WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1. Автомобільні шини і їх будова. 2. Підготовка до роботи, порядок роботи та правила обслуговування ацетиленових генераторів. 3.Засоби захисту від ур - Реферат

1. Автомобільні шини і їх будова. 2. Підготовка до роботи, порядок роботи та правила обслуговування ацетиленових генераторів. 3.Засоби захисту від ур - Реферат

повітря, випускаються в атмосферу через пальник і водяник затвор до появи запаху ацетилену для того, щоб у генераторі не залишилася вибухонебезпечна суміш ацетилену з повітрям.
При кожнім наступному завантаженні реторти необхідно випускати назовні перші порції ацетилену через продувні крани, що маються на кожній реторті генератора.
Необхідно стежити, щоб витрата ацетилену не перевищував установленої норми.
На розкладання карбіду кальцію витрачається визначена кількість води. Щоб не відбувався перегрів генератора, необхідно під час роботи підливати воду в нього до встановленого рівня.
У зимовий час при тривалих перервах у роботі генератора необхідно спускати воду. Спуск води можна робити тільки після того, як весь завантажений у нього карбід кальцію цілком розклався, а наявний у генераторі ацетилен весь витрачений.
При роботі не можна залишати намул у генераторі, тому що це приводить до забруднення території. Осад варто систематично нести в спеціально відведені для цієї мети ями.
Кришку реторти можна відкривати тільки після повного розкладання завантаженого карбіду кальцію і зниження тиску газу в реторті до атмосферного.
Не можна підходити з чи вогнем запаленим пальником до генератора і до вивантаженого з нього мулу, тому що поблизу їх завжди можливе виділення ацетилену в навколишнє середовище й утворення вибухової ацетилено-повітряної суміші.
Зварник (чи його помічник), перш ніж підійти до ацетиленового генератора, повинний переконатися в тім, що рукавиці й одяг не жевріють у результаті влучення на них іскор і крапель розплавленого металу.
Генератор повинний установлюватися на відстані не менш 10 м від місця проведення зварювальних робіт і інших джерел вогню.
Усякий ремонт генератора, зв'язаний із застосуванням відкритого чи полум'я ударів, можна робити тільки після повного звільнення його від ацетилену, карбіду кальцію і вапняного мулу, причому генератор повинний бути ретельно кілька разів промитий чистою водою.
Працюючий чи заряджений карбідом кальцію генератор не можна залишати без відповідного нагляду.
Після закінчення робіт ацетиленовий генератор необхідно звільнити від залишків гашеного вапна (мулу) і ретельно промити в тих місцях, де знаходився карбід і іл. Кошики повинні бути вимиті і висушені.
Якщо в генераторі до кінця роботи залишається ацетилен, то він повинний бути випущений в атмосферу.
Для правильної і безпечної роботи запобіжного затвора потрібно виконувати наступні правила.
1. Затвор повинний завжди знаходитися у вертикальному положенні.
2. Воду в затвор потрібно наливати до рівня контрольного крана, при відкритті якого вода повинна капати, але ні в якому разі не виливатися сильним струменем. Наповнення затвора водою і перевірка рівня води повинні вироблятися тільки при виключеній подачі газу
3. При припиненні добору газу необхідно закрити кран на вході в затвор.
4. Не рідше двох разів у зміну при нормальній роботі і, крім того, після кожного зворотного удару потрібно перевіряти за допомогою контрольного крана заповнення затвора водою і додавати в нього воду у випадку зниження її рівня.
5. Не рідше одного разу в тиждень варто перевіряти за допомогою мильної води щільність усіх з'єднань у затворі (різьблення, прокладки, місця з'єднання шланга з ніпелем).
6. Не рідше одного разу на місяць затвор варто розбирати, очищати від мулу і промивати. Сідло клапана затвора середнього тиску випливає перед його зборкою змазувати тавотом.
7. У зимовий час при роботі на відкритому чи повітрі в неопалюваному приміщенні з затвора після припинення роботи повинна бути злита вода щоб уникнути замерзання. При температурі нижче 0° С воду необхідно замінити незамерзаючою рідиною.
8. При експлуатації затворів закритого типу необхідно мати запас готових розривних мембран з алюмінієвої чи олов'янистої фольги. Після кожного зворотного удару розривна мембрана повинна бути перевірена й у випадку потреби замінена. Ні в якому разі не можна заміняти розривну мембрану фібровими, гумовими чи якими-небудь іншими прокладками.
3. ЯКІ КОЛЕКТИВНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ВІД УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ
НА АВТОМОБІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Для забезпечення електробезпеки використовуються окремо або в поєднанні один з одним такі технічні способи та засоби:
o захисне заземлення;
o занулення;
o вирівнювання потенціалів;
o мала напруга;
o захисне відімкненая;
o ізоляція струмопроводів;
o огороджувальні пристрої;
o попереджувальна сигналізація, блокування, ;шаки безпеки;
o засоби захисту та запобіжні пристрої.
Для захисту людей від ураження електрострумом внаслідок пошкодження ізоляції і переході напруги на струмопровідні частини машин, механізмів, інструментів тощо застосовують захисне заземлення (рис. 7) чи занулешія (рис. 8).
Рис. 7. Заземлення Рис. 8. Занулення
Захисне заземлення - навмисне електричне з'єднання з землею або її еквівалентом металевих струмопровідиих частин, що можуть опинитися під напругою.
Заземлення здійснюється за допомогою природних, штучних або змішаних заземлювачів.
Занулення - це навмисне електричне з'єднання з нульовим захисним провідником металевих струмонепровідних частин, які можуть опинитися під напругою (корпуси електроустаткування, кабельні конструкції, сталеві труби тощо).
Метою занулення є усунення небезпеки ураження людини під час пробою на корпус обладнання однієї фази мережі електричного струму. Ця мета досягається внаслідок швидкого відімкнення максимальним струмовим захистом частини мережі, на якій трапилося замикання на корпус.
Завдяки підключенню до нейтральної точки джерела всіх не-струмопровідних частин обладнання, однофазне замикання на корпус перетворюється в однофазне коротке замикання, яке призводить до спрацьовування максимального струмового захисту.
Захисне заземлення і занулення виконують з метою:
o забезпечення нормальних режимів роботи установки;
o забезпечення безпеки людей при порушенні ізоляції мережі струмопровідних частин;
o захисту електроустаткування від перенапруги;
o захисту людей від статичної електрики.
Малу напругу (не більше 42 В) застосовують для живлення електроприймачів невеликої потужності: ручного електрофікованого інструменту, переносних ламп, ламп місцевого освітлення, сигналізації.
У приміщеннях без підвищеної і особливої небезпеки використовують переносні світильники з напругою 42 В, а для роботи у приміщеннях з підвищеною і особливою небезпекою, в тісноті, незручному положенні, коли є небезпека дотику працюючого до металевих, добрезаземлених частин, застосовують переносні світильники місцевого освітлення напругою 12 В. У приміщеннях, на робочих місцях, де за умовами безпеки праці електроприймачі не можуть живитися безпосередньо від мережі напругою до 1000 В, треба застосовувати розподільні або знижувальні трансформатори із вторинною напругою 42 В і нижче.
Захисне відімкнення - захист швидкої дії, що забезпечує автоматичне відімкнення електроустановки під час виникнення в ній небезпеки ураження людини струмом. Така небезпека може виникнути при

 
 

Цікаве

Загрузка...