WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1. Амортизатори, їх будова та призначення. 2. Виконання валиків і швів у нижньому положенні. 3. Правила поведінки під час грози - Контрольна робота

1. Амортизатори, їх будова та призначення. 2. Виконання валиків і швів у нижньому положенні. 3. Правила поведінки під час грози - Контрольна робота

електродами двома симетричними скосами двох кромок. Стикові шви товщиною більше 20 мм потрібно виконувати з криволінійним скосом 2 кромок. При зварюванні листів з двостороннім симетричним скосами 2 кромок для зменшення деформації виробу рекомендується виконувати шви поперемінне з обох сторін листа. Щоб не було застої перекантовки, зварку ведуть два зварники у вертикальному положенні.
При виконанні кутових швів нахиленим електродом рідкий метал під дією сили тяжіння старається стиками на нижню площину, тому виконання цих швів краще виконувати в лодочку. Зварка в лодочку кутових швів товщиною до 14 мм можлива без скосу кромок, або з частковим розробленим кромок. Але не завжди можна встановити зварне з'єднання для зварки в лодочку, тоді кутові шви виконують нахиленим електродом. У цьому випадку можливийнепровар кореня шва і кромки нижнього листа.
Добрий прогрів кромок зварювальних частин досягається правильним рухом електроду котрий необхідно тримати під кутом 45° до поверхні листа і проводити поперечні рухи трикутником без затримки або з затримкою н корені шва. В процесі зварки електрод необхідно нахиляти то до одної площини то до другої площини лисів.
Кутові шви в нижньому положенні з катетом до 10 мм виконують зваркою в один шар електродами діаметром до 5 мм іноді без попередніх рухів. Кутні шви без скосу кромок з катетами більше 10 мм можуть виконуватись в один шар але з поперечними рухами електроду трикутником, причому кращий провар кореня шва забезпечується затримкою електроду в корені шва. Скос кромок у стінках тавра роблять під кутом 50±5°. При товщині стінки до 4 мм шов зів скосом кромки виконують в один шар, при більшій товщині - зварка ведеться в декілька шарів і проходів.
3. Правила поведінки під час грози
Гроза - як красиве, так, водночас, і небезпечне природне явище. Особливу небезпеку під час грози становлять ураження блискавкою.
Загалом, ураження блискавкою досить не часте явище. Воно складає десятимільйонну долю ризику. Та все ж таки, за даними статистики, у світі щороку від її удару гине близько трьох тисяч людей. Ці сумні факти вимагають знання правил поведінки під час грози.
Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості: не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі.
Що цікаво: найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.
На відкритому просторі краще присісти у суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом, а краще потрібно сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд; не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев. Не потрібно бігти.
Якщо вас двое, трое чи більше, - не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл.
Перебуваючи у сховищі, ноги тримайте вкупі, а не розкидано, тим самим звузивши площу можливого ураження розрядом; негайно слід позбавитись усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники - покладіть у захищеному місці далі від себе; під час грози припиніть прогулянку на велосипеді або верхи на коні - велосипед поставте якнайдалі від себе, а коня прив'яжіть, бажано до невисокого дерева і не до паркану; не потрібно купатися під час грози, але якщо гроза застала під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками, якщо гроза застала вас на човні, то слід вибратися на берег, а коли це зробити неможливо, то слід сидіти нерухомо, витягши з води весла.
У горах маємо уникати різних виступів і підвищень. Небезпечними можуть бути й металеві предмети, отже, не варто перебувати поряд із ними.
Якщо ви знаходитися в приміщенні: негайно зачиніть усі двері, кватирки, вікна і відійдіть подалі від них, також тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, узагалі будь-якого металевого начиння; не користуйтеся водогоном, у жодному разі не слід митися у ваннах; утримайтеся дзвонити по телефону, при великій потребі робіть це швидко одразу ж опісля чергового грозового розряду. Тож, якщо людина не розгубиться і згадає ці поради, її обмине навіть та десятимільйонна доля ризику, яку таїть у собі блискавка.
Ураження блискавкою виникає під дією потужних електричних розрядів (до 10 тис кВт). Окрім цього діє звукова, повітряна і вибухова хвиля.
Клініка: переважають ознаки пораження ЦНС і периферичної НС. Спочатку потерпілий непритомніє і може находитись в цьому стані від кількох хвилин до кількох діб. Після цього виникають марення, галюцинації, порушення рівноваги, сильний головний біль. На шкірі можуть бути сліди від блискавки у вигляді смуг червоно-бурого кольору.
Невідкладна допомога
Заходи Мета
1. Визначають стан важкості хворого, стан свідомості, пульс на магістральних судинах, ширину зіниць, наявність чи відсутність дихання. Для визначення подальшої тактики надання НД
2. Якщо свідомість збережена - надати лежаче положення, ввести седативні середники Зменшує дію блискавки на ЦНС
3. Якщо свідомість відсутня при збереженому кровообігу і диханні - перевести в горизонтальне положення, вдихання парів нашатирного спирту, п/м кордіамін або кофеїн 1мл 20%, седативні середники, серцеві глюкозиди Виведення зі стану непритомності, покращення геодинаміки, збудження дихання
4. Якщо діагностовано клінічну смерть почати серцево-легеневу реанімацію Оживлення організму
5. На сліди від блискавки на шкірі накласти асептичну пов язку Профілактика інфікування раневої поверхні
Список використаної літератури
1. Боровських Ю.І., Буральов Ю.В., Морозов К.А. Будова автомобілів. - К., 1991.
2. Кисляков В.Ф., Лущик В.В. Будова й експлуатація автомобілів: Підручник. - К., 2002.
3. Румянцев С.И., Синельникове А.Ф., Штоль Ю.Л. Техническое обслуживание и ремонт автомобилей. - М., 1989.
4. Шестопалов К.С., Чиняев В.Г. Устройство и эксплуатация автомобиля. - М., 1994.

 
 

Цікаве

Загрузка...