WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

столиків. При опорядженні фасадів будівель до 4 м заввишки використовують пересувні вишки. Зовнішні та внутрішні опоряджувальні роботи понад 4 м виконують з риштувань, ремонтні - з колисок. Нижче подано коротку характеристику добре відомих та нових пристроїв, які застосовують нині під час виконання опоряджувальних робіт на висоті.
Поміст. Улаштування його з інвентарних столиків, які встановлюють уздовж однієї із стін приміщення на відстані 1,5...2 м один від одного і перекривають спеціально виготовленими щитами.
Пересувні інвентарні столики. Конструктивно вони схожі між собою, але призначення і виробничі можливості їх різні. Виготовляють столики із металевих труб або кутикові сталі.
Пересувний різновисотний столик "МИДИП" (рис. 4.1.) складається з двох рам опорного сталевого каркасу 1, поруччя 2, металевого настилу 3. Між собою рами з'єднуються поперечними сталевими стрижнями, які одночасно є драбиною 4. Стійкість столика забезпечується діагональними підкосами S. Така конструкція забезпечує піднімання й опускання настилу на висоту до 1,37 м. Пересувається на висоту до 1,37 м. пересувається столик за допомогою двох коліс 6. столик "МИДИП" легко збирається і розбирається, ідеально підходить для опоряджувальних і ремонтних робіт. За потреби його можна використовувати як стелаж, верстат або столик.
Універсальний столик (рис. 4.2.) складається з чотиристоякового прямого опорного каркаса, різновисотного опорного каркаса, драбини, настилу і полиці. Столик призначений для виконання опоряджувальних робіт у приміщеннях 2,5...2,7 м заввишки, а також на сходових клітках, конструкція його дає змогу фіксувати положення настилу в двох рівнях. Працюючи в звичайному приміщенні, настил можна встановити на висоті 0,7 або 0,9 м. Для роботи на сходовій клітці до столика приєднують різновисотний опорний каркас обладнаний підкосами. При такому положенні столика настил модна встановити на висоті 0,75 або 0,95 м. Розмір робочої площадки столика - 60 х 100 см, маса - 24 кг.
Інвентарні риштування. Вони бувають клинохомутового типу, трубчасті струнні (підвісні), рамні, модульні тощо.
Трубчасті болтові риштування (рис. 4.3.) застосовують для штукатурення фасадів будинків до 40 м заввишки. Вони складаються з опор, прогонів, поперечок, поруччя та деревинного настилу. До кінців прогонів і поперечок приварено гачки, а вздовж опор на відстані 2 м один від одного - спеціальні патрубки. Під час монтажу риштування гачки прогонів 2 і поперечок 5 встановлюють у відповідні патрубки опор 1. Опори встановлюють вздовж стіни на відстані 2 м від одної. Ширина риштувань 1,65 м.
Нижні кінці опор, установлюють у спеціальні башмаки, які спираються на дерев'яні підкладки, підмощені під кожну пару опор. Риштування прикріплюють до стін гачками, які закладають у петлі анкерних болтів, заздалегідь закріплених у стіні.
На прогони укладають інвентарні дерев'яні щити настилу 3. Настили риштувань обгороджують інвентарним поруччям 4 заввишки не менше 1 м, у нижній частині якого закріплюють бортову дошку завтовшки не менш як 15 см. Окремі яруси риштувань з'єднують сходами.
Підвісні (стрункі) риштування (рис 4.4.)
Підвішують до металевих або дерев'яних консольних балок 1, які закріплюють під дахом. Струни риштувань 5 складаються з окремих ланок 4 м завтовшки кожна. До струн приварені спеціальні гачки, в які закладають прогони настилу, поруччя 3 на бортову дошку 3. Відстань між струнами вздовж стіни становить 2,5...4 м, ширина настилу 2 м. Щоб риштування не розгойдувалось, їх у відповідних місцях прикріплюють до стіни жорсткими скобами.
