WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА
на тему:
Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок.
?
Тема. Розробка технологічного процесу обробки чорнових заготовок
В дипломній роботі розробляється
Вступ
1. Розробка конструкцій виробу
Опис виробу.
Конструкція і матеріали.
2. Розробка технологічного процесу
Опис технологічного процесу
Технологічна карта
3. Заходи з охорони праці
Графічна частина роботи :
1. Складальне креслення виробу
2. Плакат
?
Зміст
Вступ
1. Розробка конструкцій виробу.
1.1. Опис виробу.
1.2. Конструкція і матеріали.
2. Розробка технологічного процесу.
2.1. Опис технологічного процесу.
2.2. Технологічна карта.
3. Заходи з охорони праці.
Список використаної літератури.
Вступ
Речовина є одним з тих конструкційних матеріалів, який людство використовує з прадавніх часів і до наших днів. Накопичено величезний досвід оброблення і виготовлення з неї найрізноманітніших виробів, необхідних в промисловості, будівництві, сільському господарстві, транспорті, побуті тощо.
Сьогодні деревину обробляють механічним гідротермічним та хімічним способом. Механічний спосіб, який буде розглянуто далі, є найдавнішим і включає такі види оброблення, як різання, склеювання, гнуття, пресування, опорядження. З плином часу змінювався матеріал інструменту (камінний, бронзовий, сталевий, різання рідиною під тиском, лазер), його вид (ручний, пневматичний, електрифікований), обладнання (з ручним приводом, механічним, гідравлічним) вид деревного матеріалу (масивна деревина, фанера, деревоволокнисті плити, деревностужкові плити, гнутоклеєні, деревноклейова композиція (плити MDF, OSB), вид інших матеріалів (клейових, лакофарбових, металевих виробів, фурнітури для виробництва важких меблів та ін.), що приводило і до зміни технології виготовлення виробів з деревини. Технологія змінювалась також залежно від виду підприємства (індивідуальне, серійне, масове), регіональних традицій, досягнень науки та професійної освіти.
Пропонована праця складена за програмою курсу "Основи технології виробів з деревини", який читається студентом нетехнологічних спеціальностей лісотехнічних навчальних закладів. Тут представлені розділ з організації виробництва та 6 розділів, де розглянуто етапи технологічного процесу (розкрій, первинне машинне оброблення, отримання криволінійних заготовок, склеювання та личкування, нанесення чистовій заготовці форми деталі, та складання).
В перспективі передбачається матеріал такими розділами:
- опорядження деревини
- розрахунок обладнання та контроль якості, що логічно завершають поданий матеріал для вивчення курсу "Основи технології виробів з деревини".
У даній роботі не розглядались питання конструювання виробів з деревини, опис конструкції та принципи роботи обладнання, які розглядаються в інших курсах.
З причини розширення і насичення торгового ринку матеріалів, інструменту та обладнання, в роботі не поєднані їх торгові марки, а вказуються лише загальні ознаки, принцип дії. Крім переліку операцій і рекомендованого обладнання, для більшості типів обладнання подані формули для визначення продуктивності і схеми організацій робочих місць. Наприкінці кожного розділу подані питання для самоконтролю та список літературних джерел, що допоможуть у підготовленні до вивчення. Текст доповнюють рисунками та окремі таблиці, які допомагають розкрити суть проблеми, що розглядається.
Виклад матеріалу побудовано таким чином, що спочатку подається класифікація - проведення тієї чи іншої операції, а далі розкривається способи її виконання операції спочатку вказується найпростіший тип, часто з ручною подачею, а балі - з механізованою подачею та спеціалізовані, що дає можливість на думку автора, організувати технологічний процес оброблення деревини від найбільш простих цехів (початківцям) до сучасних велико продуктивних за допомогою спеціалізованого обладнання.
1. Розробка конструкцій виробу
1.1. Опис виробу.
Тумба для апаратури призначена для оснащення житлових приміщень. Експлуатується в наборі або окремо.
Тумба розбірної конструкції. Тумба складається з трьох відділень, переділених між собою непрохідними вертикальними перегородками. Ліва частина тумби оснащена дверкою з масиву і двома поличками за нею. Права частина тумби оснащена двома поличками. Середня частина тумби переділена горизонтальною поличкою на верхнє і нижнє відділення.
Верхня частина призначена для встановлення відеоапаратури. В задній стінці є монтажний отвір. Нижня частина оснащена складною дверкою і горизонтальною поличкою за нею. Опора виробу - дві царги і чотири ношки. Зверху на тумбі встановлюється телеапаратура. Функціональні розміри відповідають ГОСТ 13025, 3-81. Виріб повинен відповідати ГОСТ 16371-91 "Меблі побутові".
1.2. Конструкція і матеріали.
Усі щитові елементи виробу виготовлені з плити ДСП ламінованої ТУ. 13. 417-80 товщиною 17 мм. Личківки крайок щитових елементів личкуються МКРТУ 13771-81 товщиною 0,4 мм.
Щитову дверку виготовляють з плити МДФ товщиною 17 мм.
Склянна дверка товщиною 4 мм ГОСТ 111-88.
Щитові елементи корпусу збирають при допомозі шкантів Ф.212, стяжок різьбових Ф.00.206.
Задню стінку виготовляють з плити ДВП ГОСТ 4598-86 товщиною 32 мм і кріплять шурупами 2-3 25. О16 ГОСТ 1145-80.
Дверки кріпляться до корпуса тумби чотирьох-шарнірними завісами Ф.575 шурупами 2-3 16. 016 ГОСТ 1144-80 та шурупами 2-3 13.016 ГОСТ 1145-80.
Полиці установлюються на полицетримачах 5.4.-6-03.
Щитова дверка оснащена ручкою Ф.689 яка кріпиться гвинтом Ф. 114 22.
Опора - дві царги і чотири ношки виготовлені з деревини листових порід ГОСТ 2692-82. Кріпляться до нижньої стінки корпусу шурупами 1-4 20.016 ГОСТ 1145-80.
Дверки фіксуються магнітними защіпками Ф,85, що кріпляться шурупами 1-3 13.0.16 ГОСТ 1144-80 до горизонтальних стінок.
2. Розробка технологічного процесу.
2.1. Опис технологічного процесу
2.1.1. Бази і базування при первинній механічній обробці.
Процес виготовлення деталей супроводжується послідовним виконанням технологічних операцій, за яких з заготовки знімаються шари деревини механічними діями. При цьому заготовка з неточними розмірами і формою набуває потрібних розмірів, форми і шорсткості поверхні. Безумовно, що процес механічної обробки заготовки супроводжується при відповідній її фіксації відносно ріжучого інструменту. Ця фіксація здійснюється при відповідному базуванні заготовки на призначених для цього поверхнях стола верстата або інших пристосуваннях. Сам процес базування пов'язаний з позбавленням вільності рухів заготовки в просторі.
Відомо, що тверде тіло в просторі має шість ступенів вільності. У випадку повної визначеності положення тіла н просторі воно позбавляється всіх ступенів вільності. Коли заготовку покласти на стіл

 
 

Цікаве

Загрузка...