WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

потрібною шпаклівкою кількість шпаклівки, а в другу - шпаклювальний інструмент. На стик, утворений ущільненими кромками ГКЛ, наносять шпателем підготовчий шар (ґрунт) шпаклівки. Вертикальним рухом вирівнюють укладену масу, одночасно видаляючи надлишки шпаклівки (рис. 20.2, а). укладають армуючи стрічку, втискаючи її шпателем у підготовчий шар, по всій ширині стрічки. Операцію виконують відразу після нанесення шпаклівки до початку її тужавіння (рис. 20.2, б). широким шпателем (200...300 мм) наносять накривальний шар шпаклівки. Під час нанесення підготовчого і накривального шарів шпаклювальна маса не повинна виступати зі шва (рис. 20.2, в). після того як шов просохне, обробляють його теркою, не допускаючи пошкодження картонної оболонки (рис. 20.2, г).
Якщо працюють шпаклівкою "Фугенфюллер", то спочатку в так званий "жолоб", утворений поставленими впритул ГКЛ з ущільненими (обтиснутими кромками) кромками, наносять шпателем підготовчий шар на ширину обтиснутих кромок (скосів). На шпаклівку, укладену в "жолоб", відразу після її нанесення за допомогою фальцювального приладу зверху вниз накладають армуючу стрічку, притримуючи її шпателем і одночасно щільно втискаючи в підготовчий шар по всій ширині стрічки. Потрібно стежити, щоб при цьому під армуючою стрічкою не утворювалися бульбашки або складки.
Накривальний шар шпаклювальної маси можна наносити тільки після остаточного тужавлення підготовчого шару. Наносять його шпателем 20...30 см завширшки. Цей шар заповнює нерівності, що залишилися після виконання попередніх операцій. Надлишки шпаклівки видаляються широким шпателем після її легкого затвердіння. Краї накривального шару мають забезпечувати плавне сполучення сусідніх ГКЛ. Плавність цього сполучення контролюють сталевою лінійкою: між лінійкою і площиною сполучення не повинно бути зазорів. Після того як шов затвердне, його обробляють шпателем, стежачи за тим, щоб не пошкодити картонну оболонку.
Стики між обрізаними кромками ГКЛ шпаклюють тричі на півтерком 50 см завширшки. При цьому завчасно оброблені поперечні шви доцільно обклеювати тонкими армуючими стрічками.
У разі використання шпаклівки "Фугефюллер" з армуючою стрічкою (рис. 20.3) фаску з обрізаної кромки знімають під кутом 45° на третину товщини ГКЛ.
При нанесенні третього шару шпаклівки для вирівнювання нерівностей попередніх шарів може виникнути потреба у захопленні поверхонь сусідніх ГКЛ на 25...30 см обабіч шва.
Останній шар шпаклівки не можна загладжувати теркою із повсті, оскільки фактура зашпакльованої ділянки обшивки істотно відрізнятиметься від решти картонного опорядження, що може зіпсувати остаточне оздоблення поверхні. Тому після висихання шпаклівки виявлені дефекти і нерівності усувають шліфувальним інструментом або теркою.
Таку саму технологію можна застосовувати й під час оброблення швів шпаклівкою "Джойнтфіллер супер" з використанням армуючої паперової стрічки. Спочатку наносять підготовчий шар з укладанням на нього паперової стрічки, потім - тонкий шар шпаклівки на паперову стрічку. Після тужавлення і висихання підготовчого і тонкого шарів шпаклівки наносять накривний вирівлювальний шар. Надлишки шпаклівки знімають широким штапелем.
У разі використання клейкої армуючої стрічки і шпаклівок "Фугенфюллер" і "Джойнтфіллер супер", коли шпаклювання здійснюють у ручну ,підготовчий шар не наносять. Шпаклюють відразу після висихання стрічок, завдяки чому тривалість шпаклювальних робіт зменшується. Вадою клейких стрічок є те, що вони не пропускають шпаклівку в шви, залишаючи в них порожнини. Стикові сполучення ГКЛ зі скошеними напівкруглими кромками зашпакльовують шпаклівкою "Уніфлот", що має підвищену клейку здатність і не потребує використання армуючих стрічок (рис. 20.4). це відносно нова технологія шпаклювання швів, яка дає змогу істотно зекономити час при обробленні швів ручним способом з високою якістю його виконання.
