WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виробництво дерев’яних вікон - Реферат

Виробництво дерев’яних вікон - Реферат

обробки деревини подовжують термін використання віконних блоків, і спрощують догляд за ними.
Сьогодні, при виробництві вікон, використовують не тільки просте віконне скло, а й сучасні склопакети, котрі покращують технічні характеристики вікна.
Деревина легка в обробці, не виділяє при горінні шкідливих речовин, не впливає на організм людини.
Переваги дерев'яних вікон - це натуральність, довгий термін використання, пристосованість до температурних коливань від -40? С до + 40?С. Дерево також не є електростатичним матеріалом, тому не притягує до себе пил.
Завдяки сучасному обладнанню і провідним технологіям з Німеччини, Італії та Польщі, сучасні дерев'янні вікна компанії мають високі акустичні, ізоляційні й теплозберігаючі властивості.
Вони можуть бути виконані з тришарового клеєного брусу. При виготовленні вікон для покриття поверхні застосовують фарби на водній основі, що гарантує високоякісне покриття і широку гаму кольорів. Для меншого навантаження на одвірок вікна, у камерах склопакетів використовується газ аргон. А використання скла термофлот дозволяє створювати вікна з високою теплоізоляцією, що значно економить кошти.
Останніх два-три роки в Україні відзначається ріст виробництва і відповідно попит на дерев'яні євровікна. Спеціалісти зазначають, що лідерами продажів, як і раніше, є металопластикові вікна - це 70 % від загального обсягу реалізації. Дерев'яні євровікна забезпечують не більше 30 % реалізації. Одначе ті ж спеціалісти зазначають, що на сьогодні асортимент виготовлених дерев'яних конструкцій зрівнявся з більш "гнучким" пластиковим і алюмінієвим асортиментом.
У багатющих на ліс регіонах України виготовленням столярних виробів не займаються хіба що ліниві.
Ще декілька років тому ринок вікон формувався виключно з імпортної продукції. Зараз імпорт дерев'яних вікон наближається до мінімуму. Цей стан зумовило зростання курсу європейської валюти, за яку закуповується абсолютна більшість віконної фурнітури, що використовується у вітчизняному виробництві, а також різко піднялись ціни на імпортну продукцію на кордонах Євросоюзу.
Карпатський регіон все-таки переорієнтовується помалу на дерево. І якщо ще кілька років тому віконні та дверні вироби з дерева вважалися (та й були такими насправді) елітними і далеко не кожний споживач міг дозволити собі встановити в помешканні високоякісні дерев'яні двері або вікна, віддаючи перевагу металопластиковим виробам, то сьогодні все більше громадян повертаються лицем до дерева. Цю тенденцію чітко вловила івано-франківська фірма "Екстім", яка на ринку вікон і дверей працює вже десять років. До речі, саме до свого десятиріччя, яке відзначатиметься у квітні цього року, фірма започаткувала акцію, значно знизивши ціни на дерев'яну віконну продукцію. Фахівці фірми вважають це такою собі "віконною революцією", оскільки переконані, що такі кроки на зниження ціни, а отже - привернення уваги "виховують" споживацькі смаки, привчають їх до нової моди - моди на дерево.
Важливою тенденцією нинішнього року стало збільшення частки складних (з архітектурної точки зору) вікон. Часто замовляють вікна з оригінальним дизайном круглої, еліпсоподібної, аркової форми.
Ще одна помітна тенденція ринку вікон - створення повного виробничого циклу на великих підприємствах. З
Деревина є таким матеріалом, що дозволяє зробити в кустарних умовах ніби хороший товар. Але термін служби виробу буде значено коротшим, бо не враховуються всі властивості матеріалу, не витримуються всі технологічні параметри виробничого процесу.
Фахівці наголошують, що останнім часом конкуренція на ринку вікон стала більш жорсткою. В останні роки виробники вікон змінили принципи формування асортименту і ціноутворення. Остаточну ціну на вікна можна коригувати, оскільки вона залежить від багатьох складових. Насамперед, це розмір виробу: чим більше вікно, тим дешевше обходиться квадратний метр. Ціна залежить і від властивостей скла. Ціна дерев'яного євровікна знизилися на 10-15%, квадратний метр дерев'яного вікна з якісного євробрусу коштує в середньому 100-250 доларів.
Дерев'яні вікна - символ престижу, благополуччя, комфорту. Порівнювати дерев'яні вікна і вікна з ПВХ - справа невдячна, а чесно говорячи, непотрібна.
Справа в тім, що вікна ПВХ - недорогий, бюджетний варіант, дерев'яні вікна - вікна більш високого класу, як за ціною, так і за своїми характеристиках.
У пересічного громадянина встає питання, чи варто встановлювати саме дерев'яні вікна чи краще обійтися пластиковими. Чим же все-таки дерев'яні вікна кращі чи гірші за пластикові. Візьмемо приклад практичних німців. Хто був у Німеччині, той ймовірно помітив, що всі бюджетні будинки, офіси, гуртожитки, недорогі будинки комплектуються вікнами ПВХ. Навпроти, заміські будинки, дороге елітне житло комплектується винятково дерев'яними вікнами. У такий спосіб відбувається поділ між бюджетним варіантом - вікна ПВХ і елітним - дерев'яні вікна.
Безсумнівно, що у вікон ПВХ був ряд переваг стосовно дерев'яних вікон. Насамперед співвідношення вартості вікон ПВХ і дерев'яних вікон. Буквально пару років тому вартість дерев'яних вікон була в 2 -3 рази вище, ніж у вікон ПВХ. Це пояснювалося технологічними особливостями виробництва вікон з дерева. Зараз з наявністю сучасного виробництва і твердої конкурентної боротьби, вартість дерев'яних вікон упала. Якщо врахувати необхідність наявності кондиціонера при установці вікон ПВХ, то вийде, що дерев'яні вікна обійдуться Вам дешевше пластикових.
Говорять, що дерев'яні вікна "дихають". Можна сказати, що вони не тільки дихають, а й є ще певним фільтром, що не пропускає пил, навіть найдрібніший через дерев'яні волокна.
Що ж стосується технічних характеристик вікон, то тут найбільш важливі такі показники, як світлопропускна здатність (визначається встановлюваним склопакетом), діапазон робочих температур, теплопровідність, тривалість експлуатації. Дерево, на відміну від пластику, має меншу теплопровідність, отже температурні характеристики кращі. Що стосується гарантованого терміну експлуатації, то для вікон ПВХ він розрахунковий (немає вікон, що б реально експлуатувалися більш 20 років), для дерев'яних вікон - дослідний - 50 років, навіть у звичайних вікон радянського виробництва... А що говорити про сучасне виробництво дерев'яних вікон? Природно, що для тривалої експлуатації треба вікна обслуговувати, змазувати рухливі деталі, заміняти деталі, що вийшли з ладу, дивитися за станом покриття. Це необхідно робити 1 раз на 3-5 років.
За останні 5 років у нашій країні кількість виробництв

 
 

Цікаве

Загрузка...