WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

використовувати для обшивання каркасів стель, у тому числі підвісних, і стін та виготовлення збірних перегородок.
ГКЛО (GKF) використовують для облицювання і обшивання каркасів стін і стель, між кімнатних перегородок у приміщеннях з підвищеною пожежною небезпекою.
Для облицювання або обшивки стін і стель у приміщеннях з високою вологістю (понад 75%) і підвищеними вимогами до вогнестійкості будівельних конструкцій призначені ще два типи ГКЛ. Лицьова картонна поверхня і гіпсове осердя таких листів просочені спеціальними розчинами для зменшення всмоктування вологи. До просочених (імпрегнованих) типів ГКЛ належать такі листи:
а) з підвищеною вологостійкістю типу ГКЛ (GKВІ);
б) з підвищеною волого-та вогнестійкістю ГКЛВО (GKFІ).
Крім відповідного гідро обробного просочування, в ГКЛВО містяться мінеральні або скляні волокна. Сфера їхнього застосування поширюється на оздоблення обгороджу вальних конструкцій у приміщеннях з підвищеною вологістю і пожежною небезпекою.
Відрізнити різні типи ГКЛ один від одного можна за допомогою кольору їхньої картонної оболонки і маркування позначень на зворотному боці, що наносяться ще на заводі для забезпечення правильності монтажу листів на будівельному майданчику. Передбачається різне забарвлення картонної оболонки з лицьового і зворотного боків, а також маркування (написи) на зворотному боці ГКЛ (Табл. 19.1).
Таблиця 19.1. Розрізняльні ознаки різних типів ГКЛ.
Тип ГКЛ Колір
картону (лицьовий бік) картону (зворотній бік) Написів на зворотньому боці
Будівельний ГКЛ (GKB) Світло-сірий Світло-сірий
Темно-сірий Синій
Вогнестійкий ГКЛО (GKF) Те саме Те саме Червоний
Вологостійкий ГКЛВ імпрегнований (GKВІ) Зелений Зелено-сірий Синій
Вологостійкий з підвищеною вогнестійкістю ГКЛВО імпрегнований (GKF) Те саме Те саме Червоний
ГКЛ виготовлені на підприємствах Кнауф, уніфіковані за допуском. (таб. 19.2).
ГКЛ випускають з різними формою поздовжніми кромками, обклеєними картоном, які визначають засіб і якість шпаклювання стиків між сусідніми ГКЛ (рис. 19.2.).
Таблиця 19.2. Розміри і допуски ГКЛ.
Товщина, мм Ширина, мм Довжина, мм Маса 1м2, кг
Номі-нальна Межа відхи-лення Номі-нальна Межа відхи-лення Номі-нальна Межа відхи-лення ГКЛ і ГКЛВ ГКЛО і ГКЛВО
9,5
12,5
13,0
14,0
14,5
15,0
16,0
18,0
20,0
24,0 0,5
1200,12500 0...-5 2000...4000 0...-5 9,5
12,5
13,0
14,0
14,5
15,0
16,0
18,0
20,0
24,0 7,6...10,0
10,0...13,0
10,41...13,8
11,2...14,8
11,6...15,4
12,0...15,9
12,8...17,0
14,4...19,0
16,0...21,2
19,2...25,4
Поперечні кромки ГКЛ, що утворюються внаслідок заводського розрізання гіпсокартонних стрічок, обробляють на заводі, або на місці їх використання за допомогою рубанків косого обрізання та рашпилів для шліфування кромок ГКЛ.
Для ГКЛ, що мають обрізні кромки з усіх боків під прямим кутом, відхилень за довжиною кромки допускається не більше ніж 15% номінального розміру. Відхилення таких листів від прямого кута не повинно перевищувати 0,2% довжини відповідної кромки.
Поздовжні і поперечні кромки.
УК, АК - скошена (обтиснута), стоншена кромка, призначена для обклеювання армуючою стрічкою і шпаклювання швів; ПК, VK - прямокутна поздовжня кромка для монтажу насухо без шпаклювання стиків; WK - поздовжня кромка з фаскою, призначена для утворення видимих поздовжніх рисунків (монтаж насухо без шпаклювання швів); ЗК, RK - заокруглена поздовжня кромка, призначена для шпаклювання стиків сухої штукатурки без армуючих стрічок; ПЛУК, НRAK - напівкругла, скошена за довжиною (стоншена) кромка, призначена для обклеювання армуючою стрічкою і шпаклювання швів; ПЛК, НRK - напівкругла поздовжня кромка, призначена для шпаклювання швів без армуючих стрічок; ПК, SK - поперечна обрізна кромка ГКЛ, що не обклеєна картоном; FK - поперечна обрізна кромка, призначена для шпаклювання швів без армуючих стрічок з відкритим гіпсовим осердям.
