проблеми полягає також в тому, що продукція, яка збувалась централізовано тапер не може знайти свого покупця через не конкурентоспроможність, а також дуже високу ціну в порівнянні з іноземними аналогами виробництва.
Крім того підвищення використання основних фондів, зумовлене тим, що величина їх зростає, а віддачі немає. Оскільки діюче обладнання працює не в повну потужність, а нове обладнання в більшості випадків за своїми характеристиками мало відрізняється від діючого, проте його вартість набагато вища і це призводить до того, що на більшості підприємств не замінюють нове обладнання на діюче. Саме тому потрібно робити нові вкладення які спрямовуватимуться на реконструкцію і модернізацію діючих піжприємтв. При цьому вони сприятимуть покращенню використання діючих основних фондів, забезпечуватимуть повну потужність обладнання на більш прогресивне і високопродуктивне.
Зважаючи на те, що основні фонди - це матеріально-технічна база будь-якого підприємства, тому покращення їх використання приведе до більш ефективно підвищення виробничого процесу. Дбайливе використання основних фондів є базою для підвищення прибутків і зниження собівартості.
Необхідність теми дослідження полягає також в тому, що з переходом економічної системи від командно-адміністративної до ринкової, занепадає машинобудівна та оборонна галузь України, через скорочення військових замовлень. На цю проблему неодноразово звертали увагу Уряд та Верховна Рада України.
Сучасний етап розвитку економіки вимагає більше нових підходів, експериментів і аналізу ефективності використання основних засобів.
" Системи організацій інструментального підприємства.
Інструментальне господарство - це самостійна служба деревообробного підприємства, основним завданням якого являються:
Визначення потреб підприємства в деревообробному, абразивному і алмазному інструментах; визначення кількості в контрольно-вимірювальним, пилоправ ним інструментам і обладнанням використовуваним при підготовці ріжучого інструменту. Запланована купівля і забезпечення виготовлення власними силами ріжучих інструментів та забезпечення виробництва ріжучими інструментами; організація підготовки ріжучого інструменту, організація експлуатації ріжучого інструменту і технічний нагляд за його експлуатацією; забезпечення робочих місць ріжучим інструментом; організація нагляду і зберігання ріжучого, абразивного і алмазного інструменту.
Система організації інструментального господарства на підприємстві може бути централізованою, децентралізованою і змішаною вибір системи проводиться при проектуванні нового чи реконструкції існуючого підприємства з врахуванням об'ємів і виду виробництва, кількості і територіального розміщення виробничих цехів підприємства. Відрізняють особливості централізованої системи - централізація управління всім центральним господарством і підготовки основного інструменту (не менше 70%-80% всієї кількості) в одному інструментальному цеху. Децентралізована система характеризується децентралізованим управлінням підготовки інструменту: в кожному виробничому цеху знаходиться підлегла начальнику інструментальна майстерня. Змішана система передбачає централізовану підготовку 30%70% інструмента для ряду цехів і децентралізовану для решти. Використання цієї системи виправдано при не високій стікості інструменту великих об'ємів підготовки і труднощах при транспортуванні важкого інструменту (круглих пил великого діаметру, стрічкових пил розпилювання колод, стругальних ножів). Переважно на підприємствах виділяють територіально-інструментальну майстерню лісопильного цеху, а інструменти всіх решти підготовляють централізовано-інструментальному цеху.
На діючих підприємствах, особливо великих необхідно добитися прогресивної централізованої системи організації інструментального господарства. Досвід централізованого управління і єдиної відповідальності за весь комплекс робіт по забезпеченню ріжучим інструментам найбільш передові під
Таблиця
Характеристика обладнання та ріжучого інструменту

п/п Назва обладнання Марка варіанту Кількість варіантів Коротка характер-рис Назва різального інструме-нту Кількість інструменту Розмір інстру-менту Мате-ріал інстру-менту Примітка
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 Круглопильний верстат Ц-6 5 N=7кВт п=2800хв-1 пила дискова 1 Dmax= 500 мм 9ХС
2 Круглопильний торцювальний верстат ЦМЭ-2 2 N=3,2кВт п=3000хв-1 пила із напайками із Т/С 1 Dmax= 500 мм 9ХС
ВК15
3 Круглопильний форматний верстат УТЗФ-1 1 N3=11,8кВт п=2910хв-1 пила із напайками із Т/С 3 Dmax= 400 мм 9ХС
ВК15
4 Круглопильний торцювальний верстат УПА-40 1 N=5,7кВт п=2950хв-1 пила із напайками із Т/С 1 Dmax= 400 мм 9ХС
ВК15
5 Фрезерний верстат Ф-4 4 N=4,5кВт п=6000-8000хв-1 Фреза цільна 1 Dmax= 150 мм Х6В9 ВХ15
6 Фрезерний полірувальний верстат ВФК-2 3 N=1кВт п=18000хв-1 Фреза кінцева 1 Dmax= 35 мм Х6В9
7 Фугувальний верстат СФ-6 2 N=4,5кВт п=6000хв-1 Ніж плоский 2 L =
600 мм Р9
8 Рейсмусовий верстат СР6-9 1 N=9кВт п=5000хв-1 Ніж плоский 4 L =
600 мм Р9
9 Вертикально-горизонтальний 10-ти шпіндельний верстат СГВП 1 N=5,92кВт п=2800хв-1 Свердло 22 Dм=
35 мм
Dл=
16 мм
ХС
10 Вертикальний 1-но шпіндельний свердлильний верстат СвП-2 4 N=1,7кВт п=3000-4500 хв-1 Свердло 1 D=50 мм ХС
24
" Розрахунок річної кількості верстатного інструменту
Розрахунок річної кількості верстатного інструменту провадимо по формулі, шт
, шт [1] ст 195
де N - кількість годин роботи інструменту в рік
n - число однакових інструментів в комплектів на верстат, шт
а - величина допустимого сточування інструмента, мм
в = зменшення робочої частини інструменту за 1 переточку, мм
t - тривалість роботи інструменту без переточки, год
g - процент на полошку і непередбачувані витрати кількість годин роботи інструменту в рік визначаємо по формулі
N = Тзм · Dр · і · Кр, год
[2] ст. 73
де Тзм - тривалість зміни, год
Dр - число робочих днів в році (260)
і = змінність роботи обладнання (і = 1)
Кр - коефіцієнт використання робочого часу (0,8)
N = 8 · 260 · 1· 0,8 = 1664 год.
Розрахунок річної кількості інструменту для 5 верстатів Ц-6
шт
Розрахунок річної кількості інструменту для 2-х верстатів ЦМЭ-2
шт
Розрахунок річної кількості інструменту для верстату ЦТЗФ-1
шт
Розрахунок річної кількості інструменту для верстату УПА-40
шт
Розрахунок річної кількості інструменту для 4-х верстатів

 
 

Цікаве

Загрузка...