Будівельні риштування клинохомутового типу (Україна) виготовлені зі сталевої пофарбованої труби діаметром 42 мм. (рис. 4.5.) риштування складаються з ферми страхування 1, опорної форми 2, драбини 3, тримача настилу 4, опорного костиля з опорною пластиною 5 те регулювальної п'ятки 6.
Ця конструкція має такі переваги:
1) швидке збирання і встановлення;
2) легкість конструкцій;
3) невеликі габаритні розміри;
4) можливість роботи на сходових маршах;
5) установлення ярусу на будь-якій висоті.
Ширина настилу риштування 700 мм, довжина прогону - 3400, висота комплекту - 7500 мм.
На риштування одночасно укладають два яруси настилу. Навантаження на настил 2 кПа, площа вертикальної робочої поверхні 25,5 м2.
Рамні інвентарні риштування
Plethas SL70/SL100 виробництва МВМ-Арнхольдт (Німеччина)(рис. 4.6.) становлять систему вертикальних поперечних сталевих рам 1, установлених у підйомні башмаки 2 і закріплених спеціальними кріпленнями. Рами з'єднуються прогонами 3, які виконують обгороджу вальні функції, та сталевими (металевими) щитами настилу 4. по периметру настилу влаштовують бортову дошку 5. Яруси системи обладнують сходами 7, для чого в щитах настилу передбачено отвори.
Жорсткість системи рамного риштування забезпечує діагональ нижнього ярусу 6 та анкерне кріплення до будівлі. Всі елементи риштування з'єднуються між собою спеціальними кріпленнями 9. За потреби риштування ззовні захищають сіткою або плівкою.
2.6. Техніка опорядження поверхонь сухою штукатуркою.
ГКЛ слід розкроювати так, щоб зазор між ГКЛ, підлогою і поверхнею стелі має бути не менше ніж 20 мм. Зазор між ГКЛ і готовою поверхнею стелі має бути не менше як 5 мм. Зазори виконують для провітрювання і видалення Волги з порожнини між основною і гіпсокартоном. Зазори між ГКЛ і поверхнею підлоги потім закривають плінтусом. Після закінчення робіт з улаштування сухої штукатурки шви в місцях примикання ГКЛ до стелі шпаклюють. Зазори в підлозі і стелі можна також зашпарувати мінеральною ватою і ущільною масою для стикових щілин ("Кнауф-Акріл-Діхтунгмассе"). Перед приклеюванням ГКЛ у них вирізують отвори для вимикачів розеток, електропроводки.
Суху суміш монтажного клею "Перлфікс" замішують тільки в чистих посудинах (гумових або пластмасових), оскільки залишки старого розчину прискорюють тужавлення нового замісу. В чисту воду засипають суху суміш. На мішок (30 кг) треба 12 л води. Отриману масу добре перемішують до кашкоподібного стану так, щоб не було грудок. З клеєм працюють протягом 30 хв. з моменту засипаннясуміші у воду.
ГКЛ спочатку приклеюють до тих ділянок стіни, які розташовані поблизу дверних та віконних прорізів, тобто, де потрібні підвищені охайність і точність припасування ГКЛ.
До рівних підготовлених поверхонь стін, наприклад з бетону. ГКЛ приклеюють нанесенням тонких суцільних смуг клею "Фугенфюллер" зубчастим калібрувальним шпателем по всьому периметру та однієї-двох смуг по середині ГКЛ, укладених лицьовим боком униз на очищену поверхню підлоги переносного робочого столу (рис. 13. 17.). Після нанесення клею піднімають ГКЛ, встановлюють на підкладки, укладені під стінку для утворення зазору 20 мм з підлоги, притискують до стіни і вирівнюють за допомогою виска або рівня. Підкладки з-під ГКЛ видаляють лише після тужавлення клею. Як правило, гіпсокартонні листи приклеюють вертикально. Слід мати на увазі, що ГКЛ можна вирівнювати лише до того моменту, поки клей не почне тужавіти.
Гіпсокартонні листи встановлюють упритул один до одного. Бажано влаштувати підрід

 
 

Цікаве

Загрузка...