WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок - Дипломна робота

шару, який можна зняти за один прохід, повинна бути 1,5...б мм. Заготовки подаються торець в торець.
Рейсмусові верстати обслуговуються двома робітниками. При струганні заготовок у розмір по товщинівикористовується базова поверхня по пласті, яка отримана раніше на фугувальному верстаті. Для обробки в розмір по ширині використовується базова поверхня на окрайці. Таким чином, рейсмусові верстати використовуються для формування чистових розмірів заготовки по товщині і ширині. Ці верстати за допомогою простих пристроїв можуть бути використані для надання деталі скосу по ширині або довжині, формувати профільні поверхні деталі по довжині.
Для формування чистових розмірів заготовки по товщині і ширині використовуються також двосторонні рейсмусові верстати С2Р8-2 (рис 4,в) та інші. На цих верстатах є два горизонтальні ножові вали, які розміщені один над столом, а інший - під ним. Чистові розміри заготовок по товщині формуються при використанні бази однієї пласті, а при формуванні по ширині - однієї з окрайок (рис. 4,в).
Використовувані бази пласті і окрайки можуть бути попередньо обробленими на фугувальному верстаті або чорновими (необробленими). Безумовно, що при використанні чистових баз точність оброблених на двосторонньому рейсмусі заготовок значно вища.
Розміри чистових заготовок формуються також на чотиристоронніх поздовжньо-фрезерувальних верстатах С10-2, С16-4А. С16-5П, С26-2, серії GD фірми "GUBJSCH", КН30, універсальний UHM-600 фірми "KUPFR MUHLE", фірми "MARTIN" Т90.260x160 мм з електронним налагодженим та інші. На цих верстатах змонтовано не менше як чотири головки (рис.5), за допомогою яких заготовка обробляється з чотирьох боків на один прохід.
Рис. 5
Рис. 5. Принципова схема чотиристороннього поздовжньо-фрезерувального верстата: 1 - ланцюговий конвеєр; 2 - вертикальні ножові головки; 3 - нижній ножовий вал; 4 - заготовка після обробки; 5 - притискні пристрої; 6 - верхній ножовий вал; 7 - подаючі вальці; 8 - заготовки до обробки.
На фугувальних, рейсмусових і чотиристоронніх поздовжньо-фрезерувальних верстатах використовуються круглі ножові вали, на яких можна кріпити від 2 до 12 і більше ножів при допомозі притискної планки і затискних болтів. Установлюючи ножі на вал, їх не закріплюють повністю, а лише так, щоб вони не випадали. В подальшому вивіряють. Виступ леза ножа в двох-трьох місцях по довжині повинен бути на 0,75-1 мм над губкою вала. Після цього за кілька прийомів кінцево закріплюють ножі, починаючи від середини вала до країв. Контроль точності вивірення ножів здійснюється за допомогою лінійки з дерева або індикатором. Ножові вали використовуються з прямими і гвинтовими .пазами. Відповідно до цього на них можна закріпити прямий і гвинтовий ніж. Вали з гвинтовими ножами працюють плавніше, оскільки врізання кожного ножа відбувається поступово, зменшується зусилля на різання.
Режими фрезерування заготовок зумовлюються вимогами до якості обробки, тобто до шорсткості поверхні. Як відомо, шорсткість обробленої поверхні заготовки зумовлюється технологічними режимами, тобто швидкістю різання і подачі, товщиною шару, який знімається, а також станом ріжучого інструменту, верстата тощо. Режими різання характеризуються довжиною хвилі і висотою гребеня. При цьому максимальна швидкість подачі Umax [м/хв] визначається за умови, що поверхня формується всіма ножами, а мінімальна U [м/хв] тільки одним ножем:
Umax = Inz/ 1000; Umin= In/ 1000,
де 1 - довжина хвилі, мм;
n - частота обертання ножового вала, хв-1;
z - кількість ножів, що беруть участь у формуванні поверхні.
Таким чином, формування чистової бази заготовки і її обробка в розмір по товщині і ширині може проводитися з використанням різних верстатів. Можливі варіанти формування чистових розмірів заготовки наведені в таблиці (1). Вибір варіанту технологічної схеми базується на вимогах до точності оброблених заготовок і шорсткості їх поверхні.
Налагодження чотиристоронньо-поздовжнього фрезерувального верстата по еталонній деталі здійснюється в послідовності:
- встановити окрайку переднього стола і нижні вальці нижче від заднього стола на товщину шару, що знімається з заготовки;
- верхні вальці відносно нижніх встановити на товщину оброблюваної заготовки, можна на 1...3 мм менше, для кращого притискання заготовки, забезпечивши добру подачу;
- упорну напрямну лінійку встановити на відстані 2...3 мм від вертикальної ножової головки на 90° до осі нижніх валиків;
- напрямну лінійку бічну, що розміщена після вертикальної ножової головки, встановити в площині, що є дотичною, до леза ножів вертикальної ножової головки;
- верхні ролики і напрямні притискні пристрої відрегулювати на товщину і ширину оброблюваної деталі. При цьому перші з урахуванням запасу на притискання на 1...3 мм, а другі - на 15...20 мм;
- остаточно перевірити ножові головки і обмежувачі товщини.
Таблиця 1
Можливі варіанти формування чистових заготовок.
Варі-ант
обро-бки
Одно сто-ронній
фугува-льний з
ручною
подачею Двосторонній
фугувальний з
механічною
подачею Одно сто-ронній
рейсмусо-вий
Чотиристорон-
ній поздовж-
ньо-фрезеру-
вальний
Відносні трудо-
витрати
1 П1-К1 П1-К2 6...7
2 П1-К1 П2-К2 6...6,5
3 П1 П2-К2-П1 3...4
4 П1-К1 П1-К2 П2-К2-П1 2,0...2,5
5 П1-К 2,5...3
6 П2-К2 2,0...2,5
7 П1-К2-К1-К1 1
Примітка: П1 і П2 - пласті; К1 і К2 - окрайки заготовки.
2.1.4. Формування чистових заготовок в розмір по довжині.
Формування чистових заготовок у розмір по довжин, проводиться на верстатах: однопилкових з кареткою Ц6-2, 1710SH, РК300 фірми KOLLE FORMATIC, KS-1, двопилкових кінцезрівнювачах Ц2К12, Ц2К20 та інших.
При торцюванні на однопилковому верстаті заготовка базується на каретці так, щоб її торець мінімально виступав за полотно пилки. Переміщаючи каретку паралельно полотну пилки, торцюють один кінець заготовки. Щоб торцювати інший кінець, заготовки кладуть на каретку і обробленим кінцем притискують до упора і торцюють. При цьому відстань від поверхні упора до полотна пилки повинна відповідати довжині чистової заготовки.
Залежно від ширини чистових заготовок їх можна торцювати по одній або по кілька штук. Закріплюють заготовки на каретці за допомогою різних пристроїв. Упори, які встановлюються на каретці, можуть утеплюватися, бути відкидними або інших конструкцій.
На верстатах з кареткою за допомогою простих пристроїв можна торцювати заготовки під різним кутом до пласті або окрайки. Для забезпечення високої точності торцюванню необхідно використовувати одну й ту ж саму базову поверхні пласті й окрайки при торцюванні обох кінців заготовки.
При використанні двопилкових кінцезрівнювачів торцювання заготовок здійснюють за один прохід при механічній подачі. Двосторонні кінцезрівнювачі обладнані гусеничною подачею з упорами.

 
 

Цікаве

Загрузка...