WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

Термін зберігання 6 міс. Для шарування швів на кожен 1 м2 змонтованих ГКЛ потрібно близько 250 сухого матеріалу.
Щоб виготовити шпаклівку, у посуду, заповнену чистою холодною водою, засипають суху масу (у співвідношенні 4:3), рівномірно розподіляючи її по поверхні до утворення сухих "острівків", витримують 2...3 хв і перемішують шпателем до консистенції сметани Час від моменту засипання шпакльованої маси в воду до початку тужавлення становить 30 хв. Неочищені посудини та інструменти скорочують цей процес. Мінімальна температура поверхонь, що підлягають шпаклюванню має бути 10ОС.
Шпаклівка для внутрішніх робіт "Фугенфіт"
є високоякісним матеріалом, виготовлених на основі гіпсу. Вона має вигляд порошку і готова до застосування після змішування водою. Призначена для заповнення отворів, шпаклювання тріщин, шпаклювання нерівностей, а також для кріплення анкерів, дюбелів та інших несівних елементів. Особливо добре показала себе при обробленні стиків ГКЛ і ГКП. Має добру адгезію до цегли, цементобетонну, природного каменю, ГКЛ, деревини. Перед використанням шпаклівки поверхню елементів, що підлягають шпаклюванню очищають від пилу, бруду і фарби. Основа, яку шпаклюють, має бути твердою і міцною.
Для виготовлення шпаклівки суху масу "Фугетфіт" у кількості 5 кг висипають у посудину з 2 л чистої води, витримують 3 хв і перемішують до утворення однорідної маси що не містить грудочок. Витрата шпаклівки при шпаруванні швів між ГКЛ становить 0,25 кг/м2. Час використання готової шпаклівки - 20 хв. шпаклівку "Фугенфіт" зберігають у сухих приміщеннях на дерев'яному піддоні. Термін зберігання - 1 рік. Випускають в мішках масою 5 кг.
"Уніфлот" це спеціальна шпаклівка для шпарування швів між ГКЛ і ГКП. У разі використання цієї шпаклівки шпарування швів виконують без застосування армуючих стрічок. Поверхня елементів, між якими шпаклюють шви, мають бути чистими, сухими, твердими і міцними. Щоб виготовити шпаклівку, слід 2,5 кг сухої суміші висипати у чисту посудину з 1 л чистої холодної води і перемішати кельмою або шпателем до консистенції сметани. Використовують суміш протягом 20 хв. Витрата шпаклівки залежить від форми кромок швів, що обробляються. Шпаклівку випускають у мішках (5...25 кг) та зберігають у сухих приміщеннях на дерев'яному піддоні. Термін зберігання 6 міс.
Шпаклівка "Фініш-паста" - це матеріал призначений для нанесення остаточного тонкого шару на попередньо укладену основу - шпаклівку "Уніфлот" або "Фугенфюллер". Її використовують для виконання останньої технологічної операції із шпарування швів між будівельними елементами, деталями, ГКЛ, ГКП, а також для остаточного оброблення поверхні, якщо це потрібно, перед ґрунтуванням і фарбуванням. Матеріал, що укладається в шви, перед використанням "Фініш-пасти" має бути сухим. Шпаклівка "Фініш-паста" добре шліфується, що дає змогу отримувати високоякісну, гладеньку поверхню швів між сусідніми ГКЛ. Для виготовлення "Фініш-пасти" її слід перемішати і за потреби довести до ледь в'язкої консистенції, додавши потрібну кількість води. Норма витрати залежить від площі й кількості швів, що обробляється, та величини нерівностей на її поверхні. "Фініш-пасту" випускають у відрах по 20 кг. Зберігають її у приміщеннях за температурою не нижче ніж 0?С.
