WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

не менше ніж два, а краще три ГКЛ на розчин з одного замісу. Одночасно рекомендується вирівняти установлення.
Приклеювання ГКЛ до нерівних поверхонь стін (нерівності до 20 мм), зведених із цегли, різних стінових блоків або змішаної кладки (цегла і стінові блоки або камені) потребує нанесення більшого шару гіпсового клею. У цьому разі використовують гіпсовий клей "Пелфікс", який кельмою наносять по периметру і по середині ГКЛ купками через 30...35 см. Уздовж повздовжніх кромок та краю ГКЛ, що підлягає до підлоги, клейові купки наносять близько або майже впритул одна до одної 3...4 см заввишки (рис. 19.18). Для ГКЛ 9,5 мм завтовшки клейові купки укладають у чотири ряди, для ГКЛ 12,5 мм завтовшки - у три ряди (по ширині ГКЛ).
Під час робіт слід встановлювати підряд, як і в попередньому випадку, не менш ніж три ГКЛ на клею з одного замісу з одночасним вивірянням їх під рівень або висок. При встановленні ГКЛ на підкладки не можна залишати порожнини у швах, оскільки після їхнього оброблення (шпаклювання) на ділянці стику можуть утворитися тріщини.
На стінках зі змішаною кладкою або бетонних, шлакобетонних блоків, з вапняку-черепашнику у разі нерівностей понад 20 мм слід сформувати рівну поверхню за допомогою маячних смуг з ГКЛ завширшки 10 см, які приклеюють до стіни клеєм "Перлфікс" і вирівнюють під рівень, висок або рейку (рис. 19.19). Улаштовуючи вирівнювальну основу з маячних гіпсокартонних смуг, спочатку до стіни зверху і внизу приклеюють горизонтальні смуги з ГКЛ, а потім вертикальні з кроком, що відповідає, як правило, пополовині ширини ГКЛ. Як і в попередніх випадках поміж крайніми смугами і поверхнями покриттів (підлоги і стелі) слід залишити зазори 10...20 мм. Відстань сіж осями симетрії вертикальних маячних смуг не повинна перевищувати фактичних розмірів ширини ГКЛ.
На приклеєний до стіни "каркас" сформований із смуг ГКЛ, або на зворотній бік ГКЛ зубчастим калібрувальним шпателем наносять тонкий шар клею "Фугенфюллер", після чого ГКЛ приклеюють до каркаса і вирівнюють облицювання правилом.
Поштукатурену поверхню, яку пофарбовано фарбами або облицьовано керамічною плиткою, а також вологу бетону поверхню стіни не можна використовувати як основу для опорядження сухою штукатуркою. В таких випадках рекомендовано або влаштування каркаса (з металевих профілів Кнауф), або розчищення поверхні основи. Як альтернативне вирішення кріплення ГКЛ гіпсовим клеєм суху штукатурку. Можна виконати по існуючій штукатурці, старому пофарбуванню або шпалерах, приклеюючи її будівельним клеєм до вирівнювальних (маячних) смуг із ГКЛ 10 мм завширшки і 12,5 м завтовшки, які встановлені на гіпсову постіль та за потреби закріплені дюбелями. Умовою виконання такого кріплення ГКЛ є сузі, непошкоджені матеріали стін, що підлягають оздобленню. Наносити купки гіпсового клею можна і безпосередньо на поверхні, які опоряджуються, а потім уже приклеювати ГКЛ.
Стінки димоходів споряджають сухою штукатуркою приклеюванням заготовки з ГКЛ клеєм "Перлфікс" по всій площині поверхні, що опоряджується. Товщина шару клею після вирівнювання заготовок під рівень і висок має бути не менше ніж 15 мм. Відстань від внутрішньої поверхні труби димоходу до ГКЛ - не менш як 20 мм.
У місцях встановлення умивальників, унітазів та інших санітарно-технічних приладів, прикріплених безпосередньої до стіни, яка опоряджується, ГКЛ кріплять за допомогою шару клею, що понаносять на поверхню стіни. Так само облицьовують проміжки стін між віконними та дверними прорізами, колони і пілястри.
