WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок - Дипломна робота

обробляти деталі від 2,8 до 300 мм.
Змінилась транспортна система і засоби захисту. На вході є два ряди кігтевого захисту (стандартний і для профілевої обробки). На вході в зону різання також є один подавальний вал, на виході два приймальні. Саме два вальці на виході дозволяють ефективно і безпечно транспортувати деталі у верстаті навіть при тривалій операції. Процесорна системакерування виконує налаштування робочого столу верстата і автоматично "доводить" стіл знизу вверх до потрібного знаження, у такий спосіб усуваючи люфти в гвинтових піднімальних механізмах. Це дуже зручна функція для економії робочого часу оператора верстата. Для здіснення поздовжнього фрезерування застосовується система ножового вала TERSA. Ножовий вал має 4 поздовжні канавки для кріплення прямих ножів і чотири коновки типу "ластівчин хвіст" для встановлення профілюючих ножів. Такий верстат одержав назву Т45_Сontour. Існує дві модифікації верстата - з глибиною обробки до 15 і 25 мм. З моменту впровадження цього верстата минуло два роки і деякі покупці звернулися в компанію MARTIN з індивідуальними побажаннями для своїх виробничих потреб.
3. Заходи з охорони праці
3.1. Загальні положення з охорони праці.
Незалежно від професій і кваліфікацій всі робітники на підприємстві навчаються безпечним прийомам праці на інструментах. За характером і часом проведення інструктаж поділяють на вступний, первинний (на робочому місці), повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж проводить інженер з охорони праці (техніки безпеки) або особа, яка виконує його обов'язки, з усіма прийнятими на роботу працівниками незалежно від їх освіти, стажу роботи по даній професії, а також з прикомандированими, з учнями і студентами, які прибули на виробниче навчання або практику. Проводять його в кабінеті з охорони праці, або в спеціально обладнаному приміщенню з використанням сучасних технічних засобів навчання та іншої наочності за програмою, розробленою з врахуванням вимог ССБП, а також особливостей виробництва.
Програму затверджує керівник підприємства, погоджуючи її з профкомом. Про проведення вступного інструктажу перевірки знань роблять запис у журналі регістра цій (особистій карточці інструктованого) з обов'язковим підписом інструктованого і інструктую чого.
Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма прийнятими на підприємство, переведеними з одного підрозділу в інший, прикомандированими учнями і студентами, які прибули на виробниче навчання або практику, з робітниками, які виконують нову для них роботу, а також з будівельниками при виконанні будівельно-монтажних робіт на території діючого підприємства. Проводять первинний інструктаж по інструкції з охорони праці з кожним робітником індивідуально. Після первинного інструктажу і перевірки знань всі робітники протягом перших 2-5 змін (залежно від стажу, досвіду і характеру роботи) працюють під наглядом майстра або бригадира, після чого оформляється допуск їх до самостійної роботи ,який фіксується датою і підписом інструктую чого в журналі реєстрації (особистій карточці і інструктованого).
Повторний інструктаж проводять з усіма працюючими незалежно від кваліфікації, освіти і стажу роботи не рідше ніж через 6 місяців індивідуально або з групою робітників однієї професії на робочому місці з метою перевірки і підвищення рівня знань правил і інструкцій з охорони праці.
Позаплановий інструктаж проводять при: зміні або модернізації обладнання, пристроїв і інструменту, вихідної сировини, матеріалів і інших факторів, які впливають на безпеку праці; порушенні робітниками вимог безпеки праці, які можуть призвести до травми, аварії, вибуху або пожежі; перервах в роботі - для робіт, які вимагають підвищеним вимогам безпеки праці, більше ніж на 30 календарних днів, а для решти робіт - 60 днів. Його проводять індивідуально або з групою робітників однієї професії на робочому місці в обсязі первинного інструктажу.
Поточний інструктаж проводять перед виробництвом робіт, на які оформляються наряд - допуск, де і фіксується його проведення. Контроль знань здійснює працівник, який проводив інструктаж. Якщо робітник, який одержав інструктаж, показав незадовільні знання, то його до роботи не допускають. Він зобов'язаний пройти інструктаж заново.
3.2. Облік
Виробничою травмою називають раптове ушкодження організму робітника при виконанні трудового процесу на виробництві. Сукупність обставин і причин, які викликали цю травму, називають нещасним випадком.
Щоб запобігти виникненню нещасних випадків на виробництві, ведеться розслідування, облік та аналіз їх згідно з Поясненням, затвердженим Постановою Президії ВЦ РПС від 12 травня 1966 р. № 15 (із змінами і доповненнями на 20 січня 1969 р.). Згідно з цим положенням всі підприємства повинні розслідувати нещасні випадки, які сталися на їхній території або за її межами при виконанні роботи за завданням адміністрації, а також при доставці робітників або службовців на місце роботи на транспорті підприємства.
3.3. Вимоги безпеки до територій підприємств.
До території підприємства повинні пред'являтись всі вимоги будівельних норм і правил (СНІП), які стосуються її експлуатації. Територія підприємства повинна бути огороджена з усіх сторін. Вхід і вихід на неї здійснюється тільки через контрольно-пропускні приміщення, а в'їзд на територію транспорту через ворота. Не допускається в'їзд на територію особистого користування. Для його стоянки за територією підприємства повинні бути обладнані спеціальні місця.
Автомобільні дороги повинні відповідати вимогам СніП, тобто мати проїжджу частину з твердим і рівним асфальтом або бетонним покриттям. Ширина проїжджої повинна бути більша не менше на 1 метр від ширини транспортного засобу з вантажем. На території підприємства слід дотримуватися правил дорожнього руху, затверджених Міністерством внутрішніх справ СРСР. Площадки, призначені для роботи підйомно-транспортних механізмів, повинні бути рівними (ухил не більше 5%) і мати тверде покриття.
Для пішохідного руху на території підприємства повинні бути тротуари і пішохідні доріжки, які задовольняють вимогам СніП.
В місцях, що прилягають до залізничних колій, площадки повинні бути сплановані на рівні підлоги вагонів. При наявності біля перехресть залізничних колій з автомобільними дорогами будівель, споруд, штабелів матеріалів, які обмежують видимість пересікаючої колії, застосовується світло-звукова сигналізація і шлагбаум. Всі дороги і проїзди повинні бути обладнані відповідними дорожніми та іншими попереджувальними і вказівними знаками.
Куріння на території дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях, узгоджених з протипожежною охороною.
Список використаної літератури
І.М. Заєць - "Технологія столярно-меблевого виробництва".
В.П. Етухтіяов - "Технология прозводства мебели"

 
 

Цікаве

Загрузка...