WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок - Дипломна робота

фугувально-рейсмусовий АД фірми "HOFMANN" та інші.
Налагодження фугувальних верстатів полягає в закріпленні ножів на валу,перевірці положення леза ножа відносно робочої поверхні заднього стола. Перевіряють в трьох місцях контрольною лінійкою або індикатором. Непаралельність леза до поверхні стола не повинна перевищувати 0,1 мм на довжині 1000 мм. Неперпендикулярність пласті з окрайкою при фугуванні в кут має становити не більше 0,1 мм на довжині 100 мм.
Передній стіл переміщають відносно заднього на товщину зніманого шару. На фугувальних верстатах з ручною подачею працює один робітник, з механічною - два. При ручній подачі правильність розташування заготовки на столі можна перевірити гойданням. Якщо кінці заготовки легко гойдаються, вона лежить на столі випуклістю.
Так обробляти заготовку не можна і її потрібно повернути угнутістю до стола. За ручної подачі заготовку переміщають поверхні переднього стола до ножового вала. Коли частина поверхні заготовки буде оброблена і перейдена задню частину стола, необхідно навмисно змінити її з чорнового базування необробленою поверхнею на чистове базування обробленою поверхнею.
При обробці кращу поверхню можна отримати, коли заготовку переміщати не перпендикулярно осі ножового вала, а під деяким кутом. При значній нерівності поверхні, що обробляється, і її пожолобленості чисту базову поверхню заготовки можна отримати за кілька проходів.
Висока точність обробки заготовки при фугуванні з ручною подачею забезпечується правильним вибором зусилля притискання заготовки до стола і швидкості подачі оператором. На фугувальних верстатах з автоматичною подачею такого досягти неможливо. Крім того, для запобігання можливої деформації заготовки внаслідок дії зусиль вальців автоподавача товщина її повинна бути не менша за 70 мм.
Рис. 2. Формування чистової бази заготовки на верстатах: а - фугувальному; б - рейсмусовому: 1 - ножовий вал; 2 - заготовка; 3 - нерухомий стіл; 4 - напрямна лінійка; 5 - рухомий стіл
Для одночасного формування чистової бази на пласті і окрайці заготовки використовуються двосторонні фугувальні верстати С2ФЗ, С2ФЗ-3, С2Ф4 і С2Ф4-1. Вони обладнані двома ножовими валами: горизонтальним і вертикальним (рис. 3). Напрямна лінійка на цих верстатах, як і стіл, складається з двох частин і налагоджується аналогічно до нього.
Рис. 3. Схеми формування чистової бази на двосторонньому фугувальному верстаті: 1 - горизонтальний стіл; 2 - горизонтальний ножовий вал; 3 - заготовка. 4 - вертикальна ножова головка; 5 - вертикальний стіл
Фугувальні верстати завдяки своїм конструктивним особливостям не можуть бути використані для обробки заготовок у розмір то товщині і ширині. На цих верстатах можна виконувані такі роботи: площинне фугування пласті брускових і щитових заготовок для створення базової поверхні. фугування пласті і однієї окрайки заготовки під прямим або іншим заданим кутом, тобто фугування в кут з метою створення бази на пласті і окрайці бруска або щита; фугування однієї пласті і двох окрайок, тобто формування трьох базових поверхонь. При цьому основними показниками фугування є відхилення від прямолінійності і площинності оброблених поверхонь, а також точність кутів.
Прямолінійність і площинність оцінюються стрілою прогину на одиниці довжини заготовки в міліметрах на метр. Допуск площинності і прямолінійності поверхонь деталей, що сполучаються, повинен відповідати 10-12 ступеням точності за ДСТУ 2413-94, для поверхонь деталей, що не сполучаються 13-15 ступеням точності. Точність виконання за відхиленням кута оцінюється 11-12 ступенем точності.
2.1.3. Обробка заготовок в розмір.
Механічна обробка заготовок в розмір по товщині і ширині проводиться на односторонніх рейсмусових верстатах СРЗ-6, СРЗ-7, СР6-7, СР6-8, СР12-2, СМ630 фірми BAUERELE, DH63 фірми "KOLLE", малогабаритні МР310, RFТ50.60, MP410 та інші, а також комбіновані фугувально-рейсмусові, що вказані вище. Принципова схема одностороннього рейсмусового верстата показана на рис.4,а.
Рис. 6.4. Принципова схема рейсмусового верстата: а - одностороннього; б - схема роботи секційного валика; в - двостороннього; 1 - нижній задній валик; 2 - нижній передній валик; 3 - стіл; 4 - запобіжник проти викидання; 5 - передній верхній подавальний валик; 6 - притискувач-підпір; 7 - ножовий вал; 8 - задній притискувач; 9 - секційне кільце; 10 - заготовка.
Процес налагодження верстата полягає в закріпленні ножів на ножовому валі і налагодженні подавальних, притискних і упорних пристроїв.
Притиск-підпір (рифлений валець) має бути нижче від горизонтальної дотичної до кола, що описує лезо ножа на 6 мм, гладкий верхній подаючий валець - на 1 мм і притискувач на 0,2 мм. Нижні подаючі вальці мають виступати над робочою поверхнею стола на 0,2-0,3 мм при обробці фугованих заготовок і 0,4-0,5 нефугованих.
Налагодження ведуть в такій послідовності. По краях стола кладуть два гладко простругані контрольні бруски і піднімають його так, щоб відстань від кола, що описує лезо ножа і брусками була 2 мм. По брусках виставляють і закріплюють рифлений валець і притискувач-підпір волокон. Після цього піднімають стіл при допомозі маховичка на 1 мм, перевіряючи зазор між брусками і ножами, який повинен дорівнювати 1 мм. По брусках закріплюють верхній гладкий валець. Потім піднімають стіл на 0,8мм, доводячи притискувач до брусків і закріплюють його. Встановлюють зазор 0,2-0,3 мм. між робочою поверхнею стола і нижніми подаючими вальцями.
Слід мати на увазі, що недотримання норм при налагодженні хоча б одного елемента можуть траплятися такі недоліки:
- зріз кінців заготовки, що викликається надмірним підняттям над столом нижніх валиків. Виступ повинен бути в межах 0,2 мм;
- поперечні риски-вм'ятини на обробленій поверхні утворюються від надмірного притискання рифленого подаючого валика при малій товщині шару, що знімається;
- на обробленій поверхні виникають окремі вм'ятини через попадання стружки під задній подаючий валець внаслідок поганої роботи аспірації;
- різна товщина обробленої деталі по ширині виникає через перекіс стола;
- поперечні канавки на обробленій заготовці на відстані близько 150 мм від обох кінців викликані надмірним притисканням колодки і заднього подаючого вальця, що зумовлено зупинкою заготовки в момент виходу її з-під рифленого подаючого валика і входу під притискну колодку.
Подавальним пристроєм у рейсмусових верстатах є нижні приводні валики, які розмішені один від одного на певній відстані. Для того, щоб заготовка, проходячи через верстат, те застрягла, її довжина повинна бути більша, ніж відстань між центрами подаючих валиків. Рейсмусові верстати мають перший по ходу подаючий привідний рифлений валик. Він може бути цілісним або секційним (рис. 4.б). За наявності у верстаті цілісного подаючого валика подавати на обробку можна не більше як дві брускові заготовки або одну щитову. Товщина

 
 

Цікаве

Загрузка...