Стіни підвальних приміщень при їхньому опорядженні сухою штукатуркою мають бути сухими. Зворотній бік ГКЛ обклеюють пароізоляцією, наприклад алюмінієвою фольгою або поліетиленовою плівкою. Шви між ГКЛ повинні бути паронепроникними. Ця сама вимога ставиться також до приміщень, в яких розміщені сауни і басейни, ванні кімнати. З'єднання в кутах і по крах ГКЛ зашпаровують шпаклівкою так, щоб вони не пропускали повітря. Гладенькі стіни і такі, що не всмоктують вологу (цементобетон), перед опорядженням сухою штукатуркою обробляють ґрунтовкою "Кнауф-бетонконтакт" для надійного зчеплення з гіпсовим клеєм. Дуже адсорбуючі стіни (цегли, особливо з порожниками, шлакоблоки, арболіт, керамзитобетон, вапняк-черепашник) ґрунтують ґрунтовкою "Кнауф-грундерміттель", щоб зменшити поглинання вологи. Пароізоляцією наносять на теплі поверхні стіни і перегородок. Обрізні кромки ГКЛ покривають водовідштовхувальною (гідрофобною) ґрунтовкою, наприклад "Тіфенгрунд", або спеціальною ізоляційною стрічкою. Найдоцільніше це зробити до опорядження. ГКЛ не повинні торкатися зволожувальних поверхонь, щоб конденсат води, що стікає по них, не був би у безпосередньому контакті з гіпсокартонною обшивкою. Відстань до зволожувальної поверхні має становити не менше ніж 1 см. За потреби на поверхні ГКЛ улаштовують гідроізоляцією.
Техніка оброблення швів у гіпсокартонних обшивках.
Обшивка поверхонь перегородок і підвісних стель з ГКЛ Кнауф передбачають утворення швів між суміжними елементами. При цьому шви в стиках ГКЛ можна залишати відкритими для використання їхніх декоративних можливостей або заповнювати шпаклівками. Слід зазначити, що відкриті шви в стінах ГКЛ сприяють вирівнюванню напружень в обшивці обгороджувальних конструкцій, не спричиняючи видимих деформацій за зміни волого-теплового режиму або у разі дії на неї механічних навантажень.
Якісне виконання і оброблення швів у гіпсових обшивках залежить не тільки від професійного виконання певних робіт фахівцями, а й від таких чинників:
1) вологості приміщень, пов'язаної з природними умовами (холодна дощова зима) або виконанням "мокрих" будівельних процесів;
2) коливання температури, що зумовляється виділенням теплоти з асфальтобетону або при висушуванні приміщень нагрівальними приладами;
3) рухів повітря (протягів) при відкритих отворах під час провітрювання приміщень;
4) силових дій, пов'язаних з деформаціями будівельних конструкцій (прогинання перекриттів, осіданняфундаментів).
Отже, саме тому всі роботи, пов'язані з улаштуванням і обробленням швів, слід виконувати на завершальних етапах зведення будівлі, коли в ній закінчено просушування обштукатурених поверхонь і наливних підлог, після охолодження асфальтобетонних підлог, провітрювання приміщень та скління вікон. шпакльовані роботи виконують за стабільної температури повітря в приміщенні не менше 10°С.
Стикування ГКЛ зі скошеними (обтиснутими) кромками виконують зі щільним притисканням суміжних листів.
ГКЛ із заокругленими повздовжніми кромками розташовують із зазорами в місцях їхнього стикування. Для листів 9,5 мм завтовшки, які використовують при влаштуванні сухої штукатурки, зазор становить 3 мм, а для ГКЛ 25 мм завтовшки - 5 мм.
Перед шпаклюванням швів поверхні ГКЛ, на які може потрапити вода або які потребують захисту від зволоження, заздалегідь покривають гідроізоляцією "Кнауф-Флехендихт".
Техніка шпаклювання. Шви шпаклюють двічі спочатку наносять підготовчий шар (ґрунт), а потім оздоблювальний (накривний) шар.
Роботу, пов'язану із шпаклюванням швів між ГКЛ, виконують так: (рис. 20.2, а-г). Опоряджувальник бере в одну руку ящик з

 
 

Цікаве

Загрузка...