WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1.Ливарні сплави. Різновиди, властивості. Контроль і дефекти відливків. 2.Лазерні процеси; ефективність та галузі їх застосування. 3.Процес кристаліза - Реферат

1.Ливарні сплави. Різновиди, властивості. Контроль і дефекти відливків. 2.Лазерні процеси; ефективність та галузі їх застосування. 3.Процес кристаліза - Реферат

,
до 0,2% Ti ,
до 0,2% Zr і ін.
Магналії відрізняються високою міцністю і стійкістю до корозії в прісній і навіть морській воді. Магналії також добре стійкі до впливу азотної кислоти HNO3 , розведеної сірчаної кислоти H2SO4 , ортофосфорної кислоти H3PO4 , а також у середовищах, що містять SO2 .
Застосовуються як конструкційний матеріал у :
авіабудуванні;
суднобудуванні;
машинобудуванні (зварені баки, заклепки, бензопроводи, мастилопроводи);
для виготовлення арматури будівельних споруджень;
для виготовлення деталей холодильних установок;
для виготовлення декоративних побутових предметів і ін.
При змісті Mg вище 6% магналії схильні до межкристаллической корозії. Мають більш низькі ливарні властивості, чим силуміни.
Силуміни - сплави на основі алюмінію з великим змістом кремнію (Si).
До складу силумінів входять:
3-26% Si ,
1-4% Cu ,
0,2-1,3% Mg ,
0,2-0,9% Mn ,
іноді 2-4% Zn ,
0,8-2% Ni ,
0,1-0,4% Cr ,
0,05-0,3% Ti і ін.
При своїх щодо невисоких характеристиках по міцності силуміни мають найкращі з всіх алюмінієвих сплавів ливарні властивості.
Вони найбільше часто використовуються там, де необхідно виготовити тонкостінні чи складні за формою деталі.
По корозійній стійкості займають проміжне положення між дюралюмінами і магналіями.
Знайшли своє основне застосування в:
авіабудуванні;
вагонобудуванні;
автомобілебудуванні і будівництві сільськогосподарських машин для
виготовлення картерів, деталей коліс, корпусів і деталей приладів.
САП - сплави, що складаються з Al і 20-22% Al2O3 .
Одержують спіканням окисленого алюмінієвого порошку. Після спікання частки Al2O3 відіграють роль укріплювача.
Міцність даного з'єднання при кімнатній температурі нижче, ніж у
дюралюмінів і магналіїв, але при температурі яка перевищу 200 °С перевершує їх.
При цьому САП мають підвищену стійкість до окислювання, тому вони незамінні там, де температура експлуатації перевищує 400 °С .
Нейтралізуючий агент необхідний для нейтралізації соляної кислоти HCl при шлунково-кишкових захворюваннях.
Плакування - (від французького plaquer - накладати) нанесення методом гарячої чи прокатки пресування на поверхню металевих аркушів тонкого шару іншого чи металу сплаву.
Сплави на основі магнію. Сплави магнію мають малу щільність, високою питомою міцністю, добре поглинають вібрації, що визначило їхнє широке використання в авіаційній і ракетній техніці. Однак сплави магнію мають низький модуль нормальної пружності 43000МПа і погано пручаються корозії.
Ливарні сплави. Широко застосовується сплав МЛ5, у якому сполучаються високі механічні і ливарні властивості. Він використовується для лиття навантажених великогабаритних виливків.
Сплав МЛ6 володіє кращими ливарними властивостями, чим МЛ5, і призначається для виготовлення тяжелонагруженних деталей.
Сплав МЛ5 - у=226МПа, 0.2=85МПа, =5%.
Деформируемие сплави. Ці сплави виготовляють у виді горячекатаних прутків, смуг, профілів, а також кувань і штампових заготівель.
Сплав МА1 має порівняно високу технологічну пластичність, гарною зварюваністю і корозійною стійкістю.
Сплав МА2-1 має досить високі механічні властивості, гарною зварюваністю, однак схильний до корозії під напругою, піддається усім видам листового штампування і легко прокочується.
Сплав МА1 - у=190-220МПа, 0.2=120-140МПа, =5-10%.
Сплави на основі міді. Розрізняють дві основні групи мідних сплавів: 1) латуні - сплави міді з цинком; 2) бронзи - сплави міді з іншими елементами. Мідні сплави мають високі механічні і технічні властивості, добре пручаються корозії і зносу.
Латуні. Латунями називають подвійні чи багатокомпонентні сплави на основі міді, у яких основним легуючим елементом є цинк.
Коли потрібно висока пластичність, підвищена теплоотводность застосовують латуні з високим змістом міді (Л06 і Л90). Латуні Л62, Л60,Л59 з великим змістом цинку мають більш високу міцність, краще обробляються різанням, дешевше, але гірше пручаються корозії.
Латунь ЛЦ40С - у=215МПа, =12%, 70НВ.
Олов'яні бронзи. Володіють гарними ливарними властивостями і застосовуються для лиття деталей складної форми. Недоліком виливків з олов'яних бронз є велика мікропористість. Їх часто застосовують для виготовлення антифрикційних деталей.
Бронза БрО3Ц12С5 - у=200МПа, =5%.
2. Лазерні процеси; ефективність та галузі їх застосування
Перші лазери з'явилися наприкінці 1950-х - початку 1960-х років, однак уже сьогодні можна назвати більш 350 різних їхніх застосувань майже у всіх сферах діяльності людини. Серед них найбільш поширена лазерна обробка матеріалів. Лазерна технологія виявилася досить динамічною і самостійною областю сучасного Машино- і приладобудування, що по обсязі капіталу виходить на бататоміліардні обороти. Найбільше ефективно технологічне застосування лазерного випромінювання в мікро обробці, розкрої і різанні матеріалів, з міцніючої поверхневої обробки, зварюванню, маркіруванні, гравіюванні, поверхневій очищенні матеріалів, вирощування трьох мірних об'єктів, формуванні виробів складної просторової форми з листового металу, спеціальних операціях лазерної обробки.
Лазерні системи поділяються на три основні групи: твердотільні лазери, газові, серед яких особливе місце займає CO2-лазер; і напівпровідникові лазери. Якийсь час назад з'явилися такі системи, лазери, що як перебудовуються, на барвниках, твердотільні лазери на активованих стеклах.
Застосування лазерів при мікро обробці звісно що з часу їх появлення. Завдяки специфічним властивостям лазерного випромінювання, характерної високої концентрацій, електромагнітна енергія може бути значно локалізована, що дозволяє контрольовано видаляти мікроскопічні обсяги матеріла і в такий спосіб виконувати прецизійну обробку. В даний час можна одержувати мікроотвори у різних матеріалах незалежно від їхніх властивостей.
Розкрій і різання матеріалів. Застосування лазера при розкрої і різанні зараз дуже поширено, тому що одночасно з високою точністю обробки забезпечується значна економія матеріалу за рахунок дуже малої ширини

 
 

Цікаве

Загрузка...