WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Чисте паливо для транспортних двигунів - Реферат

Чисте паливо для транспортних двигунів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"ЧИСТЕ ПАЛИВО
ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ДВИГУНІВ"
ПЛАН
ВСТУП
1. ПРОБЛЕМА ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОГО ПАЛИВА
2. ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЧИСТОГО ПАЛИВА В УКРАЇНІ
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА
ВСТУП
В світі досить складна екологічна ситуація, яка зумовлення викидами автомобільних двигунів. Важливо розробити кардинально нові види палива, які є екологічно чистими і безпечними для довкілля.
Доступним готовим джерелом сконцентрованої енергії є рідке біологічне паливо. З його різновидів трьома найбільш ефективними паливами є: біодизельне паливо, що містить 90% енергії нафтових палив, етиловий спирт(метанол)-третю частину їх енергії.
У ряді країн світу вже застосовуються бензини з 10-15% різних паливних домішок. Зокрема суміш бензину з етанолом (10-12%), особливо успішно використовується у США і Канаді, а також у Бразилії, де її виробництво здійснюється на основі національної програми. У США 80% виробленого етанолу використовується як паливо.
Біодизельне паливо є найбільш економічним з них для виробництва. Воно є цілком сумісним з існуючими двигунами транспортих засобів і комерційних паливних систем розподілу і споживання.
1. ПРОБЛЕМА ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО
ЧИСТОГО ПАЛИВА
Біопаливо відоме з початку минулого століття, але враховуючи низьку вартість світлих нафтопродуктів, його майже не використовували. Перші автомобілі американського промисловця Генрі Форда працювали на чистому спирті. Він шукав інше, не таке дороге та дефіцитне для того часу паливо, і в кінці своїх досліджень зосередив увагу на бензині. З його легкої руки більшість сучасних автомобілів працює на ньому і досі.
На сьогодні, для зменшення обсягу імпорту нафти та нафтопродуктів, доцільно організувати виробництво паливного спирту , який можна використовувати як домішку до світлих нафтопродуктів. При використанні 6-12% домішки спирту до бензину немає потреби у змінах в конструкції двигунів автомобілів, збільшується октанове число моторного палива, що веде до зменшення енергетичних витрат при його виробництві, на 4-5% збільшується
Коефіцієнт корисної дії двигуна та на 30% знижується недоспалювання палива і викиди в атмосферу.
Так, відомо, що після нафтової кризи 1973 року увагу світової спільноти привернуло використання біологічного палива, виробленого з місцевих сировинних ресурсів. Однією з перших на шлях використання біопалива стала Бразилія. На сьогодні Бразилія виробляє близько 45%(12 млрд. Літрів на рік) екологічно чистого моторного палива з власних сировинних ресурсів(цукрової тростини). Це майже 10млн. тон спирту на рік.
Біодизельне не являє собою нічого нового-воно було відоме з початку минулого сторіччя, але ним зневажали через наявність дешевих нафтових палив. Це м*яка речовина, що складається з певної кількості рослинних олій (рапс, конопля, соняшник, соя, пальма і морські водорості, риб'ячий жир і тваринні жири, пряжене і свічкове сало). Воно менш токсичне за звичайну столову сіль і швидко розкладається під впливом мікроорганізмів. Викиди діоксиду вуглецю в атмосферу при цьому фактично дорівнюють нулю.
Дане паливо отримують за допомогою процесу етерифікації із залученням реакції зі спиртом у присутності каталізатора. Через вміст кисню це паливо є дуже чистим і дає на 50%менше часток вуглецю, ніж нафтодизельне паливо, а також меншу кількість азоту і моно окисів вуглецю. Тверді речовини, що викидаються при згорянні біодизельного палива, на відміну від тих, що викидаються при згорянні нафтодизельного палива, не є канцерогенними. Побічний продукт виробничого процесу - гліцерол- може використовуватися для виробництва 3,5 тис. предметів споживання, включаючи гліцерин, продовольчі змішувачі та нафтові мастила машин, підсолоджуючі речовини, відновлювані шкіри, токоферол (вітамін Е), зволожувачі, добрива, безліч продуктів, що використовуються у харчовій промисловості.
Біодизельне паливо -високоефективний мастильний матеріал, що використовується як5%-ва паливна присадка трьома ведучими французькими нафтовими компаніями для компенсації відсутності змащуючої здатності у нафтових палив з дуже низьким вмістом сірки.
Згідно з узагальненими показниками, кожен гектар землі, що відповідає вимогам для вирощування оліїстого рапсу, при відповідних врожаях, дає в середньому , одну тону біодизельного палива, що замінює одну тону нафтодизельного палива, зменшуючи таким чином , викид діоксиду вуглецю до 3,7 тон, тобто дає зменшення на одну тону викидів вуглецю в порівнянні з допустимими.
Німеччина, Франція, Італія, Австрія, Швеція та Норвегія використали переваги законодавства Європейської Економічної Комісії (ЄЕК), що дозволило виробляти "дослідну кількість біопалива" -5 млн. Тон нафтового еквіваленту шляхом скорочення податку на біопаливо.
Точно так само австрійська, а потім німецька промисловості пізніше підхопили ініціативу, використовуючи для виробництва біодизеля кліматично відповідаючу рослину -оліїсті насіння рапсу. Остання відкрила експериментальний біодизельний завод продуктивністю 350 тон. у рік, що почав працювати у 1991 році . У 1992 році продуктивність була збільшена до
8-и тисяч тон . Виробничим завданням заводу було передбачено досягти випуску 41 тис. тон біодизеля у 2000 році.
Виробництво олійної культури рапсу у Німеччині ще у 1995 році було оцінено в 300 тис. гектарів, за умови створення в сільськогосподарському секторі 5 тис. нових робочих місць . Це виправдовує 70% податкових поступок , наданих урядом Німеччини . Франція віддала 70% своїх земель державного резерву під культури для виробництва біодизельного палива і створила 27 тис. нових сільськогосподарських робочих місць.
Італія виробляє 125 тис. тон на рік біодизельного палива, що використовується, головним чином, для котлів центрального опалення. В бюджеті Великобританії 1999 року, для того щоб "заохотити використання більш чистого моторного палива". В бюджеті 2000 року паливний податок на бензини з наднизьким вмістом сірки було встановлено на 1 пенс нижче, у порівнянні з неетильованими бензинами.
У США розвиток виробництва біологічного палива у великих масштабах почався з етанолу, а саме з виробництва 4,4 мільярлів літрів (1999) у рік (понад 3,5 млн.тон) і забезпечило 200 тис. робочих місць у сільськогосподарському секторі. За інформацією, отриманою після проведення Міжнародного семінару з розвитку паливного етанолу (Вашингтон, 27 вересня 2001 року) у 2000 році виробництво етанолу із зерна в США сягнудо понад 4,8 млрд. літрів (4,6 млн.тон) які розташовані у 19 штатах, крім того

 
 

Цікаве

Загрузка...