WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота

Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА
на тему:
Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами.
?
Зміст
1. Вступ.
2. Технологічна (робота) частина.
2.1. Загальні відомості : §18.1.
2.2. Вимога до опоряджувальних поверхонь §18.2.
2.3. Підготовка поверхонь під опорядкування: §19.2.3.
2.4. Інструменти та матеріали : §19:1-4, 20.1.
2.5. Види підмащування та опорядкування робіт. § 4.2.
2.6. Технології виконання опоряджувальних робіт. §19:5-20:2.
2.7. Приймання та обмір опоряджувальних робіт. §20:3.
2.8. Організація праці §3:3.
3. Заходи з охорони праці. §2:5-2:11
4. Використана література.
1. Вступ
Якість будівельної продукції - будинків і споруд різного призначення залежить від багатьох складових, але основними серед них були і залишаються якість та довговічність будівельних матеріалів.
Довговічність будівельних матеріалів є чи не найважливішою проблемою сучасного будівництва, оскільки функціональні навантаження більшості з них використовуються надто короткий час порівняно зі стародавніми матеріалами, на основі яких збудовані сотні і тисячі років тому споруди, що незважаючи на вплив зовнішніх природних чинників і часу й тепер вражають красою архітектури та майстерністю тогочасних бу-дівельників.
Сучасність і майбутнє потребують реконструкції старих будинків, надання їм оригінальності та виразності, застосування під час зведення будівель цікавих нестандартних вирішень як в оздобленні інтер'єрів, так і фасадів. Цього можна досягти, якщо запроваджувати в будівництво, зокрема в опорядження будинків, нові нетрадиційні матеріали і технології.
Сухі модифіковані опоряджувальні суміші мають стабільні властивості й, отже, їх застосування сприяє поліпшенню якості будівельних робіт і підвищенню продуктивності праці, зниженню витрат на транспортування і зберігання, зменшенню втрат матеріалів під час виконання робіт. Жоден матеріал не досяг такого ступеня технологічності, виразності й простоти, як високо-декоративні опоряджувальні покриття, полімермінеральні та синтетичні штукатурки.
Сьогодні у будівництві застосовують комплектні гіпсові системи, які мають безмежні можливості дизайну, високі протипожежні та звукоізоляційні властивості, різне функціональне призначення, як опоряджувальне, так і декоративно-конструктивне.
Описано нетрадиційні архітектурно-конструктивні вирішення окремих елементів будинку (вікон, дверей, сходів тощо)..
Докладно охарактеризовано способи опорядження будинків традиційними матеріалами із застосуванням передових методів праці, комплексну механізацію технологічних процесів опорядження, завдяки якій підвищуються продуктивність праці та якість робіт і, навпаки, знижуються трудомісткість і частка ручної праці. Вдосконаленими моделями, тобто інструментами "нового покоління", доповнено номенклатуру ручних будівельно-опоряджувальних машин.
2.1. Комплектні гіпсокартонні системи.
Слово "комплект" у перекладі з латинської мови означає новий, а слово "система" - ціле. Отже поняття "комплексна система" передбачає таку номенклатуру будівельних матеріалів, виробів і закріплювальних елементів, при використанні якої можна досягти цілковитого вирішення певного будівельного завдання, цьому поняттю повністю відповідають комплексні системи Кнауф для сухого будівництва. Слід зазначити, що будівництво, називають сухим не тільки тому, що воно майже повністю унеможливлює "мокрі" процеси, а й тому, що раніше гіпсокартонні листи (ГКЛ) називали сухою гіпсовою штукатуркою. Цей термін застосовується і тепер.
Комплектні системи Кнауф поділяють на кілька груп: перегородки, облицювання, суха штукатурка, підвісні стелі, підлоги мансандри. Згідно з цим номенклатура елементів, що входять до складу визначеної комплектної системи, може змінюватись як залежно від її функціонального призначення, так і за потребами ринку.
У загальному випадку складовими комплектної системи є:
1. Будівельні матеріали і вироби підприємств Кнауф;
2. Комплектувальні матеріали і вироби інших підприємств;
3. Сертифікати та інша документація, що свідчить екологічну чистоту матеріалів і їхню відповідальність вимогам якості нормативно-технічних документів.
4. Інструмент і пристрої для будівельно-монтажних робіт.
5. Спецодяг.
6. Інформаційна і технічна документація (інформаційні й технічні листи та рекомендації фірми Кнауф, брошури, буклети, методична та інструктивна література; рекламні матеріали).
7. Навчання у навчальних центрах Кнауф технологічним процесам використання її продукції та інструментів, правилам техніки безпеки та пожежної безпеки; підручники і навчальні посібники.
8. Технічне супроводження (консультації, технічний нагляд за виконанням робіт, інструктаж, експертні послуги).
Отже, комплектна система Кнауф - це набір певних матеріалів, виробів, технічної, методичної, навчальної документації та послуг, що забезпечують виконання будівельно-монтажних та оздоблюваних робіт з використанням сучасних технологій для отримання продукції з гарантовано високими показниками якості.
Слід зазначити, що під сучасними будівельними технологіями треба розуміти не тільки використання найновіших матеріалів та інструментів, а й виробничий процес, що передбачає їх використання без фізичної втоми виконавців, що робить їхню працю соціально привабливою, матеріально вигідною, комфортною і безпечною.
2.2. Опорядження несівних стін і перегородок листами гіпсокартону, які кріпляться до основи за допомогою розчину на гіпсовому в'яжучому, а також з використанням маячних стрічок з гіпсокартону, називають сухою штукатуркою.
Міцність з'єднання листів гіпсокартону (ГКЛ)із матеріалом основи(поверхнею, що опорядковується) залежить, з одного боку, від якості підготовки основи, а з другого - від клейкої здатності розчину на гіпсовій основі. Поверхня стін може бути обштукатурена або забруднена після розпалублення, пофарбована, покрита гідроізоляцією. Різна фактура і пористість цих матеріалів істотно впливає на зчеплення монтажного клею із основою. Пористість матеріалу основи означає його всмоктувальну здатність. Якщо воду, що використовували для виготовлення монтажного клею, швидко поглине основа, то клейка здатність і міцність клею після його тужавлення будуть недостатніми. А коли ні, то хоча клей і не втратить своїх клейких і міцні стих показників, проте для їх реалізації може знадобитися тривалий час, що стане на заваді будівництву.
Широке використання сухої штукатурки в багатьох країнах світу і накопичений досвід її влаштування дають змогу сформувати низку вимог щодо її основи:
1. Основа має бути міцною, сухою, не вивітреною, захищеною від атмосферних впливів (різкого перепаду температур і вологості повітря, атмосферних опадів).
2. Поверхня повинна бути чистою (очищеною від олії, фарби, пилу, будівельних розчинів, плісняви, моху, паперу тощо).
3. Основи з високою всмоктувальною здатністю мають бути попередньо зволожені або зметою зменшення втрат води і зниження їхніх будівельних властивостей оброблені монтажним клеєм.
2.3. Пакування, транспортування, зберігання і складування ГКЛ.
Після виходу із конвеєра ГКЛ відразу

 
 

Цікаве

Загрузка...