Матеріали для закріплення ГКА до поверхонь.
Для закріплення ГКЛ до різних підготованих до сухої штукатурки поверхонь використовують монтажний клей "Перлфікс" на гіпсовій основі. Він призначений для приклеювання ГКЛ до поверхні з нерівністю до 20 мм, а також для приклеювання до стін і ГКЛ ізоляційних матеріалів (пінопластирол, мінеральна вата) і комбінованих гіпсових панелей усередині приміщень. Середня норма витрати клею 5 кг суміші на 1м2.
Для зменшення всмоктувальної здатності стіни, збудовані з пористого (гігроскопічного) матеріалу, обробляють ґрунтовкою "Грундерміттель" або "Тіфенгрунд", що дає змогу збільшити зчеплення клею з основою. Гладенькі поверхні стін, що погано всмоктують вологу, наприклад цементобетонні, слід попередньо обробити ґрунтовкою "Бетоноконтакт", що значно поліпшує зчеплення монтажного клею з основною.
Ґрунтовку "Грундерміттель" випускають у відрах місткістю 15 кг. при розведенні водою у співвідношенні 1:3 витрата ґрунтовки становить 0,1 кг на 1м3 поверхні стіни. Роботи пов'язані з нанесення ґрунтовки, можна виконувати за температури не нижче 5?С.
Ґрунтовка "Тіфенгрунд" готова для використання, призначена для попереднього оброблення з метою поліпшення адгезії (зчеплення покриття з основою) та укріплення поверхні, для ґрунтування дуже гігроскопічних поверхонь (гіпсова штукатурка, ГКЛ і ГКП, наливні підлоги), що активно всмоктують вологу. Ця ґрунтовка є чистим, екологічним продуктом, нешкідливим для людини. Вона пропускає водяну пару, яка накопичується всередині приміщень, що забезпечує "дихання" обґрунтованих поверхонь. Перед використанням ґрунтовку перемішують і наносять щіткою або валиком по всій поверхні основи. Розріджувати ґрунтовку "Тіфенгрунд" не можна. Роботи виконуються за температури повітря і основи не менше ніж 5?С. Наступні технологічні операції з обробленою поверхнею можна здійснювати тільки після її висихання через 3 год. Ґрунтовка "Тіфенгрунд" випускається у відерцях місткістю 5 л. Термін її зберігання 1 рік.
Для сухої штукатурки звичайно використовують ГКЛ стандартного типу з кромками АК, УК, ПЛУК, ПК (ГЛК і ГКЛО).
Улаштування швів сухої штукатурки
Матеріали та інструменти для оброблення швів у гіпсокартонних обшивках.
Для шпаклювання робіт використовують різні шпаклювальні матеріали. Шпаклювальні склади на гіпсовій основі подано в комплектних системах Кнауф шпаклівками для швів ГКЛ "Фугенфюллер", "Фугенфіт", "Уніфлот" і "Фініш-паста".
Шпаклівка "Фугенфюллер", виготовлена на основі гіпсу і вкомбінації з армуючою стрічкою, призначена для таких операцій:
шпарування швів, утворених ГКЛ з ущільненим (скошеними) обтиснутими кромками;
приклеювання до рівної поверхні стін ГКЛ і комбінованих панелей;
шарування швів, нерівностей збірних бетонних елементів; склеювання і шпаклювання різних будівельних елементів і деталей, виготовлених із гіпсу. Шпаклівка має високу адгезію з бетоном, цеплею, деревиною; нею шпаклюють тріщини у стінах, стелях, підлогах. Шпаклівку "Фугенфюллер" використовують у вигляді сухої суміші в мішках масою 25, 10 і 5 кг. Зберігають її в сухих приміщеннях на дерев'яному піддоні.

 
 

Цікаве

Загрузка...