WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1. Амортизатори, їх будова та призначення. 2. Виконання валиків і швів у нижньому положенні. 3. Правила поведінки під час грози - Контрольна робота

1. Амортизатори, їх будова та призначення. 2. Виконання валиків і швів у нижньому положенні. 3. Правила поведінки під час грози - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з технічних наук
1. Амортизатори, їх будова та призначення
У разі руху автомобіля по дорозі з нерівностями виникають коли-вання кузова, які тривають певний час після наїзду коліс на перешкоду. Для гасіння цих коливань у конструкції підвіски передбачають амортизатори (переважно рідинні телескопічного типу).
Робота телескопічного амортизатора ґрунтується на опорі перетіканню спеціальної рідини АЖ-12Т, яка міститься в його внутрішніх порожнинах й перетікає з однієї порожнини в іншу в разі зміни їхніх об'ємів. Телескопічні амортизатори мають двосторонню дію, тобто гасять коливання підвіски під час ходів стискання й віддачі.
Телескопічний амортизатор (рис. 1) складається з трьох частин: циліндра 2 з днищем 1, поршня 3 зі штоком 5 і напрямної втулки 4 з ущільненнями. Циліндр амортизатора з'єднано з важелем підвіски або з кожухом моста, а шток - із кузовом автомобіля, в результаті чого поршень амортизатора переміщується всередині циліндра при коливаннях підвіски відносно кузова.
У поршні 3 влаштовано два ряди наскрізних отворів, закритих зверху перепускним клапаном 6, а знизу -- клапаном 7 віддачі з сильною пружиною 8. У днищі 7 циліндра є клапан стискання 10 й випускний клапан 9. Внутрішню порожнину циліндра заповнено амортизаторною рідиною.
Особливість телескопічного амортизатора полягає в тому, що в ньому є компенсаційна камера у вигляді другого циліндра, який охоплює робочий циліндр 2. Додатковий простір цієї камери призначається для компенсації зміни об'єму рідини в робочому циліндрі з обох боків поршня. Ця зміна відбувається внаслідок переміщення підвіски.
Під час плавного ходу стискання підвіски поршень 3 амортизатора переміщується вниз, і рідина з нижньої порожнини перетікає через перепускний клапан 6 і простір над поршнем. Оскільки в цьому просторі розміщено шток 5, що займає певний об'єм, уся рідина з нижньої порожнини робочого циліндра 2 не може вміститися у верхній порожнині. Тому частина рідини з нижньої порожнини перетікає через калібрований отвір клапана стискання 10 у компенсаційну камеру. При цьому клапан стискання залишається закритим і амортизатор чинить необхідний опір переміщенню підвіски в разі її стискання.
Під час різкого ходу стискання поршень 3 перемішується дуже швидко вниз, тиск рідини під ним миттєво зростає, в результаті чого відкривається клапан стискання 10 і рідина перетікає через відкритий великий переріз клапана в камеру. Опір амортизатора різко зменшується. Цим амортизатор і деталі підвіски захищаються від великих зусиль, які виникають у разі різкого стискання підвіски під час руху по поганій дорозі.
Коли віддача підвіски плавна, амортизатор розтягується, оскільки його поршень 3 переміщується вгору. При цьому тиск рідини над поршнем зростає, перепускний клапан 6 закривається, а рідина починає перетікати крізь внутрішній ряд отворів у поршень 3 й через кільцевий зазор між закритим клапаном віддачі 7 і його напрямною втулкою у простір над поршнем. Водночас відкривається клапан 9, і рідина з компенсаційної камери перетікає в циліндр.
За різкої віддачі швидкість руху поршня 3 зростає, що створює досить великий тиск рідини над поршнем. Під дією цього тиску клапан віддачі 7 відкривається, й рідина з меншим опором перетікає в надпоршневий простір. Другий потік надходження рідини в циліндр через впускний клапан 9 за різкої віддачі зберігається.
Отже, клапан віддачі розвантажує підвіску й амортизатор від великих зусиль під час різких ходів віддачі, а також у разі зростання в'язкості рідини внаслідок зниження температури.
Рис. 1. Телескопічний амортизатор:
1 - днище циліндра; 2 - циліндр; 3 - поршень; 4 - напрямна втулка; 5 - шток; б - перепускний клапан; 7 - клапан віддачі; 8 - пружина; 9 - випускний клапан; 10 - клапан стискання
Характеристика телескопічного амортизатора має бути такою, щоб зусилля переміщення підвіски під час ходу віддачі було в 2... ...З рази більше, ніж під час ходу стискання. Цього досягають, добираючи переріз отворів клапанів і силу стискання їхніх пружин.
Амортизатори для передньої й задньої підвісок одного й того самого автомобіля не мають принципових відмінностей, але можуть різнитися ходом і довжиною штоків, а також конструкцією кріплення частин амортизатора до деталей кузова й підвіски.
2. Виконання валиків і швів у нижньому положенні
Наплавка валиків проводиться для відновлення зношених деталей механізмів і машин. Одержання рівної наплавленої поверхні досягається коли один валик перекривається другим на величину 0,3-0,5 його ширини. Для на плавки більш широких валиків застосовують поперечні коливальні рухи електроду. Нормальною рахується ширина валика рівна 3-4 ? електроду. Накладання валиків рекомендується з ліва направо або па себе.
В цих випадках зварник чітко бачить місце дуги, її довжину, перенесення електродних капель і формування валика. Наплавка валиків проводиться електродами великих ? (6-12 мм) при великих струмах (250-500 Ам) і більше.
Односторонні стикові шви без скосу кромок виконують покритими електродами ? рівним товщині зварювальних листів, якщо вони не перевищують 4 мм. Сила струму підбирається в залежності від ? електроду, зварювальних листів, виду і товщини покриття.
Стикові з'єднання із скосом двох кромок важності від товщин металу виконують одношаровими. Багатошаровими або багатопрохідними швами.
Для нормального процесу ручної дугової зварки прийнято кут розробки 50 ±4°.
Зазор між кромками складає 1,5 до 4 мм в залежності від товщини листів, режиму зварки і характеру зварних конструкції.
Метал товщиною від І до 6 мм без скосу кромок зварюється одношаровим швом. Одношарові шви зі скосом двох кромок виконують поперечними коливальними рухами електроду у вигляді трикутника без затримки у корені шва, із затримкою в корені шва, якщо товщина металу більша. Листи товщиною 12 мм і більше з'єднуються встик з вдома несиметричними скосами двох прошов багатошаровим або багато прохідним швом. Вибірних швів залежить від хімічного складу й товщини зварювальної сталі.
Стальні листи товщиною від 12 до 60 мм можуть з'єднуватись зваркою покритими

 
 

Цікаве

Загрузка...