WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виробництво дерев’яних вікон - Реферат

Виробництво дерев’яних вікон - Реферат

дерев'яних вікон виросло в кілька разів. Це привело до загострення конкуренції на цьому ринку, і як наслідок - підвищення якості продукції, що випускається, і до падіння цін.
Як же вибрати дерев'яні вікна, до кого звернутися, з якої породи дерева повинні бути виготовлені дерев'яні вікна.... Спробуємо розібратися в цих питаннях. По-перше необхідно визначити з якого матеріалу повинні бути виготовлені вікна, який сорт дерева кращий для дерев'яних вікон.
Дерев'яні вікна можуть бути виготовлені з:
сосни
дуба
Далі варто визначити конфігурацію вікна, вікно може бути круглим, простим, трикутним, двостулковим, двостулковим з верхньою фрамугою, тристулковим, з балконними дверима тощо.
Потім визначаємофурнітуру. Вікна бажано комплектувати фурнітурою ROTO FRANK AG. Чудова німецька якість і надійність сполучається з багатим вибором різних покриттів.
Поки Україна переживає пік пропозиції металопластикових віконно-дверних конструкцій, вироби з дерева повільно, але цілеспрямовано завойовують ринок і серця споживачів. Якщо для офісу металопластик або алюміній - найбільш прийнятний і вигідний, то для домашнього затишку все ж хочеться мати двері й вінка з дерева, що дихає теплом і комфортом.
Спеціалісти прогнозують, що цей сегмент ринку буде розширюватися з кожним роком, а ціни на дерево дорівняються до металопластика. Тоді найпоширенішими споживачами продукції з дерева стануть представники середнього класу - а значить, найбільшої за чисельністю верстви суспільства. Сьогодні вітчизняні вироби з дерева мають перевагу - вони майже не поступаються якістю імпортним, але значно дешевші. Можливо, саме тому вони затребувані за кордоном? Давайте цінити те, що маємо і виготовляємо.
Обладнання, для виготовлення дерев'яних вікон
Важко точно сказати, коли в розвитку технологій обробки деревини настав час верстатів. Є численні свідчення з минулого про війни та політиків, про полювання на відьм, а от про щоденну роботу написано небагато. 1500 року Леонардо да Вінчі винайшов пилораму з кривошипним приводом. Початок XVI століття відзначений сталим розвитком деревообробних верстатів та інструментів. У Верхній Баварії аж до початку XX століття деревину пиляли дворучною поперечною пилою! У той час, коли в Баварії двоє міцних чоловіків такою пилою розділяли деревину за всією довжиною стовбура, на півдні Тіроля, у м. Берхтесгаден, цю роботу вже виконувала венеціанська пилорама. Її рухали гідроустановки, які виготовляли ще в XVII ст. Пізніше на півдні Німеччини, e районах, багатих на ліси, ці пилорами застосовували на лісозаготівельних підприємствах. 1777 року в Англії був виданий перший патент на дискову пилу. 1803 року на світовій виставці в Парижі була представлена перша діюча стрічкова дискова пила. Приблизно в той же час в Англії розпочали виробництво пилорам, виготовлених із чавуну та сталі. Приблизно у 1850 році в Німеччині з'являється перший рейсмусний верстат із чотиригранним стругальним валом. З того часу виробництво верстатів набуло швидкіх темпів розвитку. На межі століть провідні фірми вже демонстрували великий асортимент верстатів та інструментів. Ще було недостатньо електроенергії, а парові машини могли собі дозволити небагато підприємств. Багато верстатів працювало на приводах із колісним маховиком: одне велике махове колесо, два ручних кривошипи і ременеві диски якого приводили у рух верстат.
На межі століть вже створили спілку захисту праці. 1885 року були засновані перші професійні спілки, серед яких уже був і Leitz. 1902 року з'являється рекомендація профспілок нанести на чотиригранні ножеві вали дерев'яні накладки, які б заокруглювали їх форму. 1914 року круглі ножові вали вже стали обов'язковими. Уже також думали про зниження шуму на виробництві. У 30-ті роки разом із освітніми програмами для столярів з'явилися програми для техніків, інженерів і продавців, які працюють у сфері деревообробки.
Но основі нагромадженого досвіду, а також із прискоренням розвитку після II світової війни, а потім із освоєння космосу, був даний сильний поштовх розвиткові металургії, який перш за все став початком прогресу конструювання і виготовлення деревообробних верстатів з управлінням.
Період розвитку технологій найновіших матеріалів відіграв вирішальну роль для ручних і верстатних деревообробних інструментів. Деревинна стружкова плита (вперше виготовлена 1930 року зайняла своє місце на ринку матеріалів лише наприкінці 1950 р.) почала потребувати верстатів нового виду, як для виготовлення стружкових плит, так і для їх подальшої обробки. У 70-ті роки у зв'язку з нафтовою кризою започатковано новий підхід у мисленні цілого ряду керівників підприємств, які при купівлі верстатів зважали не тільки на їх ціну, але й на їх рентабельність для підприємства в цілому. Багато технічних розробок наступних років базувались саме на таких факторах, як керована CNC-техніка, як-от, кутові оброблювальні центри з регулюванням через PC (персональний комп'ютер) і SPS (програмне управління з ЗУ). Таким чином, у 80-х роках з'явилось обладнання, яке дало майбутнє сектору обробки деревини. Сучасними як ніколи залишаються традиція і такі першочергові питання, як економічність, якість та надійність. Хто не може запропонувати цього - існує на ринку недовго!
Оцінка систем верстатів і інструментів для них
Щоб біль-менш зорієнтувати Вас у верстатах та системах інструментів для виготовлення вікон, які мають сьогодні особливий попит, ми пропонуємо таблицю, яка дасть змогу зробити швидкий вибір і прийняти правильне рішення:
Згідно з цією таблицею Ви зможете зробити вибір найбільш вигідної для Вас комбінації на основі: 1) верстатів, які Ви вже маєте; 2) планування обсягів Вашого виробництва; 3) типу вікна, яке виготовлятиметься; 4) Ваших фінансових можливостей на момент модернізації Вашого виробництва.
З нашого боку ми рекомендуємо при виборі будь-якого варіанту взяти до уваги обов'язкову наявність 4-и стороннього стругального верстата, можливості і призначення якого дуже часто недооцінюють. Як ідеальний варіант для професійного виготовлення вікон ми рекомендуємо (з огляду на ціну і технічні можливості) варіант № 6 або 8. Варіант № 11- це сьогодні найкраща комбінація, він забезпечує більшу мобільність виробництва при паралельному виготовлення дверних заготовок та іншої продукції, що також можливо при використанні інших варіантів. Ми навмисне не даємо тут повної характеристики верстатів та відповідних інструментів для виготовлення вікон і дверей, однак звертаємо увагу на те, що при виготовленні до 5 одиниць продукції за зміну можна обійтися

 
 

Цікаве

Загрузка...