Повздовжні та інші стики (зі знятою фаскою під кутом 22,5° на 2/3 товщини ГКЛ) ГКЛ шпаклюють "Уніфлотом" двічі. "Уніфлот" тужавіє і висихає значно швидше, ніж шпаклівка "Фугенфюллер", тому шпаклювальну масу треба заготовляти з розрахунку її використання за 20 хв. Шви заповнюють широким шпателем (20 см завширшки) з викруткою на рукоятці, втискаючи шпакльовану масу в "жолоб", утворений кромками ГКЛ. Після нетривалого витримування (приблизно 30 хв) знімають надлишки шпаклівки в місцях потовщення шва. Незначні нерівності усувають за допомогою накривного вирівнювального шару шпаклівки "Уніфлот" або "Фініш паста". У результаті отримують рівну, гладеньку поверхню сполучення сусідніх ГКЛ, тільки в окремих випадках за потреби шліфують незначні нерівності.
Затужавілий матеріал (після видалення надлишків у швах або той, що залишився після закінчення шпаклювання швів) надалі не зазнає перероблення або використання через небезпеку утворення тріщин у швах. Інструмент і посудини відразу після закінчення робіт ретельно вимиють водою, оскільки залишки гіпсових шпаклівок сприяють скороченню тривалості тужавлення шпаклюючих мас наступних замісів.
Для шпаклювання швів з будь-яким типом кромок використовують "Фугенфіт" (без використання армуючої стрічки). Гіпсовий розчин шпаклювальної маси наносять у стики шпателем 20 см завширшки. Стики ГКЛ обробляють двічі. Після висихання першого (підготовчого) шару (приблизно через 2 год) знімають шпателем надлишки шпаклівки, що виступають, і ще раз наносять тонкий накривальний шар шпаклівки "Фугенфіт". Після його висихання виявлені нерівності усувають за допомогою наждачного паперу. Після затужавлення відшліфованої поверхні її рекомендується загладити вогкою губкою. Навантажувати несівні елементи обшивки з ГКЛ після оброблення швів можна після повного затужавлення шпаклівки (приблизно через добу). Тривалість використання шпаклювальної маси "Фугенефіт" не повиннаперевищувати 30 хв. Покриття можна наносити тільки після повного затужавлення шпаклівки. Після закінчення шпаклювальних робіт інструмент відразу ретельно вимивають чистою водою.
Кути і кромки гіпсокартонних обшивок, призначених для експлуатації в звичайних умовах під час шпаклювальних робіт армують, як правило, паперовими стрічками ,оскільки їх можна перегинати в повздовжньому напрямку по середині їхньої ширини. Рівно перегнути стрічки можна за допомогою фальцювального приладу. Для внутрішніх кутів найкраще застосовувати паперові армуючі стрічки. Зовнішні кути перегородок, захищають від механічних пошкоджень металевими кутниками (ПY) з антикорозійним покриттям 31 х 31 х 0,4 мм. Для захисту кромок застосовують алюмінізовану стрічку або алюмінієвий профіль 25 х 15 х 0,5 мм. Вони полегшують шпаклювання цих вузлів і одночасно виконують роль шаблонів-маяків.
Технологія шпаклювання кутів і кромок така сама, як і стиків ГКЛ. Армуючу паперову стрічку втискають у підготовчий шар шпаклівки за допомогою спеціальних шпателів для шпаклювання внутрішніх і зовнішніх кутів, які переміщують уздовж під гострим кутом до поверхні, що оброблюється. Надлишки шпаклювальної маси знімають шпателем зі звичайною або подовженою ручкою. Після тужавлення першого (підготовчого) шару шпаклівки наносять другий (накривний) шар, поверхня якого після

 
 

Цікаве

Загрузка...