WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виробництво дерев’яних вікон - Реферат

Виробництво дерев’яних вікон - Реферат

простим пресом з виготовлення бруса, а при 15 виробах за зміну і більше - необхідне власне виробництво бруса.
Типи верстатів для системи інструментів Combi/Wepla/Wepla+
Для цієї категорії інструментів є різноманітні рішення, серед яких фрезерний верстат із кареткою є найчастіше застосовуваним варіантом. Ці системи інструментів розраховані саме на вітчизняний верстат з кареткою для розшипування (без пневматичної подачі і при малому шпинделі). Застосування спеціального шипорізного верстата з пневматичною подачею стола для цих інструментів також можливе, однак не особливо рекомендоване, оскільки для кожного комплекту інструментів, набраних у профіль, необхідно заново виставляти нульовий діаметр. Для кутових оброблювальних центрів і фрезерних верстатів зовнішнього профілювання ці інструменти не підходять, оскільки необхідне їх оптимальне оснащення для виготовлення вікон - фрезерний верстат із кареткою. У будь-якому випадку для попередньої чотиристоронньої обробки бруса у розмір доцільно застосовувати чотиристоронній верстат. Також добре, якщо Ваше виробництво матиме шліфувальний верстатом, необхідний для фінішногошліфування поверхонь вікон перед лакуванням. Віконний штапик при цьому вирізають із спеціального віконного профілю (RISO/FASO), однак виготовляють його саме стільки, скільки необхідно для вікна. У цьому випадку, якщо на штапику будуть дефекти, необхідно додатково виготовити його, що не дає змоги економити матеріал. Тому ми рекомендуємо застосовувати у виробництві чотиристоронній верстат, який дозволяє виготовляти штапик за допомогою додаткових інструментів.
Аспірація
Фрезерний верстат повинен бути оснащений відсмоктувачем пилу і стружки. Це оптимально забезпечить своєчасне виведення знятої деревини, що значно впливає на якість обробки та стійкість інструментів. Так, при профілюванні шипів та провушин, відбувається зняття великих об'ємів деревини. З огляду на безпеку, верстат краще підключати до аспірації.
Діаметр шпинделя
Для систем інструментів Combi/Wepla не важливо, який діаметр шпинделя має верстат. Практично у всіх вітчизняних верстатах шпиндель має довжину 32 мм (рекомендується 40 мм). За допомогою простої перехідної втулки, яку, зазвичай, постачають разом з інструментами, вирішують проблему посадочного діаметра інструментів (40 мм). У професійних інструментах посадочний діаметр - 40 чи 50 мм, оскільки для інструментів такого класу передбачено інше число обертів, механічна подача та інші шпинделі.
Подача
Для інструментів систем Combi та Wepla достатньо зусилля подачі однієї людини. Концепція цих інструментів і базувалася на ручній подачі. Не завадить і встановлення апарата подачі, який гарантує просування деталі на інструменти від 5 до 25 м/хв. Апарат надійний у роботі і дозволяє регулювати швидкість подачі конкретної системи інструментів і сорту деревини, а також типу її профілювання. Крім того, виключені випадкові, але нерідкі перекоси і зміщення при зовнішньому профілюванні рам та стулок.
Тип верстатів для системи інструментів ProfilCut
Виготовляючи вікна інструментами Profilcut, для мінімального оснащення необхідний фрезерний верстат із кареткою. Знову ж таки, рекомендуємо чотиристоронній стругальний, а також шліфувальний верстат.
Фрезерний верстат і інструменти ProfilCut
Оскільки комбінація верстата та інструментів - це головна передумова якості виготовлюваної деталі, при прийнятті рішення на користь інструментів ProfilCut і фрезерного верстата з кареткою необхідно врахувати те, що параметри шпинделя і потужність верстата повинні відповідати інструментам. Якщо ці вимоги не можуть бути витримані, необхідно придбати відповідний верстат, скажімо європейського виробництва. Такого виду спеціальні фрезерні верстати, як-от фірми "МАКА", модель Т 1500Z, сконструйовані саме для цього. Вони мають достатню кількість облаштувань, пристосувань і деталей (регулювання висоти шпинделя, упор глибини шпинделя, упор для виготовлення вікон тощо). Зазвичай, такий верстат обладнують висувним столом для складання зібраних рам і стулок для наступного зовнішнього профілювання. Цей стіл не допускає перекосів і перевертання оброблюваних деталей. Вище перелічені моменти є важливими у комплектуванні верстату, оскільки є гарантією якості виробу в цілому і запобігають втратам. У нашій практиці були такі рішення, коли на європейський верстат встановлювали ножеві головки ProfilCut (для ручної подачі). Можемо відзначити, що були досягнені задовільні компромісні результати у поєднанні з незначними інвестиціями на верстати.
Далекоглядні виробники повинні бути зацікавлені замовити саме ці інструменти з ручною подачею (вказати при замовленні), оскільки надалі їх можна встановити і на професійні верстати (кутові оброблювальні центри, шипорізні верстати, фрезерні верстати для зовнішнього профілювання, чотиристоронні стругальні верстати), які будуть закуплені лише в майбутньому. Це означає, що спочатку слід зробити значніші інвестиції в інструменти, але при тому виграти на загальній продуктивності на даний момент і у майбутньому, оскільки такий підхід мінімізує заміну інструментів і підвищує якість виготовлюваної продукції. Це рішення дозволяє перейти на обсяг від 8 до 12 вікон за зміну!
Верстат для виготовлення шипів та провушин з ProfilCut
Верстати такого типу є попередниками сьогоднішніх кутових оброблювальних центрів. Верстат швидко і надійно виготовляє чисті шипи і провушини і має вбудовану торцювальну пилу. Декілька інструментів можуть бути одночасно влаштовані на шпиндель таким чином, що у їх заміні більше не виникає необхідності, а задіяння кожного профілю досягається шляхом автоматичного настроювання потрібної висоти шпинделя 40/50 мм. Можна без проблем застосовувати інструменти із зовнішнім діаметром 320 мм, оскільки максимальний діаметр інструментів може сягати і 350 мм. Заміна інструментів необхідна лише при переході від обробки рами до обробки стулки, оскіьки максимальне число інструментів, що встановлюються на шпинделі, рівне 3 (залежно від товщини профіля вікна та відповідного клемного кріплення = робоча висота шпинделя). Можливе також встановлення упорів під кутом +/- 60о для косих вікон. Оскільки на європейських верстатах для нарізання шипів і провушин не роблять повздовжнє чи поперечне профілювання, то з цією метою краще придбати фрезерний верстат чи фрезерно-профілюючий верстат. При купівлі такого виду обладнання слід звернути увагу на те, що один кутовий центр, який ми пропонуємо за досить прийнятною ціною, позбавляє відразу від всіх цих проблем.

 
 

Цікаве

Загрузка...