WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1.Ливарні сплави. Різновиди, властивості. Контроль і дефекти відливків. 2.Лазерні процеси; ефективність та галузі їх застосування. 3.Процес кристаліза - Реферат

1.Ливарні сплави. Різновиди, властивості. Контроль і дефекти відливків. 2.Лазерні процеси; ефективність та галузі їх застосування. 3.Процес кристаліза - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з матеріалознавства
ПЛАН
1. Ливарні сплави. Різновиди, властивості. Контроль і дефекти відливків.
2. Лазерні процеси; ефективність та галузі їх застосування.
3. Процес кристалізації металів і сплавів, графічне зображення процесу кристалізації.
1. Ливарні сплави. Різновиди, властивості.
Контроль і дефекти відливків.
Жароміцні сталі і сплави. Жароміцними називають сталі і сплави, здатні працювати під напругою при високих температурах протягом визначеного часу і які володіють при цьому достатньою жаростійкістю.
Жароміцні сталі і сплави застосовують для виготовлення багатьох деталей казанів, газових турбін, реактивних двигунів, ракет і т.д., що працюють при високих температурах.
Жароміцні сталі завдяки невисокій вартості широко застосовуються у високотемпературній техніці, їхня робоча температура 500-750 С.
Механічні властивості сталей перлітного класу (12ДО, 15ДО, 18ДО, 22ДО, 12Х1МФ): у=360 490МПа, 0.2=220 280 МПа, =24 19%. Чим більше в сталі вуглецю, тим вища міцність і нижча пластичність.
Сталі мартенсітного і мартенсіто-феррітного класів (15Х11МФ, 40Х9С2, 40Х10С2М) застосовують для деталей і вузлів газових турбін і паросилових установок.
Сталі аустенітного класу (10Х18Н12Т, 08Х15Н24В4ТР, 09Х14Н18В2БР) призначені для виготовлення пароперегрівників і турбоприводів силових установок високого тиску.
Жароміцні сплави на нікелевій основі знаходять широке застосування в різних областях техніки (авіаційні двигуни, стаціонарні газові турбіни, хімічне апаратобудування і т.д.).
Часто використовують сплав ХН70ВТЮ, що володіє гарною жароміцністю і достатньою пластичністю при 700-800 оС.
Нікелеві сплави для підвищення їхньої жаростійкості піддають алітуванню.
Сплави з ефектом "пам'яті форми". Ці сплави після пластичної деформації відновлюють свою первісну геометричну форму чи в результаті нагрівання (ефект "пам'яті форми"), чи безпосередньо після зняття навантаження (зверхпружність).
В даний час відоме велике число подвійних і більш складних сплавів зі зворотним мартенситним перетворенням, що володіють у різному ступені властивостями "пам'яті форми": Ni-Al, Ni-Co, Ni-Ti, Cu-Al, Cu-Al-Ni і ін.
Найбільше широко застосовують сплави на основі мононікеліда титана NiTi, що одержали назву нітінол. Ефект "пам'яті форми" у з'єднанні NiTi може повторюватися протягом багатьох тисяч циклів. Нитинол має високу міцність ( у=770 1100МПа, т=300 500МПа), пластичністю ( =100 15%), корозійної і кавитационной стійкістю і здатністю, що демпфірує. Його застосовують як магнітний високодемпфіруючий матеріал у багатьох відповідальних конструкціях.