Для шпаклювання швів ГКЛ І ГКП іноді використовують шпаклівку "Джойнтфіллер супер", яка не містить гіпсу. Її виготовляють на основі казеїнового клею, який тужавіє при висушуванні. Засипавши суху шпаклювальну суміш (постачається на будівництво в мішках) у спеціальний змішувач з електропроводом, додають води до утворення її сметаноподібної консистенції. При цьому температура води не повинна перевищувати 15?С. Якщо температура повітря в приміщенні становить нижче ніж 5?С, то шпаклювальну масу на казеїновій соснові використовувати не можна. Після попереднього перемішування отриману масу залишають на 20...30 хв для набухання, а потім ще раз перемішують, перевіряючи пари цьому консистенцію розчину.
На відміну від шпаклівок на гіпсовій основі приготовлену шпаклювальну масу для зміни її консистенції можна додавати як воду, так і сухий шпаклювальний порошок. Час, потрібний для набухання суміші, подовжується у разі зниження температури і підвищення шорсткості води, навпаки, скорочується, якщо використовується денною потребою, оскільки ступінь тужавлення шпаклювальної маси з часом зменшується. Залишки шпаклівки можна реалізувати протягом одного-двох днів за умови виконання правила: не використана до кінця роботи шпаклівка має бути залита водою. Наступного дня у посудину з невикористаною шпаклівкою досипають нову суху суміш і перемішують до отримання потрібної сметаноподібної консистенції. Воду, якою заливалася залишена шпаклівка, не виливається, використовується знову. Висушування швів триває 24 год. При використанні шпаклівки "Джойнтфіллер супер" не можна застосовувати клейку стрічку. Слід зазначити, що при механізованому шпаклюванні цією шпаклівкою користуються паперовими армуючими стрічками.
Для шпаклювання швів, утворених ГКЛ з кришками типу ПЛУК, застосовують стрічку для поверхневого ущільнення шпаклівки, укладеної у порожнину шва. Стрічка є спеціальним високоякісним папером з перфорацією або прозорим еластичним клейким пластиком. Використовуючи клейку стрічку, слід стежити, щоб у швах не залишилось порожнини. Останнім часом з'явились армуючі стрічки зі скловолокна для ручного шпаклювання. Вони зручніші тим, що під ними не утворюються повітряні бульбашки. Водночас потрібні навички у роботі, щоб стрічки не зсувались при нанесенні першого шарк шпаклівки. Клейкі армуючі сітчасті стрічки додають швам високої тріщиностійкості. Їх приклеюють вручну або з механізованим розмотуванням прямо на картон, завдяки чому немає потреби у нанесенні ґрунтувального шару. Шар шпаклівки наносять на стрічку не пізніше ніж через 24 год. Сітчасті стрічки мають гранично малу товщину і тому особливо придатні для шпаклювання поперечних швів. Для того щоб поверхня ГКП була бездоганно рівна (при боковому освітленні на ній не повинні з'являтися тіні від місцевих нерівностей), після завершення звичайних шпаклювальних операцій (виправлення дефектів монтажу ГКЛ, нанесення підготовчого шару, остаточне шпарування швів), її повністю покривають тонким шаром шпаклівки на казеїновій основі. При цьому ділянки площею 5...6 м2 покривають тонким шаром шпаклювальної масималярним валиком з хутра, а потім відразу затирають гнучким шпателем 30 см завширшки або напівтерком. Це сприятиме усуненню нерівностей гіпсокартонної обшивки.
При ручному шпаклюванні шві приготовлену шпаклювальну масу завантажують у спеціальний ящик з нержавіючої сталі для шпаклювальних розчинів.
Оскільки запас шпаклівки має бути використаний протягом 30...40 хв, то її кількість повинна відповідати обсягу запланованої роботи.
На рис. 20.1. показано інструмент та інвентар для оброблення швів шпаклівкою.
2.5. Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті.
Значний обсяг опоряджувальних робіт виконують на висоті. В середині приміщення на висоті до 4 м стіни і стелі опоряджують із помосту, а у разі невеликого обсягу ремонтних робіт - з інвентарних пересувних

 
 

Цікаве

Загрузка...