Сплави на основі титану. Сплави на основі титана одержали значно більше застосування, чим технічний титан. Легування титана Fe, Al, Mn, Cr, Sn, V, Si підвищує його міцність ( у, 0.2), але одночасно знижує пластичність ( ) і в'язкість (KCU). Жароміцність підвищують Al, Zr, Mo, а корозійну стійкість у розчинах кислот - Mo, Zr, Nb, Ta і Pd. Титанові сплави мають високу питому міцність. Як і в залізних сплавах, що легують елементи дуже впливають на поліморфні перетворення титана.
Сплав ВТ14 (Al - 5.5%, V - 1.2%, Mo - 3.0%) - у=900-1050МПа, =10%, KCU=0.5МДж/м2, -1=400МПа.
Ливарні алюмінієві сплави. Сплави для фасонного лиття повинні володіти високою текучістю, порівняно невеликою усадкою, малою схильністю до утворення гарячих тріщин і пористості в сполученні з гарними механічними властивостями, опором корозії й ін.
Сплави Al-Si (силуміни). Відрізняються високими ливарними властивостями, а виливка - великою щільністю. Сплави Al-Si (ЧЕРВОНИЙ2, ЧЕРВОНИЙ4, ЧЕРВОНИЙ9) порівняно легко обробляються різанням. Заварку дефектів можна заробити газовим й аргонодуговим зварюванням.
Сплав ЧЕРВОНИЙ9 - у=200МПа, 0.2=140МПа, =5%.
Сплави Al-Cu. Ці сплави (ЧЕРВОНИЙ7, ЧЕРВОНИЙ19) після термічної обробки мають високі механічні властивості при нормальній і підвищеній температурах і добре обробляються різанням. Ливарні властивості низькі.
Сплав ЧЕРВОНИЙ7 використовують для виливка невеликих деталей простої форми, сплав схильний до тендітного руйнування.
Сплав ЧЕРВОНИЙ7 - у=240МПа, 0.2=160МПа, =7%.
Сплави Al-Mg. Мають низькі ливарні властивості. Характерною рисою цих сплавів є гарна корозійна стійкість, підвищені механічні властивості й оброблюваність різанням.
Сплави ЧЕРВОНИЙ8, ЧЕРВОНИЙ27, ЧЕРВОНИЙ13 і ЧЕРВОНИЙ22 призначені для виливків, що працюють у вологій атмосфері, наприклад, у суднобудуванні й авіації.
Сплав ЧЕРВОНИЙ8 - у=350МПа, 0.2=170МПа, =10%.
Алюмінієві сплави мають малу щільність (2,5 - 3,0 г/см3) у сполученні з досить гарними механічними властивостями і задовільною стійкістю до окислювання. По своїм прочностним характеристиках і по зносостійкості вони уступають сталям, деякі з них також не мають гарну зварюваність, але багато хто з них мають характеристики, що перевершують чистий алюміній.
Ці повітряні конструкції виконані зі сплавів алюмінію
Особливо виділяються алюмінієві сплави з підвищеною пластичністю, що містять до 2,8% Mg і до 2,5% Mn - вони володіють більшої, ніж чистий алюміній міцністю, легко піддаються витяжці, близькі по корозійній стійкості до алюмінію.
Дюралюміни - від французького слова dur - твердий, важкий і aluminium - твердий алюміній. Дуралюмини - сплави на основі алюмінію, що містять:
1,4-13% Cu,
0,4-2,8% Mg ,
0,2-1,0% Mn ,
іноді 0,5-6,0% Si ,
5-7% Zn ,
0,8-1,8% Fe ,
0,02-0,35% Ti і ін.
Дюралюміни - найбільш міцні і найменш коррозійно-стійкі з алюмінієвих сплавів. Схильні до межкристалічної корозії. Для захисту листового дюралюмінія від корозії його поверхню плакують чистим алюмінієм. Вони не мають гарну зварюваність, але завдяки своїм іншим характеристикам застосовуються скрізь, де необхідні міцність і легкість. Найбільше застосування знайшли в авіабудуванні для виготовлення деяких деталей турбореактивних двигунів.
Магналії - названі так через великий зміст у них магнію (Mg), сплави на основі алюмінію, що містять:
5-13% Mg ,
0,2-1,6% Mn ,
іноді 3,5-4,5% Zn ,
1,75-2,25% Ni ,
до 0,15% Be

 
 

Цікаве

Загрузка...